boli ste niekto s alpinou tuto? https://www.alpina.cz/zajezdy/lago-garda-mtb
hladam nejake referencie, ci sa oplati ist s nimi alebo radsej sam organizovat
23.12.2017 - 11:00:41
00
Ak nemáš nejakú bike partiu, tak sa s nimi určite oplatí. Zaplatíš si a máš po starostiach s dopravou aj jedlom. Bol som v lete v Davose a paráda. Navyše keď to tam nepoznáš, tak dobrý sprievodca sa hodí, je to veľké + ako keby máš všetko hľadať sám. Aj keď v dnešnej dobe GPS a netu nemusí byť ani to veľký problém. Ak mi to výjde, tak tento rok pôjdem zas :). Ale z môjho pohľadu-mne sa na dovolenke variť nechce a zas každý deň chodiť do reštiky tiež nie je najlacnejšie a zo stravou som bol spokojný.
23.12.2017 - 13:07:36
01
no to mas pravdu. Chceme ist traja, ale nikto z nas tam este nebol + s vlastnou dopravou a jedlom to nevyjde lacnejsie podla vsetkeho
23.12.2017 - 15:34:51
00
Keby ťa to aj trochu lacnejšie vyšlo, možno keby si na paštékach a cestovinách :), ale to nie je dovolenka-teda ja si chcem dovolenku užiť čo najviac a keď prídeš do kempu večer unavený, si rád, že máš niečo navarené. Je to veľké + .
Sprievodca, ktorý sa vyzná je tiež na nezaplatenie, v oblasti ktorú nepoznáš a vie naplánovať trasy aj podľa počasia. Nám 1. deň trochu poprchalo, tak nám vybral jednoduchšiu trasu. Aj na rozjazdenie, ale niektoré tam boli dobré divočiny a keď to nepoznáš, tak nevieš, aj keď máš gps trasy :) Neviem ako to funguje v Taliansku, no v Davose sme veľa využívali lanovky, pri ubytovaní v kempe dostaneš kartu, na ktorú máš lanovky po celý pobyt grátis, platili sme len 10 CHF na deň za bike :). Pred 3-4 rokmi sme boli 4 v Dolomitoch na aute, ubytko v parádnom apartmáne v Zoldo Alto, za 100 € na osobu na týždeň čo bolo super, takže dá sa aj tak. No to sme boli na turistike a tam je to s plánovaním trochu iné ako s bajkom, najmä keď nepoznáš terén. Takže ja som bol s Alpinou spokojný. Boli sme 10 bikeri + mali sme 2 sprievodcov, no boli sme dosť vyrovnaná skupina, takže sme jazdili väčšinou všetci spolu. Ale hovorili, že to bolo dosť výnimočné, že sa väčšinou delia a trasy sa plánujú podľa kondície aby sa vyhovelo väčšine. Program v katalógu sa dá prispôsobiť :)
23.12.2017 - 23:07:28
01
Ahojte, planujem nejake jarne cestne kilometre bud chorvatsko, mallorca alebo nieco zaujimavejsie, viete dat nejake tipy, co sa oplati vidiet a kedy ist? Asi je vhodnejsie ist s cestovkou nech nemusim hladat pekne trasy. Pripadne ak sa najde niekto z Kosic s podobnym zamerom tak napiste :-) diky.
29.12.2017 - 14:49:33
00
tino888 napísal:
boli ste niekto s alpinou tuto? https://www.alpina.cz/zajezdy/lago-garda-mtb
hladam nejake referencie, ci sa oplati ist s nimi alebo radsej sam organizovat


Ja som bol s Alpinou 2x par rokov nazad (Davos a Livigno). Mozem len odporucit, ich zajazdy su vyborne. Od stravy, cestovania v buse cez pojazdene traily so sprievodcom. Vzdy sa tam najde nejaka dobra partia, kedze zamer kazdeho jednotlivca je ten isty :) .

Samozrejme cenovo, ak by si isiel s partiou v aute,tak to vyjde lacnejsie,ale zasa zajazd s cestovkou dostava inu atmosferu :) .
02.01.2018 - 07:50:33
02
rude napísal:
Ahojte, planujem nejake jarne cestne kilometre bud chorvatsko, mallorca alebo nieco zaujimavejsie, viete dat nejake tipy, co sa oplati vidiet a kedy ist? Asi je vhodnejsie ist s cestovkou nech nemusim hladat pekne trasy. Pripadne ak sa najde niekto z Kosic s podobnym zamerom tak napiste :-) diky.

Skús niektorú českú cestovku s programom " kololoď ", napr. - http://www.geotour.cz/ Začínajú už začiatkom mája.
03.01.2018 - 21:35:33
00
Čaute, neplánuje-necestuje niekto s bikami koncom júla do Slovinska ku jazeru BLED?
23.01.2018 - 21:10:29
00
Nechysta sa niekto tento rok ist Lago di Garda bud s CK Alpina alebo samostatne? Termin zaciatok maja.
17.03.2018 - 12:39:39
00
Dnes som si písal s kamošom, pýtal sa ma na Finale Ligure. Viete dať nejaké bližšie info kto tam jazdíte? Či už gps trasy, nejaký camp, alebo lacnejšie ubytko a pod. Predpokladám, že do tejto oblasti jazdíte ako nejaká partia a vlastnými autami. Neviem či robí aj nejaká cestovka mtb do tejto oblasti, nič som nenašiel. Ale preppokladá, že asi nie, aj z toho čo som čítal a počul, tak to už bude dosť náročné bajkovanie, ale stálo by to za to pozrieť nejakú nové lokalitu a ďalšie nové a technickejšie traily :)
17.03.2018 - 13:58:16
00
cipo11 napísal:
Čaute, neplánuje-necestuje niekto s bikami koncom júla do Slovinska ku jazeru BLED?

Ja som mal vplane Lago di Garda ale ked som pozrel toto tak ma to celkom zaujalo na vikend by som isiel. 500km 🤔
17.03.2018 - 15:41:47
00
imro1 napísal:
Dnes som si písal s kamošom, pýtal sa ma na Finale Ligure. Viete dať nejaké bližšie info kto tam jazdíte? Či už gps trasy, nejaký camp, alebo lacnejšie ubytko a pod. Predpokladám, že do tejto oblasti jazdíte ako nejaká partia a vlastnými autami. Neviem či robí aj nejaká cestovka mtb do tejto oblasti, nič som nenašiel. Ale preppokladá, že asi nie, aj z toho čo som čítal a počul, tak to už bude dosť náročné bajkovanie, ale stálo by to za to pozrieť nejakú nové lokalitu a ďalšie nové a technickejšie traily :)


Keď sme boli v lete, tak trasy sme vyberali podľa Trailforks. Bývali sme v Petra Ligure, ubytko sa volalo Casa Vacanze Ferrando. Shuttle som využil raz, inak sme všetko šľapali. Cestovka netuším, boli sme na dvoch autách. Bikovanie parádne, pekné technické traily, niektoré aj rýchlejšie. Rátaj s tým, že začínaš pri mori a tie dlhšie traily začínajú skoro 1000 m.n.m takže ak nebudete používať shuttle tak je to dosť zaberačka. Dajú sa ale vybrať aj pekné, nižšie položené. My sme tam boli po týždni jazdenia vo Francúzsku tak sa priznám, že sa mi už moc nechcelo. Dal som si 1 výšľap za deň a potom som sa kúpal v mori.

Ceny vyššie ako u nás ale dá sa to prežiť. Variť sme skoro nevarili, vždy sme sa skočili niekam najesť. Pivo 3-4E, strik lacný, predávajú po pol litry alebo litry,už si presne nepamätám :D. Ak máš Stravu, tak tam mám všetky trasy čo sme boli. Nejaké fotky na FB a myslí, že som pridával aj sem, ale nie moc. Užíval som si jazdenie, tak som moc nefotil.
17.03.2018 - 15:51:55
02
marosh1 napísal:
Ja som mal vplane Lago di Garda ale ked som pozrel toto tak ma to celkom zaujalo na vikend by som isiel. 500km 🤔

My máme zabookované ubytko od 16.7. - 27.7.2018 a chceme pojazdiť po okolí aj po Julských Alpách, prípadne nejaký ten rafting a pod. Nejaká slovenská spoluúčasť v tom termíne by potešila ...
17.03.2018 - 16:08:41
00
Vďaka volodaj super :y: , aspoň budem vedieť na koho sa obrátiť keby niečo :). Ale uvidím, ja to tento rok moc reálne nevidím, ale možno keby bola partia a bol by čas, tak prečo nie :) . Tento rok ak sa podarí, tak by som šiel znovu rád cez Alpinu do Švajcu, či už ten Davos ako vlani-tam bolo super, prípadne Zermatt. A tie Rychlebky by som si rád dal, minimálne raz, možno 2x a niečo by som rád pojazdil u vás Martinské hole a okolie, tam sa mi to veľmi páči a je to na skok :) . Mám to hodinu autom, takže tam môžem ísť hocikedy. Terény tam máte super, presne to čo mám rád :)
17.03.2018 - 19:12:20
00
Jasné, keď budeš chcieť tipy, tak sa kľudne ozvi. Prípadne pouvažuj nad Livignom. Je to bližšie, bezcolná zóna tak veci v obchodoch a benzín lacné a mne sa tam páčilo viac ako vo Finale Ligure. Asi hlavne preto, že sú mi bližšie hory ako more a tá vysušená krajina pri ňom. Autom sa dá vybehnúť na Bernina Pass a odtiaľ skoro 20 kilometrový zjazd popri Lago Bianco dolu do Švajcu ku Lago di Poschiavo. To bola vtedy úplne perlička toho tripu.
17.03.2018 - 19:53:28
02
keyboard_arrow_up