Prevot ma narazene rebra, inak udajne v poriadku. Neff zatial bez sprav. Uvidime, o tyzden je MS.
28.01.2018 - 23:03:54
00
Sipo tak ja teda nie som lekár, ja im iba vymýšľam lektvary, ale opuch je v rámci reparácie poškodenia normálny a o pár dní se vstřebá (a ak nie, tak je problém). Ber to ako signál, že by si tým nemal hneď príliš hýbať (a nebyť ako ja, že som na zlomenine ešte 4 dni tancoval - ospravedlňuje ma, že až tak ju cítiť nebolo, len to trochu pichalo [to je to varovanie] a že je asi zle mi došlo, až keď sa zjavil hematóm).
JoKo neee, tam je taký nemateriálny mechanizmus :D
wiedrzensky aj narazené rebrá vedia byť pekne obmedzujúce :( raz sme sa zo srandy s fotrom naťahovali a iba si natiahol medzirebrový sval a týždeň o tom vedel tak, že dosť :D
29.01.2018 - 04:20:01
00
Sipo napísal:
Vcera sa mi podarilo na snowboarde vyklbit jablcko na pravej nohe. Hned som ho nahodil spat, oblozil ladom a utekal na urazovku do PP. Tam mi to pan doktor zrontgenoval a skelet bez pat. zmien a na vyskusanie aj vazivo drzi koleno vo vsetkych smeroch. Dostal som bandaz na 30 dni a mam si to 5x denne chladit ladom a o 10 dni na kontrolu k mojmu ortopedovi. Hned po uraze s bandazou som nemal problem chodit a dokoncil som lyzovacku v bufete no dnes do rana to pekne napuchlo a bez bariel sa ani nepohnem.


Skelet bez patologickych zmien znamena, ze kosti su v poriadku, nie je to zlomene.
Ladove obklady mali zabranit krvacaniu a opuchu, ale zrejme sa tak nestalo.
Urcite chod na chirurgiu este raz, za ten den sa mohla v klbe nahromadit voda, krv alebo oboje. Aspon uvidis plavajuce jablcko.
Ked je to tak ako pisem, tak to treba pungovat, cize vypustit obsah, lebo samo od seba to nezmizne, ta tekutina je uzavreta v klbovom puzdre... tento zakrok neboli.

Samozrejme, takto nadialku sa to neda urcit, ale radsej meraj cestu zbytocne dnes, ako neskor odovodnene, lebo zahustena pripadne zrazena krv sa vytahuje tazsie...
29.01.2018 - 06:54:32
04
Chururgia úrazová popripade ortopédia . To že vylúčili poškodenie “ tvrdého “ kolena , neznamená že nemáš poškodené mäkké / podľa opísaných príznakov máš / . Hematóm kolenného kĺbu je nutne pungovat , injekčnou striekačkou v lokálnej anestéze odstrániť krv . Predíde sa tým možnosti infikovania hematóm patogénmi hematogennou cestou / krv je výborná živná “pôda “/ a vzniku komplikácií v súvislosti s hojením / kontraktury , artróza/ . V prípade úrazovej poistky ti treba objektivizovať rozsah poranenia / MRI / . A ak môžem ešte jednu radu ... v žiadnom prípade nesúhlas so sadrovou fixáciou kolenného kĺbu . “Stari a skúsení “ ju s radosťou indikujú . Aretačna ortéza popr. Don-Joy ortéza je “ lepšia “ . Priplat si ak to bude nutne ... veľa šťastia priateľu . A ešte , ako vieš že to bola luxacia jablcka / dosť raritné poškodenie , vznikajúce pri ťažších zrazoch kde pôsobia veľké sily a často spojené aj s zlomeninou jablčka / ? Mohol to byť aj meniskus , po repozicii to chrupne , ako by si konár zlomil . Treba vylúčiť poškodenie križnych vazov kolena /MRI / . Analgetika , kludový rezim a ja by som bral ešte Aescin . Wobenzym ak si veriaci a bohatý :)

lakko ešte som na niečo zabudol , kolega :^) ?! Predsa nevyznám sa do “ všetkého”
29.01.2018 - 07:19:46
07
veriaci a bohaty :D
29.01.2018 - 07:28:53
09
ReHMn, Ramon1, chlapi, vdaka za rady, urcite sa este dnes zastavim minimalne na urazovke ak sa mojmu ortopedovi nedovolam. Chcem spravit vsetko pre to aby som do hlavnej sezony bol aspon ako tak schopny slapat do pedalov. To ze to bolo jablcko som si asi diagnostikoval sam, kedze som ostal v strede svahu s vytrcajucim kusom kolena do strany a par udermi ho v soku nahodil naspat tak ako som to raz videl na youtube
. Ak pomoze, mozem tu odfotit lekarsku spravu ale urcite si zoberiem vase rady k srdcu a pojdem sa o to cim skor postarat nech sa to da cim skor do pouzitelneho stavu.
29.01.2018 - 08:24:48
00
lekarska sprava je pre teba, nie pre forum :)
lekar ti uz poradi, asi to neterba verejne rozoberat tu ;-)
29.01.2018 - 08:34:34
00
Tak este raz dakujem za odporucanie ist cim skor k lekarovi. Dnes mi z kolena vybral takmer deci krvi a nadalej zostavaju francuzske barly na mesiac orteza a ladovat kazdy den niekolko krat. O mesiac mam kontrolu tak snad sa uz budu dat vysetrit aj vazy a zacat rege aby bajk nezostal celu sezonu oprety o stenu v izbe.
30.01.2018 - 12:37:16
01
jedno skarede zranenie Katie Compton z disku na CX pretekoch v Lille

pbs.twimg.com

cdn-cyclingtips.pressidium.com
12.02.2018 - 21:26:45
00
Fuj. Pekne to má načaté
13.02.2018 - 10:38:18
00
Inak takéto rezné rany (ak nedôjde k poškodeniu tkaniva pod ním) sú omnoho lepšie ako tržné, toto sa dá krásne zašiť, za normálnych okolností sa to rýchlo hojí, atď. Radšej sa nechať narezať kotúčom, ako prevodníkom, alebo tresnúť kolenom na skalu a koža bude na franforce.
13.02.2018 - 11:06:37
00
Na take nieco ako prva pomoc kdesi mimo civilizacie nosim toto.
Uspesne niekolko krat pouzite. Rychlejsie sa to potom hoji a ani jazvy nie su take viditelne.
13.02.2018 - 11:21:34
05
Omnistripy su tiez v mojej vybave. Zatial nastastie nepouzite.
13.02.2018 - 14:10:47
00
V lidli mali minule take nieco ako malu autolekarnicku do batohu, aj som na nu pozeral ale ja debil som ju nezobral.
13.02.2018 - 14:29:10
00
Na ali/ebay sú tiež - https://www.aliexpress.com/item/11-Pcs-Set-Hot-sale-Good-Emergency-Survival-First-Aid-Kit-Pack-Travel-Medical-Sports-Home/32356711698.html

Túto konkrétne mám ja, niektoré veci som vyhodil a nahradil inými zo staršej autolekárničky.
13.02.2018 - 14:34:55
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up