Dík za odpoveď. Myslím tento adaptér https://eshop.dema.bike/product/59618-adapter-pre-ram-bb-30-pf30-a-kluky-fsa-megaexo-pb-shimano , ktorý sa podľa popisu používa so stredovým zložením BB 30/PF 30. Myslím, že to je niečo podobné ako si dal do linku ty. Veľmi tomu nerozumiem, ale podľa mňa aj to čo si dal ty musím použiť k stredovému zloženiu press fit čo tam mám. Lebo z mojho laického pohľadu mi to pripadá tak, že vytiahnem kľuky čo mám, nahodím FSA, dám tie podložky na 386 os a hotovo, kdežto pri Ultegre tam k existujúcemu PF stredu musím pridať ten adaptér. Alebo nie? Čo sa týka tuhosti, myslíš že to pri mojom motaní sa po okolí pocítim? Predsa le tie FSA sa dajú zohnať okolo 100 pri akcii, kdežto s Ultegrou je problém sa dostať pod 200€. A ani tak nejde o tých 100€, ale o to či mi tých 100€ prinesie aj nejakú mnou citenú pridanú hodnotu.
18.02.2018 - 12:30:55
00
V tych adapteroch su dost velke rozdiely. Mortop, co som linkoval je stredove zlozenie vratane lozisk, ktore sa lysuje do PF30 domca. FSA z tvojho linku sa vklada do stredu- jeho lozisiek a iba zmensuje ich vnutorny priemer- vymedzuje volu medzi 24mm osou a 30mm loziskom. Ak zozenies niekde lacno Ultegrove kluky bez stredu, tak s tym Mortop stredom to bude lepsie riesenie. Rozdiel v tuhosti pri plynulom vozeni sa asi nepocitis ale moze ho byt citit napr. pri silnejsom zabere, kde teoreticky moze velky prevodnik suchat o presmyk apod. Najvacsi rozdiel ale bude podla mna v kvalite radenia- nabehy na Shimane budu lepsie. No a samozrejme treba vybrat vhodnu dlzku, ja som isiel od 175mm-172,5mm-170mm a teraz som na 165mm pri vyske 168cm.
18.02.2018 - 23:12:12
00
Žigo, a máš aj nejakú inú objektívnu metriku v prospech tak krátkych kľúk okrem tvojej ultragramárskej superváhy?
19.02.2018 - 00:11:51
00
Zigo napísal:
V tych adapteroch su dost velke rozdiely. Mortop, co som linkoval je stredove zlozenie vratane lozisk, ktore sa lysuje do PF30 domca. FSA z tvojho linku sa vklada do stredu- jeho lozisiek a iba zmensuje ich vnutorny priemer- vymedzuje volu medzi 24mm osou a 30mm loziskom. Ak zozenies niekde lacno Ultegrove kluky bez stredu, tak s tym Mortop stredom to bude lepsie riesenie. Rozdiel v tuhosti pri plynulom vozeni sa asi nepocitis ale moze ho byt citit napr. pri silnejsom zabere, kde teoreticky moze velky prevodnik suchat o presmyk apod. Najvacsi rozdiel ale bude podla mna v kvalite radenia- nabehy na Shimane budu lepsie. No a samozrejme treba vybrat vhodnu dlzku, ja som isiel od 175mm-172,5mm-170mm a teraz som na 165mm pri vyske 168cm.

Aha, tak to si ešte musím poriadne premyslieť, lebo to šúchanie pri zábere na ťažkom prevode sa mi stáva...už som bol zúfalý z toho, že neviem nastaviť prešmyk :-)
19.02.2018 - 07:33:33
00
tulenik o hmotnost mi praveze neslo. Nikdy som ani nemal uplne rovnake kluky v roznych dlzkach naraz na výber. 165mm kluky, co som kupoval naposledy, maju vo vsetkych dlzkach rovnake telo kluky len inde umiestneny otvor na pedal- rovnaku hmotnost. Rozne online kalkulatory posedu, co som davnejsie skusal mi udavali kluky tusim od 155-165mm. Pri sliapani pocitujem kratsie kluky ako vyhodu hlavne na cestaku, kde pri mojom neohybnom chrbte a vacsom bruchu :pizza: si pri normalnom drope a dlhsich klukach "kopem do brucha". Fakt ma prekvapilo, ze rozdiel par mm moze byt tak citit.
MarosHe ak ti nepada retaz za velky prevodnik, tak povol mierne horny doraz a skontroluj ci mas rovny prevodnik. Tie priehyby su relativne male ale vzdialenost retaze od voditky presmyku tiez.
Pozri aj http://blog.fairwheelbikes.com/reviews-and-testing/road-bike-crank-testing/ Kluky z tvojho vyberu tam niesu, no je vidno, ze rozdiely priehybu su pri sucasnych modeloch kluk relativne male.
19.02.2018 - 11:35:38
00
Tie kopy do panděra poznám z cesťáku :P
19.02.2018 - 11:54:10
00
Dobrý test tých kľúk. Nečakal som taký dobrý výsledok od Praxis. Horný doraz aj vodítko som kontroloval, na stojane ide perfektne, ak však potlačím na ťažkých prevodoch (11, 12) tak to šuchne. Dik za info.
19.02.2018 - 13:16:31
00
Vie mi niekto odporucit nejaky dobry kalkulator na dlzku cestnych kluk alebo poradit. mam 174cm, inseam 80-81cm, kluky chcem menit,momentalne su tam 172.5mm.
07.03.2018 - 00:25:04
00
Ahojte, možno kacirska otázka len zhanam riešenie pre power meter na aktualne kluky Shimano 105. Mám totiž možnosť zobrt za naozaj dobré eura Ultegru kluku s snímačom. Kedže ide o lavú kluku premýšlam či by to jednoducho nešlo nahodiť na 105 kluky. To že bude kluka na jednej strane ina ako ta druha mi nevadi rozmer je ten istý. Skúšal to niekto? :-)
25.04.2018 - 23:02:24
00
Ja to takto vozim rok, ziadny problem :)
26.04.2018 - 09:51:13
01
Chalani má bike merida ride 100 2016 a chcel by som tam nové kliky aj s prevodnikmi aké by som tam bol dať aby som nemusel meniť stred a presmikac dakujem za odpovede
01.06.2018 - 10:52:03
00
To máš trochu problém, stred je BSA so štvorhranom, asi najblbšia možnosť. Dnes sa používajú integrované duté osi.
Čiže zostáva ti napr. od Shimana tento Claris: https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/claris-r2000/FC-RS200.html
alebo Tourney:
https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/tourney-a070/FC-A070.html
Ani jeden z nich nepredstavuje žiadnu pridanú hodnotu, upgrade ani nič voči tomu, čo máš. Hlavne ak zachováš stred so štvorhranom, čo je tuná najväčší problém.
8spd je vcelku mŕtve, nič lepšie na to nezoženieš,, ani FSA už nerobí 8spd kľuky, možno by sa niekde našli nejaké posledné výškrabky

Poďme na to inak: prečo ich chceš vymeniť (vyvaklali sa ti na tých 4hranoch kľuky?) a čo tým chceš dosiahnuť?
Už keby si prešiel na HT stredové zloženie, čo je pár eur za stredové misky a s výnimkou zafrézovania dosadacích plôch stredovej mufne do rovnobežna a rovna (sú "umelci", čo to neurobili, ja tvrdím, že všetko má svoju kultúru) to urobíš doma (ono by si to aj zafrézoval, ale tool stojí VEĽA a kvôli jednému použitiu sa ti rozhodne neoplatí), môžeš dať nový Claris s HTII osou a to sa už nevyvakle, nemá ako.
02.06.2018 - 07:33:25
00
Mne ide Oto aby to bolo pevne, kluky držia len najväčší prevodnik na najväčšom stupni pri zábere šuchne do presmykaca a zas neviem či je to ok
02.06.2018 - 11:36:31
00
V tom prípade je problém tuhosť a riešenie HT II stred. Takže: preč kľuky a stred, v servise zafrézovať čelá stredovej mufne, nainštalovať HT II stredové zloženie a nový 8spd Claris. Zvyšok drivetrainu zostáva.
02.06.2018 - 11:56:44
00
A aj nové kliky s prevodnikmi?
02.06.2018 - 20:50:31
00
keyboard_arrow_up