Na druhej strane, ak Asket nie, tak za tie isté peniaze sa dá kúpiť minulorčný Lector 3 na 27,5" kolesách. Má komplet XT, len sa trošku bojím tých ráfikov Rodi Blackrock. Alebo je moja obava zbytočná?
21.02.2018 - 19:19:42
00
kolesa som na nom menil - boli strasne tazke - ak si dobre pamatam 2,5kg (alebo 2,2kg) hole kolesa. a tuhost teda nic moc.
21.02.2018 - 20:59:56
00
27,5" na XCO bajk už nie. Iba ak by mal výšku 160cm.
21.02.2018 - 21:22:29
00
Zapojim sa do debaty, v podstate súhlasím zo všetkým, na XC je rozhodne najlepší 29" a čo sa týka komponentov, časom pomeníš si ako chceš, tu na bazári sa relativne všetko kúpiť aj predať. Píšem to za každým ked niekomu radím pri výbere, čo je dôležité, musí ti sadnúť rám. Podla toho akú máš postavu. Ak máš pomerne krátke nohy v pomere k celkovej výške potrebuješ dlhý rám, ak si dlhonohý tak naopak skôr kratší rám. Rámy TREK 29" HT sú jedni z najdlhších, napr. ich veľkosť M je rovnako dlhý ako veľkosť L mnohých iných značiek, čo znamená, že horná trubka v kritickom mieste (stand over clearance) je o cca 2cm nižšie. Zas naopak pre dlhonohého by TREK až taký vhodný nebol, aby nemal sedlovku príliš dlhú by potreboval o číslo vačší rám čo by znamenalo, že by rám bol moc dlhý, musel by mať krátky predstavec čo nieje dobré na ovládanie. Z tohoto dôvodu aj ja mám TREK. Predošlí bike som mal Superfly a nedávno som vymenil za Procaliber. Okrem toho, že mi rozmer rámu najviac pasuje, sú parádne ovládatelné; obratné a zároveň stabilné v rýchlosti. U mňa zmena na ten Procaliber, sedí mi ešte viac ako Superfly. Stred posunuli nižšie o 5mm a mám vačší, 19,5, Superfly som mal 18,5 lebo Superfly 19,5 má o 2 cm dlhšiu hlavovú trubku, čo posúva hornú trubku o skoro 2 cm vyššie a to by som si nabil... Procaliber 19,5 má hlavovú trubku rovnako 10cm dlhú ako aj menšie, takže rám je o niečo dlhší čo mne vyhovuje. Ešte čo sa Procalibru týka, ten ISO speed decoupler naozaj funguje tak ako píšu. Moc som tomu neveril, ale je to tak. Jazdím to isté ako predtým a po výjazde sa cítim o niečo menej vytrasený.
22.02.2018 - 11:20:50
01
shade000 Najprv si vyber typ biku, aky chces kupit a potom pozeraj jednotlive znacky, modely. Miesas XC a trailbiky, dokonca 27,5+. Neplati, ze vsetky HT-cka su na rovnaky ucel. Pokial to chces ako alternativu k behu, tak za mna jednoznacne XC co v ludskej reci znamena 29" kolesa, vidlica so 100mm zdvihu a karbonovy ram.
26.02.2018 - 15:00:34
01
Aj tu sa dá spraviť celkom zaujímavý kompromis ktorý určite stojí za zváženie len by si si musel nejaké drobné doplatiť prípadne kúpiť nižší model.

https://www.mtbiker.sk/video/9284/video-rock-machine-blizz-crb-70-karbonovy-chameleon-na-kazdy-trail.html

Myslím si že skvelý stroj presne pre teba pretože podľa mňa je to xc/trialbike a 27,5+ V jednom je len na tebe čo tam obujes prípadne hodíš teleskopicku sedlovku a ideš a ešte K tomu všetkému na vrch je brutálne sexy :-D

Prípadne aj rýchla recenzia tu:
http://www.bikeandride.cz/2018/01/rock-machine-blizz-crb-70-29-prvni-dojmy/
26.02.2018 - 15:24:30
03
Pozri bazar, mozno aj nieco taketo:

https://bikemarkt.mtb-news.de/article/1083637-sonderpreis-bis-28-02-canyon-grand-canyon-cf-gr-l-29-1x11-umbau
06.03.2018 - 10:02:36
00
jachmel napísal:
shade000 Najprv si vyber typ biku, aky chces kupit a potom pozeraj jednotlive znacky, modely. Miesas XC a trailbiky, dokonca 27,5+. Neplati, ze vsetky HT-cka su na rovnaky ucel. Pokial to chces ako alternativu k behu, tak za mna jednoznacne XC co v ludskej reci znamena 29" kolesa, vidlica so 100mm zdvihu a karbonovy ram.


Skorej by si mal vybrat co chce jazdit a podla toho bike. Ako doplnok k bezeckemu treningu je uplne jedno ci to je XC alebo Trailbike alebo aj enduro. Zamakat si moze na akomkolvek, pokial si chce este aj uzit viacej zabavy Trailbike je podla mna lepsi ako XC. Pokial ma v plane jazdit aj nejake preteky tak zase XC je asi jedina rozumna volba.
06.03.2018 - 10:36:21
01
keyboard_arrow_up