Caute, vie mi niekto poradit ktora z tychto vidlic ma navrch? Obe su +- cenovo rovnake. Vyhody RS Paragon vidim v nizsej vahe a podla internetu lepsej funkcnosti (neviem co si pod tym predstavit), taktiez sa mi viac vizualne paci. Suntour NRX by mala byt o nieco tazsia, ma vsak nastavenie odskoku a mala by mat moznost navysenia zdvihu na 75mm (nie som rozhodnuty ci do toho pojdem kedze na cross je taky zdvih prakticky zbytocny).
Neviem ci je to relevantne ale vazim nieco vyse 100kg, mam rad sportovejsiu jazdu, vacsinou jazdim asfalt (nekvalitny) ale mile rad to striham aj cez lesne chodnicky ak sa da. Ciel je mat z crossu co najlepsi hybrid preto aj vozim 42mm terenne plaste Schwalbe Smart Sam. Momentalne jazdim na Suntour NCX vzduch - nie je zla ale trochu vie kopat (nema nastavenie odskoku). Od novej vidlice ocakavam prijemnejsi chod, lepsie filtrovanie nerovnosti. Znizenie celkovej vahy bicykla je tiez samozrejme plus. Diky!

Suntour NRX
https://www.xxcycle.com/sr-suntour-nrx-e-rl-r-lite-p-v-brake-forks-28,,en.php

Rock Shox Paragon
http://www.axit.cz/D149354_Rock-Shox_paragon_65_mm_v-brake_poplock.html
08.02.2018 - 09:26:19
00
ked uz bral by som paragon, nema suntour mazanie vazelinou? tam bude paragon istlo lepsi
navyse turnkey by mal byt nastavitelny odskok, ci?
podla mna cakas strasne zazraky od crossovej vidlice a az mas teray vyduchovu NCX tak pokracovat dalej su vyrucene peneži, ale tvoja volba
09.02.2018 - 08:51:03
00
turnkey je spôsob lockoutu od RS, kompatibilný s poplock a pushlock ovládaním
09.02.2018 - 10:38:53
00
Dnes som kupil Paragonku. Docital som sa, ze celkovo je kvalitnejsia, citlivejsia, lahsie servisovatelna, lahsia asi o 250g a vizualne sa mi viac paci. Negativa su, ze nema nastavitelny odskok. Pri mojom strope 200e by som pri NRX zase pravdepodobne nemal uzamykanie z riaditiek. Drzim si palce, ze ten tovarensky nastaveny odskok mi bude vyhovovat. Je pravda, ze si od toho asi slubujem az prilis a dost mozne ze budem sklamany ale chcem mat co najkvalitnejsi, najkomfortnejsi a co najlahsi bike a tato kupa ma trosku ukludni :) NCX som kupil v akcii, myslim si ze ju predam za to co som ju kupil priblizne. Nejaka 100vecka teda navyse za Paragon ma nezabije. Hlavne ked vyuzivam bike na dochadzanie do prace cim setrim pohonne hmoty. 2-3 mesiace jazdenia a investicia sa mi vrati.
09.02.2018 - 12:19:17
00
Tak nova Paragonka odskusana. Po priblizne 100km mozem skonstatovat ze je to ozaj vyssi level pruzenia. Trochu ma prekvapil offset vidlice. Kolesa su ovela viac vysunute vpred cim sa zhorsila stabilita biku ale zvykam si. Vsimol som si ze vidlica obcas ked prechadzam rozbitejsim chodnikom vie vydat zvlastne kovove zvuky. Na nete sa mi podarilo docitat ze to je piestom ktory sa volne pohybuje a vyrovnava tlak v neg a poz komore pocas jazdy. Neviem, robia aj ine solo air vidlice nejake zvuky pocas prejazdu hrbolatejsim terenom vyssou rychlostou? Cital som aj nazor ze vidlica sa musi najprv "zajazdit"? Prosim poradte. Dik.
23.02.2018 - 19:52:49
00
Nikto nic? Kde ste vsetci bikeri??
24.02.2018 - 18:59:11
01
keyboard_arrow_up