Ja platím 5.90€ mesačne a nič s tým neurobím.. Aby som mal zadara musel by som robiť platby mesačne kartou 200€
27.02.2018 - 07:27:41
00
Jaiub napísal:
Mate niekto skusenost s internetovymi bankami?? mbank, fio, popripade este unicredit. Prave mi dosla trpezlivost s ....

Ja FIO a neviem si to vynachvalit. Hlavne koli dobierkam do čr. O otvorenie účtu požiadaš na nete, navštívi ťa kurier. Prvy vyber z hociakeho bankomatu v ramci kalendarneho mesiaca je bezplatny. Na bezhotovostné platby je to super. Ak však preferuješ časté vybery z bankomatov, tak nie.
27.02.2018 - 07:33:45
01
Tiež Fio. Aj v Kč aj v Eur. Na rozdiel od mBank (tiež mám už dlhé roky ešte pred dostupnoťou Fio) má Fio aj vlastné kamenné pobočky a vlastné bankomaty.
27.02.2018 - 08:40:15
01
Fio na Sk bankomaty nema, iba pobocku, a to v 15km vzdialenom krajsom meste. To iste aj Unicredit, mBank nema vobec, zato ma nejaky mobilny tim :?: Jeden vyber mi asi nebude stacit(dalsie po1,2€), takze tymto Fio pre mna vypadava z vyberu. Vaham medzi Uni a mBank, vybery, vedenie, platby zadarmo, akurat mBank ma 1,5€ za zasielanie sms, v uni by to malo byt zdarma. Tymto zatial Unicredit u mna vedie, este pockam na nejake reakcie.
27.02.2018 - 10:08:18
00
bady007 napísal:
mam unicredit... zadarmo ucet, vyber v hociktorom bankomate /aj inej banky/ zadarmo... internet banking v pohode... spokojny som

Unicredit mi urobil tri veľké chyby (už som to niekde písal - výber z bankomatu, bankomat nevydal hotovosť ale banka prsetrila, že všetko bolo v poriadku; nezapocitanie 600 euroveho vkladu na kreditnú kartu a ešte jedno, teraz si nespomeniem), mal pre mňa maximálne nekomfortny internet banking tak som im zamaval zbohom.
27.02.2018 - 10:08:54
00
200 euro cez kartu predsa nie je problém, ak platíš v potravinách kartou ... napríklad
27.02.2018 - 10:37:24
00
ale ked byvas s mamkou tak nepotrebujes chodit do potravin
27.02.2018 - 10:59:37
01
to astro: ano, ale to sa moze stat pri ktorejkolvek banke..aj keby sa nemalo. Internet banking prerobili, raz som tam tusim omylom zaskrtol "zrychlenu platbu" za co mi naparili 70eurovy poplatok, ale som podal staznost - odpisali mi slusne ze som debo, ale peniaze vratili na druhy den. A o vyhode vyberu v lubovolnom bankomate bez poplatku ani nevravim. Ja som spokojny. Ušiel som k nim z Tatrabanky po 20tich rokoch
27.02.2018 - 11:02:42
01
ja som uz tiez niekolko krat uvazoval za zmenu banky mam vub. ale ked sa nad tym clovek zamysli do akej banky by mal prejst je to ako z kaluze do blata. Nemyslim si ze za tento bankovy kartel da nejakym sposobom odrbkat. ze usetrim mesacne na poplatkoch par € ? kaslem na ne nedam v krcme dve/tri piva a "problem" je vyrieseny :lol: slovak by chcel mat najradsej vsetko zadarmo to je taka nasa natura. pokial je clovek spokojny z IB a nema problem z prevodom, mnozstvom bankomatov aj mimo SK... ten poplatok je asi najmenej. vyhadzujeme peniaze za ine blbosti.
27.02.2018 - 11:40:45
05
bady007 akym sposobom sa prihlasujes do int bankingu a potvrdzujes platby? teraz vo vub mam na prihalsenie meno a heslo a niektore platby potvrdzujem sez sms, to mi vyhovuje. Kolega v Tatrabanke vyfasoval nejaku "kalkulacku" do ktorej musi vlozit kartu, cez sms mu pride kod ktory tam napise aby mu vygenerovalo novy kod ktory zada na prihalsenie/ potvrdenie platby... :tmi: To by ma slak trafil...
27.02.2018 - 11:44:13
01
Potvrdzovanie je cez sms.
Vyhoda vyberu z bankomatu zadara aj v zahranici je velka vyhoda. Mam tiez Uni.
Po splneni podmienok je vedenie uctu zadarmo.
27.02.2018 - 11:51:32
01
matvej11 ako sa to vezme, do krcmy nechodim. A tych 12e mesacne viem zuzitkovat inac, napr. mi to vykryje smeti za celu rodinu, dane a ciastocne aj rocnu poistku na byt. Nemusim nato zvlast setrit alebo potom naraz vysolit bezmala 200€... A tych 200€ mozem vyuzit opät inac, napr na nove oblecko na bike alebo nejaky upgrade, a to uz mi za to stoji :y: Ale kazdy ma ine priority, ako si sam povedal, niekto to da za pivo, iny za cigarety, dalsi za nezmyselne poplatky, a iny si za to nieco raz za cas dopraje navyse...

EDIT: ine by samozrejme bolo keby tu banku aktivne navstevujem a vyuzivam, na nejake vklady a vybery alebo neviem co, ale v mojom pripade to tak nie je...
27.02.2018 - 11:51:36
02
tak ja mam mesacny poplatok 6€ :^)
27.02.2018 - 12:01:19
00
Jaiub - v TB zaleží od toho akú máš nastavenú úroveň bezpečnosti. Na začiatok Tvoje ID číslo + heslo, SMS notifikácia alebo čítačka (kalkulačka s vkladaním karty) .... alebo elektronická čítačka v mobily. Ako komu vyhovuje. Každá banka to má inak.
27.02.2018 - 12:07:05
00
Jaiub som v TB už roky, UNI som mal ako druhú banku. Čo sa internet bankingu týka, tak potvrdzovanie je cez čítačku, do ktorej sa vloží karta a vygeneruje kód. Sms je myslím voliteľná, ja ju nepoužívam, stačí mi.kod. Ale drvivu väčšinu riešim cez appku v mobile, na PC chodím do IB minimálne, takmer vôbec. Mne TB vyhovuje i keď sú drahší, možno najdrahší. Ale je to komfortné, bankomatov TB alebo Reiffeisen nájdeš dostatok aby si nemusel platiť poplatky ani v zahraničí. A mám aj "osobného bankára", ktorý sa mi pravidelne ozýva a informuje ak je niečo dôležité.
Ale pôvodná otázka bola na internetovú banku takže vlasne asi len spamujem :angel:
Edit: a za celé tie roky neurobili ani jednu chybu.
bady007: Nezapisanie hotovostneho vkladu na pobočke v UNI považujem za veľmi veľký fail.
27.02.2018 - 12:10:32
01
keyboard_arrow_up