Preco vydrzi bateria ktora je od vyroby najdlhsie? Tiez sme v oktavke menili prvu po 10rokoch, na audine po 8r. A uz kupene tak 3roky.
03.03.2018 - 08:40:20
00
Podla mojej skúsenosti vydržia oem baterky vždy najviac. Aj keď sa potom kúpi kvalitnejší kúsok, tak nikdy nám nevydržal toľko ako originál.
Ak sa baterka za pár minút dobije doplna, tak je asi správny čas na jej výmenu. Ja som podobne reklamoval baterku z motorky, občas štartovala pekne a občas zo seba nedala ani toľko aby rozsvietila kontrolku neutrálu. Úspešne vyreklamovaná, problém bol v spoji medzi blokmi baterky, alebo také niečo. Inak baterky sa zle reklamujú, musel som to tam zaniesť osobne.
03.03.2018 - 08:42:58
00
AGM baterky maju inu konstrukciu nez klasicke. Dokazu sa nabijat ovela rychlejsie nez klasicke a preto sa pouzivaju v autach so start&stop.
A aj na "pomalej" nabijacke do nej huci 6A
03.03.2018 - 09:52:46
00
V mojom aute 2009 ešte pôvodná baterka a to 44Ah roztáča 1.8 objem. Nechápal som, ale funguje, tak čo budem meniť. Teraz natočila pri -15 v pohode.

Tu máte pekne, jednoducho, vysvetlené prečo Vám baterka v novom aute nevydrží:
http://www.auto.cz/proc-stop-start-nici-autobaterie-tohle-byla-draha-uspora-113291

A môžeš si Ty vypnúť start-stop, figu Ti to pomôže. Presne takú skúsenosť ako popisujú mal aj kolega. Má asi ročné auto a po prejdení asi 250 km ráno síce natočil ale palubák mu hlási start-stop nedostupný. V servise kvôli nízkej kapacite AKB, bolo treba dobiť baterku. Paráda, mám strach si kúpiť nové auto. Všade nejaké kur...tko.
03.03.2018 - 11:50:33
00
A co cisto elektricke auto? Mat strach zeci vydrzi baterka vobec 5rokov a vymena bude tak draha ze sa oplati kupit rovno druhe auto a to pouzite bude tym padom uz nepredajne.
03.03.2018 - 12:05:54
00
Zoidberg napísal:
Ved je to auto za prepis. Ma svoje urcenie, a vramci neho neprekroci 50km/h v okruhu 5km od domu. Pokial nie je naskrz hrdzave, urcite taka nakupna taska nie je proti nijakym pudom sebazachovy. Aj bez akychkolvek prvkov pasivnej bezpecnosti je to bezpecnejsie ako bike. Nejazdis sam cestu?
A uz vobec neviem v com by to malo ohrozit teba...

Danove znalosti okolo aut tiez mozem potvrdit, prave na Sephii z minulej strany mi menil vyfuk, zadne tlmice, tycky stabilizatora...
nic to nemeni na tom,ze nic nepisal o bezpecnostnych prvkoch a ci ich vymeni aj tu,takze naco zase tieto tvoje vylevy?a preco by malo ohrozit inych? no nuze asi preco preboha?
03.03.2018 - 13:14:38
00
No ozaj by ma zaujimalo, ako teba ohrozi jeho nefungujuci airbag... Pri ABS by som obavy chapal, ale to auto i tak nema, cize nie je co kontrolovat.
Ci o akych bezpecnostnych prvkoch to hovoris?
03.03.2018 - 14:09:12
00
Canopusovi zena zase nedala tak nezmyselne vyryva...
03.03.2018 - 14:15:14
01
Riesite tu airbagy ale on to auto potrebuje do mesta, na shopping a podobne poskakovanie v kolonach. Tam sa akosi nechodi rychlo a ked aj pride k nejakemu stretu tak z toho budu maximalne skrabance na narazniku a kopec nadavok k tomu. Ziadne krkolomne autonehody sa tam nedeju.. a ked uz vbehnes s takym kindervajcom pod kamion alebo elektricku mozes mat aj 50airbagov ale si v pitchi ajtak.
03.03.2018 - 14:16:54
07
tak nejak-inak kolko ešte behá Felicií,ktoré nemajú ani air-bag,ani ABS,ani servo-sú to ideálne autá na takéto poskakovanie po meste,diely lacné,opravy nenáročné,väčšina je už hrdzavá,vlastne pre nadmernú hrdzu aj končia-nie kvôli motorickým chybám...
aj by ma inak dosť zaujímalo,ktoré že bezpečnostné prvky by som mal vymeniť na 14-ročnom aute,hmmm ?
03.03.2018 - 14:30:58
08
Na to uz ti neodpovie...tak daleko jeho podrypovanie az nepremyslel...
03.03.2018 - 14:40:44
00
no mna teda tvoj airbag ako chodca,alebo protiiduce auto nezachrani: zjavne nevies co je bezpecnostny prvok auta: uz ti to tu niekto poradil,takze asi tak :tmi:
ale paci sa mi,ked na starsich autach sa vzdy mysli na rozvod a nie na ostatne prvky: ale stacilo,vidim,ze to nema zmysel ... hlavne ze rozvody
03.03.2018 - 15:38:25
00
stale bude taketo auto so skusenym vodicom bezpecnejsie, ako mlada pipinka v suv plnom bezpecnostnych systemov...jedna taka bola na streche vcera vedla cesty medzi pp a slavkovom...stastie ze cez protismer nezobrala so sebou nejakeho nevinneho
03.03.2018 - 15:41:37
011
Ano niektore zeny maju tendenciu si za volantom nieco dokazovat a pritom jazdecke schopnosti danej osoby su dzignut plyn na podlahu.
Pred tym ako sa domna niekto obuje, viem ze su zeny soferky co ma strcia so zadneho laveho vrecka
03.03.2018 - 18:12:12
00
No ... ja poznám len jednu, čo šoféruje unikátne - do úzkej medzery v rade zaparkuje na jedno zacúvanie :geek:
Vo všeobecnosti podľa mňa, majú ženy problém so šoférovaním nakoľko dokážu vykonávať ( aj rozmýšľať) - viac činností naraz - aspoň to o sebe vehementne tvrdia. A my obmedzené tvory sa sústredíme len na to šoférovanie.
04.03.2018 - 05:24:05
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up