Čaute, Poznáte históriu značky Liberta ? O Favoritoch a Eskách toho Gúgl vyhodí veľa, ale nič o Libertách som nenašiel.
Čo som sa dočítal, tak práve tie Favority boli na svoju dobu vcelku špičkové bicykle, ako je to však z Libertou ? Kto ju vyrábal a aké bolo primárne použitie týchto, najme cestných bicyklov.
Mám doma jeden, v celu zachovalý kúsok, a rád by som vedel niečo viac než len názov
Ďakujem
05.03.2018 - 20:08:44
00
Liberecká továrna na vozidla. Tie vozidla boli kočíky... Bolo málo bicyklov, ľud bolo treba upokojiť aby mal na čom chodiť do roboty, tak komunisti prikázali okrem kočíkov vyrábať aj bicykle.

Ja som ju kedysi v osemdesiatych rokoch minulého storočia mal, a aj hodne používal na cesty do roboty, na záhradu - takú mestskú - 24" kolesá, namiesto rámu jedna pokrútená lešenárska rúrka, zadná brzda v náboji (torpédo). Na pridanom prednom sedadle odviezla aj dcéru do/zo škôlky. Nezničiteľný stroj, škoda, že mi ho ukradli.

Prílohy:

liberta.jpg
liberta.jpg 47.87 KiB thumb_up0thumb_down

09.03.2018 - 22:20:25
00
Tak to nebola Liberecká továrna na vozidla... https://cs.wikipedia.org/wiki/Liberta
09.03.2018 - 22:59:49
00
Nezničiteľný stroj, škoda, že mi ho ukradli.

Ak Ti je za ňou ľúto tak jednu mám v garáži Ti ju darujem aj s detským sedatkom.
10.03.2018 - 11:48:29
00
Vtedy som bol rád, že som sa dostal aspoň k nej...Terazky už mám lepší stroj. Hoci - povoziť vnuka by nebolo od veci.
10.03.2018 - 12:42:56
01
keyboard_arrow_up