Kristina, ja som kúpil blatníky k Marin gestalt 2, pri 30 mm plášťoch to bolo v pohode, ale išiel som na 36mm a teraz na 42 mm plášte a tie sa už do blatníkov nevmestili, asi by to chcelo nejaké špeciálne blatníky pre širšie plášte, ale väčšina blatníkov bude asi tak pre plášte do 30 mm, špecálne som nehľadal.Blatník pri vode pomôže,ale ak sa dostane takýto bicykel do blata, tak skončí. Ostal som na malom blatníku na prednej vidlici, ale iba kvôli ochrane blikačky, ktorú som dal do otvoru vo vidlici, ktorý inak slúži na montáž V bŕzd.Osobne som bez blatníkový typ, keď je veľa vody nejazdím. S tými nosičmi, to závisí od toho, či chce cyklista nosiť batožinu, napríklad veci na prezlečenie pri dochádzaní do práce, alebo viacdennú turistiku.Páčia sa mi skôr tie nosiče od Apidury do rámu, na riaditká a na sedlovku.
16.03.2018 - 08:55:30
01
mam aj zadny nosic ale jazdit s tym je celkom hroza, lebo v zadu to pohupuje. Po par razoch som to vzdat a kedze mi ukradli bajk co mal navarky na brasnu, uz par rokov mi na ten stojan pada prach.Teraz mam ramovu. O nej ani neviem. Ma to vsak 2 nevyhody. Cena a pitie. Keby sa to stalo troska mainstreamom, tak cena by isla dole ale domaci vyrobcovia na to uplne kaslu. S tym pitim to tiez nie nic moc, zakazdym to rozypsovavat - skusim pohladat este nejake drziaky na riaditka na flasku ale zatial som to neriesil. V zime ale kludne das miesto flasky termosku :-) Ak by este ramova taska nestacila, tak mam aj prednu tasku na riaditka. Setup pouzivam najma bezne do roboty + karpaty, viac dnovky som zatial nesiel.
16.03.2018 - 09:23:07
01
Ak brašne tak nejaké take ... blatníky ja osobne nenosím . Je to “non kóšer “

Prílohy:

F7CE5B55-F285-4F5E-8BD2-BF14A63738F1.png
F7CE5B55-F285-4F5E-8BD2-BF14A63738F1.png 1.53 MiB thumb_up0thumb_down

16.03.2018 - 09:56:08
03
KristinaBlatniky urcite, batozinu skor ultralight tasky od Apidury a pod, takze skor nech to ma vnutorne vedenie v hornej trubke kvoli ramovej taske.
StanoLevicePozri SKS Chromplastic, ja mam 56mm blatniky, otazka je ci ti vojdu do ramu.
roletaV celoramovych taskach som videl nosit vodny vak, poprip si daj kosik za sedlo.
16.03.2018 - 09:58:56
01
jasne, videl som nosice za sedlo alebo na riaditka a mozno pojdem tymto smerom. Zatial to ale neriesim, je mi to jedno, uz beztak mam bajk ovesany ako vianocny stromcek. Paci sa mi aj koncept ramova taska + 2 vody, ale tam sa toho vela do tasky nezmesti. Moj hlavny problem je, ze sa neviem kompaktne zbalit, nosim kopec haraburd vzdy a ruksak na bajku nemam rad a na bajku chodim do prace - nosim si veci na prezlecenie v nom. Ten gravel je krasny, beriem hned :-) Krasna geo. Takto ovesany karbon som nevidel nazivo. Tipujem cenovka 4K? Ramove tasky sa daju pouzit aj ked mas vonkom vedenu kabelaz, ale nesmie to byt hole lanko, musi to byt kryte - ja to mam tak. Ale dneska by som si uz bajk s "gitarou" nekupil :-)
16.03.2018 - 10:34:54
00
stalky000 ďakujem za info, ale takéto by mi nevošli, je tam asi 50mm maximálna šírka
16.03.2018 - 10:36:34
00
roleta tie 3T bicykle sú pekné, ale iba rámy stoja okolo 3-4 tisíc eur
16.03.2018 - 10:38:51
00
Maju rozne sirky, teoreticky 45ky by ti mali stacit :)
16.03.2018 - 10:41:55
00
Kristína, na graveli je určite aj podstatná vec uchytenia nosiča zadných brašien, čiže musí mať vyvrtané závity na skrutky do zadnej stavby na uchytenie nosiča. (nie len také riešenie "ultra light" brašna na sedlovku ala apidura).
Teda aspoň pre mňa, pretožeGravel je presne ten bicykel s ktorým pôjdeš na týžden, dva na cykloturistiku naprieč nejakou krajinou.
A vtakom prípade ja zo sebou beriem aj malý light stan, čo do apidury na sedlovku nenapcháš.

Ja beriem radšej viac vecí zo sebou - ako je malý ľahký stan,bavlnené pyžamo, a malý horolezecký plynový varič. (nie len samonafukovaciu karimatku a spacák).
Ten celkový "komfort" výletu je potom neporovnateľný.
A na to už potrebuješ nosič, to len do appidury pod sedlo nenapcháš.
Preto gravel učite taký kde sa dá uchytiť nosič na zadnú stavbu.
16.03.2018 - 10:50:43
01
To by som netvrdil ze do ultralight brasni nedas stan, pozri sem http://www.bikepacking.com/plan/around-the-world-bikepacking-kit/
16.03.2018 - 10:58:03
00
No to by som chcel vidieť ako tam dá malý light dvojmiestny stan (alebo jednomiestny) + samonafukovaciu karimatku dlhu 200 cm + kvalitný spacák s komfortom niekde pri 7 stupnoch. A popri tom ešte všetky tie drobnosti ako je naradie, oblečenie, powerbanka, varič..atd..
Ak by to tam aj napchal, je to za cenu že bude mať aj prednú brašnu aj na baranoch - a to je nechcem, chcem mať barany a predok "voľné".

A ešte poznámka - na graveli je super keď má uchytenie na 3 bidony na ráme. Je lepšie vodu zo sebou nosiť na ráme - nezaberá ti potom cenné miesto v brašni.
Napr Kellys SOOT má uchytenie na 3 bidony na rám.
16.03.2018 - 11:17:07
00
Ja mám gravel ako zimák, takže blatníky sú nutnosť (nemusím toľko umývať a ani ja niesom taký ****). Nosič neriešim, ak by som šiel na bikepacking, tak s niečim od Apidury
16.03.2018 - 13:21:18
00
Súhlasím že blatníky sú nutnosť ak chceš jazdiť aj v neskorej jeseni (do začiatku decembra) a skorej jari.(od konca februára).
16.03.2018 - 14:08:07
00
vzdy je dobre volit bajk a brasne podla toho na co to chces. Ked pojdes na tyzden prec + mas rad komfort tak zadny nosic potrebujes. Ked robis len male vylety ako ja, ramova taska uplne staci. Tie 3 bidony na ram su super, dokonca na dlhe tury sa volia bajky s dalsimi dvoma navarkami na vidlici (huntbikes, surly), takze mas az 5 bidonov. Ale potrebujes to? A bude pit z flasky zo spodu ramovej trupky, ktora zachytava uplne vsetok bordel z cesty (mnam mnam)?
16.03.2018 - 14:24:18
00
Ak, tak na spodnej ramovej trubke tu vodu iba nosis a podla potreby prelejes.
16.03.2018 - 14:35:20
00
keyboard_arrow_up