Poraďte prosím, ráfiky ako náhradu za už prebrzdené ráfiky (kolesá Bontrager). V cykle povedal, že toto nevie ani objednať, na nete tiež problém, asi neviem googliť.
Predný 24 dierový radiálne vypletený, zadný 24d, taký čo má dve dierky pri sebe, rozostup a zas dve dierky, jak to nazvať...
Za náhradu by som bol radšej za trochu širšie ráfiky. Jediná podmienka, aby "pasovali" na náboje.
Ďakujem

Prečo jazdiť autom keď mám bicykel?

18.03.2018 - 06:04:50
Asi by som začal kontaktovaním importéra Trek/Bontrager (BikePeak Oslany ak sa nemýlim). Možno by vedeli zohnať ráfiky, aké potrebuješ - otázna je cena a dostupnosť. Remerx myslím ponúka atypické vŕtanie ráfikov na zakázku - taktiež otázka ceny a dostupnosti. Alternatívne to vyriešiť zapletením nového zadného kolesa a z predného použiť náboj - ráfiky podľa výberu (napr. Rapid od Remerxu má vnútornú šírku 15mm). Prípadne sa opýtať miestnych zapletačov (nedávno som komunikoval s Janom Frátrikom), či by vedeli do pôvodného zadného náboja (diery pre špice na prírube náboja sú predpokladám taktiež vŕtané párovo) zapliesť štandardný 24-dierový ráfik. Alebo to zobrať od základu a objednať nový set kolies so širšími ráfikmi :)
18.03.2018 - 12:11:57