Dorien09 napísal:
Priznajte sa, kto tam bol s tou karboškou? :)


Karboška Božka,
vyčíňala troška.
Šmyk sem, šmyk tam, Božka kvičí,
znovu ako Sagan fičím.
23.03.2018 - 20:06:06
06
inak krasna nova ziletka, Matej :y: Ze sa ti pri tej zrazke nic nestalo, to je hlavne. Aspon si si potom mohol spravit radost novym paradnym ramom.
23.03.2018 - 20:15:56
00
Ďakujem :) Hlavne peňaženka mala radosť :D
23.03.2018 - 20:19:10
00
Dnes, po vyjazde na BK, som schvalne isiel naspat po cyklochodniku medzi mostami Lanfranconi a SNP a to kluckovanie medzi chodcami mi vcelku pripominalo kluckovanie medzi dierami na asfaltke medzi Cervenym mostom a BK :D. Napriek tomu, ze na promenade bolo zivo, 24-25km/h som drzal bez toho, aby som niekoho ohrozil. Samozrejme, prsty na brzdnych packach boli pripravene.
24.03.2018 - 19:17:46
00
Pani neda mi sa nevyjadrit, a volat po rovnakom metre na obe strany. Skuste si precitat svoje prispevky a na poziciu chodca, dietata si doplnte cyklistu a na poziciu cyklistu si doplnte vodica motoroveho vozidla. Cyklotrasu vymente za cestu pre motorove vozidla ... :rock: Inym slovom, keby nikto napisal nieco ako: To akoze ked mi prij.bany cyklista vbehne nahodou pod kolesa tak som ja vinny? Vieme ako sa nevychovany cyklisti hybu po ceste, jazdia vedla seba, lietaju kade tade a nedavaju absolutne pozor na to co sa deje okolo nich. Tak toho chudaka ukamenujete a admin mu zrusi ucet este aj na nakup zo shopu.
Ak by nejaky plechovkar, napisal, ze bude jazdit po hradzi, aj ked tam bude zakaz, tak tam budete stat s kamerami a lovit ho, kym mu nezoberu aj rodny list. Ale ak iron.hide napise
iron.hide napísal:
za seba mozem povedat, ze aj keby tam bol vysloveny zakaz, tak tadial budem jazdit....
Je to pre vsetkych v poriadku.

Dnes som bol len motorista. Stretol som 6 cyklistov, z toho 2x2 kusy isli po strede prudu vedla seba mimo obce kde bola 90km/h. Dalej som stretol dve mamicky s kocikmi na hlavnej ceste v obci Michal na Ostrove 3 m pred krizovatkou. Jedna z nich mala dokonca dvojkocik s detmi vedla seba. Isli jedna vedla druhej a z jazdneho prudu ostavalo asi 60cm. Vedla mali chodnik, ale tam by sa vedla seba nevosli. Musel som za nimi zastavit ist krokom az, kym neodbocili na druhu cestu, lebo keby som sa ich pokusil obist riskujem stret z autom z druheho smeru, ktore nemoze ratat s tym, ze pojdem cez krizovatku v protiprude (cez plnu ciaru..) Trubit som nechcel (asi by dostali infarkt a mohli zacat uspavat deti znovu), pocut ma nebolo. Je vam to povedome ? Urobte substituciu auta za bicykel, cesty za cyklochodnik pridajte par vulgarizmov a som vas clovek do diskusie.

Takmer vsetci sme chodci, cyklisti, aj vodici aut. Ista skupina z nas je natolko rozhladena a nezaslepena, ze sa vie vzit do pozicie cyklistu, motoristu aj ked idu peso, pripadne do pozicie motoristu, ked idu na biku atd. Problem zvacsa vytvaraju prave taki, co nesplnaju tuto definiciu. Uplne ma dojal moj kamarat, ked mi pred rokmi este ako stredoskolak, o prebiehani cez dvojprudovku na elektricku povedal. No a co, ved auta maju volant a brzdy na to, aby ma obisli. Potom si urobil vodicak a stal sa najviac nadavajucim vodicom na chodcov a cyklistov, akeho poznam. Az sa budete na niekoho stazovat, predstavte si, ako to asi musi byt z jeho pohladu. Alebo dokonca, kolko krat ste urobili nieco podobne v minulosti sami. A uz to nerobte! Bicyklujte tak, ako by ste chceli vidiet cyklistu, ako chodci a vodici aut. Uvidite, ze sa situacia zlepsi... :lol:

A ano, pisem podobne prispevky aj na motoristicke fora.
24.03.2018 - 23:55:20
013
neviem co riesis, zakaz pre cyklistov tam nie je, uz som to sem pisal dvakrat
24.03.2018 - 23:59:50
00
Kenai napísal:

A ano, pisem podobne prispevky aj na motoristicke fora.


Nezabudni na modrykonik.sk, pripadne pokec.sk, kde je velka koncentracia prevazne chodcov. :lol:
25.03.2018 - 00:02:56
01
a na hlavnespravy a tiez na Zjem aj vlek
25.03.2018 - 00:07:47
00
user_id napísal:
Nezabudni na modrykonik.sk, pripadne pokec.sk, kde je velka koncentracia prevazne chodcov. :lol:


Dakujem za podnet, ale necham moznost ukradnut si trocha slavy aj vam ostatnym. Ako chodec som dost nekompetentny na diskusiu, ak chodim peso tak zvacsa robim BungyPump a to je o niecom trocha inom zase.
25.03.2018 - 00:13:56
00
scarinko napísal:
to akoze ked mi prij.bane decko vbehne nahodou pod kolesa tak som ja vinny? hej? vieme ako sa nevychovane decka hybu a lietaju kade tade a nedavaju absolutne pozor na to co a kde robia.

zvonček na biku alebo maják a hukacku,
ty ako veľké rumazgajuce decko, mal by si to mať :D
25.03.2018 - 00:24:50
00
Niekedy ani ten maják nebude stačiť :) Ja som nedávno vo Wolfsthali stretol prototyp "ideálneho" chodcu. Chalan asi 18-20r vykračoval po cyklotrase v obci napriek tomu, že paralelne 30m vedľa ide chodník. To by ešte bolo ok ak by zároveň nemal na hlave slúchadlá zakrývajúce celé uši a nevenčil popri tom psa :) Jediné zdanlivé + bolo, že mal psa na vodítku. Zdanlivé preto lebo vodítko križovalo naprieč celú cyklotrasu takže nehrozilo tadiaľ prejsť :) Otočený chrbtom samozrejme nič nepočul až kým som mu nezakričal 30 cm od ucha na čo sa potom chudák dosť preľakol :)
Ale možno som mal byť ako Kenai pri tých mamičkách s kočíkmi a plížiť sa pomaly za ním aby som mu nerušil jeho audiálny zážitok :)
25.03.2018 - 10:08:34
03
iron.hide napísal:
neviem co riesis, zakaz pre cyklistov tam nie je, uz som to sem pisal dvakrat


Pravdepodobne riesi to ze vacsina ludi je strasne prisna na chybu druhych, ale benevolentna voci vlastnym chybam.

Ako ty povazujes skratenie trasy cez vojensky obvod za ok - tak zase nejaky vodic povazuje za ok ze si skrati trasu napr. po hradzi.

Rovnako som nepostrehol ze by tu niekto kritizoval jazdu bicyklom po chodniku. Dokonca aj cyklokoalicia odporuca jazdu po chodniku, ked to ale urobi auto uz to povazujeme za problem.

Jednoducho na Slovensku mame zmyslanie typu: "Ked porusujem zakon ja je to v poriadku, ked druhy tak to uz v poriadku nie je." To zmyslanie sa ale netyka iba cyklistov, ale aj vodicov a chodcov.
25.03.2018 - 12:59:24
05
Nie len na Slovensku... Táto objektivizácia je skrátka ľudská nátura. Ale inak súhlasím. Treba začať od seba.
25.03.2018 - 13:21:00
01
Jerdna - nielen ze si cez ten vojensky obvod cestu skracujem, ja tam chodim vyslovene za ucelom jazdenia.
25.03.2018 - 13:43:17
00
Navyše tam rastú aj hríby :P
25.03.2018 - 14:11:49
00
keyboard_arrow_up