A Majky Matthews zase s dlhým nosom. Toho som snáď nevidel ani raz pretočiť...
25.03.2018 - 18:38:48
00
Hosť napísal:
Prečo hanba? To sú emócie a tie patria ku športu.

Dnešná spoločnosť je založená na kŕmení ega: buď najlepší, maj dobré známky, urob kariéru. Súťaže a športy sú založené na výhre a prehre. Výhra kŕmi ego. Prehra by mala trénovať pokoru no namiesto toho ego utrpí porážku a o pokoru ani nezakopne. Pretože ak je človek pyšný, stále je presvedčený, že to ON je najlepší, že to ON si zaslúži výhru a nie iný. Nedokáže si priznať, že je niekto lepší ako on. Práve veľké ego a pýcha je prekážka na ceste k pokore.

Videl si niekedy ako ozajstní šampióni ako Merckx, Indurain, Armstrong alebo Sagan niekedy plakali po tom čo prehrali? Nie, zagratulovali súperovi uznali si chybu a snažili sa z nej poučiť a na ďalší krát vyhrali :)
25.03.2018 - 18:43:40
04
Federer place furt a aký je to šampión
25.03.2018 - 18:46:46
010
Paradoxne viviani ani nebol rychlejsi od sagana, len ci nema chlapec formu prilis skoro
25.03.2018 - 18:46:54
00
matej.burian1 napísal:
Dnešná spoločnosť je založená na kŕmení ega: buď najlepší, maj dobré známky, urob kariéru. Súťaže a športy sú založené na výhre a prehre. Výhra kŕmi ego. Prehra by mala trénovať pokoru no namiesto toho ego utrpí porážku a o pokoru ani nezakopne. Pretože ak je človek pyšný, stále je presvedčený, že to ON je najlepší, že to ON si zaslúži výhru a nie iný. Nedokáže si priznať, že je niekto lepší ako on. Práve veľké ego a pýcha je prekážka na ceste k pokore.

Videl si niekedy ako ozajstní šampióni ako Merckx, Indurain, Armstrong alebo Sagan niekedy plakali po tom čo prehrali? Nie, zagratulovali súperovi uznali si chybu a snažili sa z nej poučiť a na ďalší krát vyhrali :)


Niekto po prehre place, iny vynada superom do pohlavnych udov, dalsi hodi bicykel o zem. Vsetko su to odlisne prejavy tych istych emocii. Plakat urcite nie je hanba a nema to nic spolocne s egom. Staci sa pozret trebars na hokejistov po prehratom finale... A vies ako sa hovori - vacsi pes sexuje. Takze na nejaku prehnanu pokoru ked chces byt uspesny alebo chces vyhravat rovno zabudni.
25.03.2018 - 19:07:56
02
Ale tu kameru rovno do ksichtu si mohli odpustit a nechat cloveku trosku sukromia hlavne ked ho potrebuje a nie nanho zizat z 20cm.
25.03.2018 - 19:10:17
01
Matthews bol zranený a nemá najazdené. Aj z toho dojazdu vyzerá, že má ďaleko od ideálnej formy. Dosť možné ani nemal moc síl aby striedal. Vo svojej forme by v momente keď nestrieda dal aspoň pódium.
25.03.2018 - 19:19:37
00
Zase keby tam tá kamera nebola, nemali by ste tu o čom diskutovať :D
25.03.2018 - 19:19:44
01
Caute, dalsi tyzden sa chystam na "Okolo Flamska" ako divak, boli ste tam niekto a mate nejake tipy kde sa postavit, kedy sa postavit alebo nieco ine aby som to videl nazivo. Viem, ze tam chodia shuttle busy po jednotlivych kopcoch ale neviem si ani predstavit, ze kolko ludi tam je a ci to nebude viac na nervy ako stat a cakat pri finisi :) . Z videa to vyzera teda dost napraskane.
25.03.2018 - 19:35:57
00
lapaloma napísal:
Paradoxne viviani ani nebol rychlejsi od sagana, len ci nema chlapec formu prilis skoro


Mne sa zda ze bol. Len mu to nevyslo. Posledne metre sa riadne dotiahol na Petera len neskoro
25.03.2018 - 20:31:16
00
eaten napísal:
Caute, dalsi tyzden sa chystam na "Okolo Flamska" ako divak, boli ste tam niekto a mate nejake tipy kde sa postavit, kedy sa postavit alebo nieco ine aby som to videl nazivo. Viem, ze tam chodia shuttle busy po jednotlivych kopcoch ale neviem si ani predstavit, ze kolko ludi tam je a ci to nebude viac na nervy ako stat a cakat pri finisi :) . Z videa to vyzera teda dost napraskane.


Ja mam pocit ze katko bol na nejakych klasikach skus jeho.
25.03.2018 - 20:33:55
00
slavomirk napísal:
Mne sa zda ze bol. Len mu to nevyslo. Posledne metre sa riadne dotiahol na Petera len neskoro

Pri pohľade zhora bolo vidieť, že Peťo pred cieľom zvolnil. Takže súhlasím s lapaloma
25.03.2018 - 20:52:12
00
Sagi krásny dlhý špurt ale páčilo sa mi aj ako Gilbert udával tempo a zo špice na záver doťahoval úniky :O Je to zviera :)
25.03.2018 - 21:22:16
00
Trochu off-topic, ale pozrite si toto z amatérského??? preteku v Holandsku, hlavne potom posledných pár minut (speciálne 1:32:26). Na toto bysom fakt nemal nervy. :)

https://www.youtube.com/watch?v=IGNpx3Owk4E
25.03.2018 - 21:53:40
011
eaten napísal:
Caute, dalsi tyzden sa chystam na "Okolo Flamska" ako divak, boli ste tam niekto a mate nejake tipy kde sa postavit, kedy sa postavit alebo nieco ine aby som to videl nazivo. Viem, ze tam chodia shuttle busy po jednotlivych kopcoch ale neviem si ani predstavit, ze kolko ludi tam je a ci to nebude viac na nervy ako stat a cakat pri finisi :) . Z videa to vyzera teda dost napraskane.

no ja som mal to šťastie, že som bol 2x s Tesakom a domácimi chalanmi, ktorí vedia, kde a kedy ísť...shuttle bus ťa zavezie napr. na Kwaremont, ale tam bude miliarda ľudí...my sme boli na konci vždy na Taaienbergu a záver po prejazde sme si pozreli s pivkom v ruke na veľkej obrazovke...čakať sa dá aj v cieli v Oudenaarde, ale to asi nebude ten pravý zážitok :)
25.03.2018 - 21:59:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up