zdravím, mozno sa spytam blbost ale neskusali ste niekto SYNTOL® HD 265 PLUS miesto DOT 4 ? Splnuje normy DOT4 iba pisu, ze je tekutejsi.

popis : SYNTOL® HD 265 PLUS je určený pro provoz v teplotním rozmezí od -50°C až do 265°C. Od běžných brzdových kapalin specifikace DOT 4 se odlišuje výrazně lepší tekutostí – zejména za nízkých teplot.


P.S. ja som kupil 180mm kotuc na aliexprese, udajne avid (6e), platnicky 4pary (6e) a zatial ma to ubrzdilo. Kupoval som taky kotuc, co ma najviac objednavok (vyse 3000 orders) a nemal negativne hodnotenia (mozno mrtvy nestihli napisat :P ). Uvidim casom, zatial ma za sebou asi len cez 100km. Na platnickach som musel trosku osmirglovat kraje toho podkladoveho kovu, lebo bolo na nich prilis vela farby a len tak tak to sedelo v tele brzdy. Predtym som ho uchometricky a okometricky zmeral a presiel testami, uvidim kolko vydrzi.

P.S.2 Syntol HD265 DOT4 objednany. Asi rozdiel nespoznam :)

Prílohy:

Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg 131.66 KiB thumb_up0thumb_down

Screenshot_2.jpg
Screenshot_2.jpg 148.88 KiB thumb_up0thumb_down

10.04.2018 - 17:53:51
01
par euro usetrenych :) co tam po nejakej bezpecnosti a spolahlivosti.
10.04.2018 - 18:53:01
02
už tu dlho takáto debata nebola :D
10.04.2018 - 18:53:47
02
ako bola tá pesnička s Nogom a Skrúcaným? Prachy sú prachy a život taký krásny, prípadne možno aj krátky :)
10.04.2018 - 18:57:47
00
nebojte sa, ked to skonci takto :
forums.mtbr.com

alebo

forums.mtbr.com

podelim sa s vami, ci uz z nemocnice, alebo necham v zaveti odkaz aby to odfotili a poslali sem ;)
10.04.2018 - 19:06:11
04
dajte link na lacne Deorecka, bud 615 alebo 6000 alebo tie nove T500 ....bo ma tieto Avidy uz fakt nebavia :-)
Dakujem
11.04.2018 - 12:18:24
00
caute , jazdim teraz kotuce shimano xt rt86 icetech 180mm p+z . idem kupovat nove , ake by ste odporucili : opat xt rt86 icetech , shimano xtr rt99 , hope floating . najviac rozmyslam o tych hope . dik
11.04.2018 - 21:30:48
00
mrjoda napísal:
zdravím, mozno sa spytam blbost ale neskusali ste niekto SYNTOL® HD 265 PLUS miesto DOT 4 ? Splnuje normy DOT4 iba pisu, ze je tekutejsi.

popis : SYNTOL® HD 265 PLUS je určený pro provoz v teplotním rozmezí od -50°C až do 265°C. Od běžných brzdových kapalin specifikace DOT 4 se odlišuje výrazně lepší tekutostí – zejména za nízkých teplot.


1. kotúč - tak ono tie Čínske kotúče sú +/- to isté, čo značkové protiklady, akurát Číňanom chýba kontrola kvality. Ono každá firma totiž vyberá z jednej várky nejakú kontrolnú vzorku, ktorú testuje tak, aby po aplikovaní štatistických metód bola pravdepodobnosť poruchového produktu nižšia než nejaké číslo, napr. 5%(to som len tak trepol, v reáli to bude asi menej). Čiže z každej várky musí nejaké percento zničiť, čo stojí peniaze(ale dlhodobo im to aj peniaze šetrí, pretože ušetria na reklamáciách). Číňanci sa nezaondiavajú kontrolou kvality, proste to vyrobia a vypustia do obehu. Ono na jednu stranu aj čakajú, že ho nepošleš na reklamáciu, lebo pošta do Číny by bola drahšia, ako nový kotúč a aj počítajú s tým, že keď to je také lacné, tak sa nikto nebude zatento s reklamáciami. Tak isto normálna firma si poškodzuje meno, keď predáva poruchové predmety, ale keďže tí číňanci na to nacapia nejakú neexistujúcu značku, tak im to je absolútne jedno.

2. Pozri si tento test: http://www.epicbleedsolutions.com/blog/dot-brake-fluid-vs-mineral-oil/
víťazom je juice lubes, shimano má o niečo nižšie bod varu, doty sa na ne ani nedoťahujú. Ale keďže Shimano kúpiš 1l za to, čo si pýtajú v kolokrame za 120ml Juice Lubes, tak si myslím, že Shimano bude najlepší v pomere cena/výkon a tých 10°C neni nič v porovnaní s tým rozdielom v cene.

ddrmodes napísal:
ja som si urobil rozbor jedného ICE tech kotúča. Dajak začal vlniť, keď som musel viac brzdiť, tak som ho dal na metalku a aha čo z toho vyšlo.

Hej, aj Šitmano sa samé chváli, že jadro ich kotúčov je z hliníka, vraj aby znížili hmotnosť. Ale je zaujímavé to takto vidieť. Je to stupídny nápad, lebo základná fyzika, pri zohriatí sa to začne krútiť, ale tak Shitmano sú japonci, tí majú dlhú históriu, kedy toto nevedeli(katany boli preto zohnuté, nie preto, že by to bolo "lepšie na rezanie nepriateľov", ale preto, lebo zadnú časť mali z tvrdenej ocele a prednú z mäkkej/alebo opačne/ a nechtiac sa im to pri kutí začalo krútiť :D )
11.04.2018 - 22:41:36
00
miso2012... katany sa nezohybali pri kuti, ale pri kaleni ...
a pri ICE tech islo ani nie tak o usporu hmotnosti ale hlavne o odvod tepla...
a tie pokrcene kotuce co su vyssie... uz z "riedkej" konstrukcie je jasne ze to nemoze vydrzat vela. Kotuc aby bol funkcny potrebuje hmotu a poriadnu plochu na odvod tepla. Hentake "derave pavucinky" su pekne pohlad a na ozdobu.
A u kotucov by som sa ani tak neorientoval podla povodu ako podla materialu. Ak je tam pevna a zodpovedna nerezovka a "plnsi profil", nebal by som sa ni Ciny. Naproti tomu uplne najbeznejsie Shitmana SM-RT50 na ktorych je varovanie RESIN PADS ONLY znamena vo volnom "technickom" preklade: "som vyrobeny z tak makkeho materialu, ze do nas nemozu hryzt sintrovane dosticky ale len take makke zivicove..." Dokazom toho je aj fakt ze nie su vypalovane alebo frezovane, ale vystrihavane raznicou (zadna hrana kotuca je pekne obla).


Naposledy upravil ddemo dňa 12.04.2018 - 07:34:14, celkovo upravené 1 krát.

12.04.2018 - 05:55:54
03
Brzdovy kotuc je jedna z poslednych veci, na ktorej by som setril. Momentalne mam XT sm-rt86 - s brzdnym ucinkom som uplne spokojny, nekrutia sa - asi mam vadny kus :) Ale po zodrati kupujem Hope.
12.04.2018 - 05:59:42
01
Ocel je tam G3CS, je vypalovany nie vyrazany. Po celom obvode ma hrubku +/-0,01mm (aj to skor mohla robit sublera). Nebojim sa ich ani nemam zbytocne predsudky. Vobec by som sa nedivil, keby ich niekto reselloval u nas v bananistane ako original Avid ;) https://www.aliexpress.com/item/AVID-Stainless-Steel-G3-MTB-Disc-Brake-Rotor-160mm-180mm-203mm-Mountain-Bike-Cycling-6-Holes/32799897880.html

co sa tyka tej brzdovky, na Hayesoch mam napisane DOT4 only. Cital som zahranicne fora a vymena za dot5.1 moc vyznam nema.
12.04.2018 - 09:34:17
00
ddemo napísal:
miso2012... katany sa nezohybali pri kuti, ale pri kaleni ...
).

Hej, dakujem, mas pravdu. Nie som odbornik na kovanie, nepoznam vobec etymologiu :)
12.04.2018 - 11:09:49
00
miso2012 napísal:
...víťazom je juice lubes, shimano má o niečo nižšie bod varu, doty sa na ne ani nedoťahujú. Ale keďže Shimano kúpiš 1l za to, čo si pýtajú v kolokrame za 120ml Juice Lubes, tak si myslím, že Shimano bude najlepší v pomere cena/výkon a tých 10°C neni nič v porovnaní s tým rozdielom v cene.


Pozor, nedavat mineralne oleje do brzd na DOT a naopak. Nenarazam tym priamo na teba, len aby to dakto nevytrhol z kontextu a nespravil kktinu
12.04.2018 - 11:42:35
02
zdravím páni,

menší update môjho pokusu s čínskym kotúčom "AVID" s aliexpressu za 6€... Takisto upravujem svoje stanovisko, že na tom nezáleží.

Jazdil som s ním asi mesiac po Košiciach (príspevok som sem dával po nejakej dobe). Nebol s ním problém, na križovatke som zastal, dole kopcom som zastal. Brzdilo to dostatočne. Nepociťoval som čínskosť ani pri výjazde na Jahodnú/Lajošku. V sobotu som odvzdušnil prednú brzdu (to bola kovbojka jak prasa, už som mal slzy na krajíčku) a bol som ju zabehnúť. Košičania poznajú, 3x zlatokopka a potom bikepark Červený breh a po asfaltke na Watsonovu. Reku keď už, tak poriadne. Nakoľko som lama a nemám skúsenosti so zjazdom, tak som brzdil viac než je potrebné.

Pociťoval som neistotu z tej brzdy, takisto zmena farby predpovedá zmenu vlastností kotúča, minimálne zmenu tvrdosti materiálu. Vzadu mám originál Hayes kotúč 160mm a tá nezaváhala ani raz.

Záver : Na lacný bike na jazdenie po meste/do roboty, kde hrozí ukradnutie bicykla, prípadne sú na ňom lacné brzdy, Môžem povedať, že sa neni čoho báť a ten kotúč bohate stačí. Po meste som nepocítil žiadne zaváhanie. Nakoľko vážim viac a jazdím ano/aj (MTB ma hrozne baví aj ked som noob), tak moc neodporúčam. Bolo to na hrane s brzdným účinkom. Výsledok je taký, že objednávam SLX RT66 180 mm.

Na konci vyzeral kotúč takto :

Prílohy:

kotuc.jpg
kotuc.jpg 287.65 KiB thumb_up0thumb_down

15.04.2018 - 17:17:23
02
Ta neistota s brzdnym ucinkom bola mozno aj tym,ze nemas dobre vycentrovane prasa.Vidiet to na kotuci.
15.04.2018 - 17:37:14
00
keyboard_arrow_up