Co myslite,je to na rozobranie ? Co s tym moze byt ?
08.04.2018 - 17:32:59
00
nikto nic ?
mozno dalsia indicia..trochu sa mi to zadne aj spomaluje..teda ak napr bike drzim vela seba a pobehnem s nim kus po zemi a zodvihnem ho..tak sa zadne zastavi ovela skor ako predne..
16.04.2018 - 18:50:19
01
Povedal by som, že by to mohli byť ložiská. Predpokladám, že ide o kónusový náboj. Urob rozborku a uvidíš stav. V lepšom prípade pomôže vazelína a správne nastavenie kónusov. V horšom ... :@
16.04.2018 - 19:18:19
00
To mas urcite zakladne naboje od shimana.Mne vydrzali 3-4 mesiace a zacali robit to iste.Takze potom som kupil slx a bol pokoj.
16.04.2018 - 19:23:15
00
rozobral som to,loziska vycistil,dal vazelinu a robi to dalej..napokon som zistil ze je to kvoli kazete..ked drzim koleso za os a rozkurtim ho nerobi to ak sa toci aj kazeta..ak ju pridrzim,zacne rapkat,ale zacne aj ten suchavy zvuk..tipujem ze je to kvoli tomu,ze som ju minule velmi silno dotiahol...skusim doma vyrobit bic a uvolnit ju kus
18.04.2018 - 00:19:13
00
To nie je koli tomu urcite sa ti odlomila zapadka,a preto pocut taky zvuk.Mal som to tiez.Ja som kupil slx a mam ho styri roky a funguje ako novy a to som mu dost nakladal.Byt tebou sa na to vykaslem a kupim novy drahsi.
18.04.2018 - 06:42:19
00
juju_pepe napísal:
tipujem ze je to kvoli tomu,ze som ju minule velmi silno dotiahol...skusim doma vyrobit bic a uvolnit ju kus

Sila dotiahnutia kazety nema absolutne ziaden vpliv na zapadkovy system ci ti pojde lahsie alebo tazsie, cize povolenim kazety si vytvoris len moznost buduceho problemu, ze sa ti moze na vyjazde povolit uplne, skor si skontroluj vnutro orechu, zeci fakt nemas nieco zlomene, popripade ak je to konusovy naboj tak aj podlozky pod miskou, na nastavenie vole orecha, alebo zeci nieje ohnuta oska a tak.
A mal si vobec rozobraty orech? Alebo len naboj, cize oska a konusy.
Rozobrat orech znamena odsrubovat misku kde su gulicky, a tym sa dostanes ku zapadkam a dalsim malim gulickam.
18.04.2018 - 07:02:23
00
urobil som toto


skus mi to teda prosim ta vysvetlit,co tam sucha,kedze nic nesucha,ak kazeta nerapka,teda sa toci s kolesom



cize mam urobit toto


a potom toto ?
https://youtu.be/X9gIEG1db0s



AdamBrosko napísal:
To nie je koli tomu urcite sa ti odlomila zapadka,a preto pocut taky zvuk.Mal som to tiez.Ja som kupil slx a mam ho styri roky a funguje ako novy a to som mu dost nakladal.Byt tebou sa na to vykaslem a kupim novy drahsi.

cize mam kupit toto https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/naboje/mtb-kotucove/shimano-slx-fh-m7000-zadny-naboj-32-dier-cl.html
a nechat si znovu vypliest koleso ? : )
18.04.2018 - 10:29:26
00
[quote="@1364139"]a potom toto ?
https://youtu.be/X9gIEG1db0s[/guote]
Ano teleso orecha by ti trebalo pozriet, na 90% bude problem v nom.
Akurat ked aj najdes zavadu, ze bude nieco poskodene tak shimano ma problem v tom ze takmer vobec nekupis nahradne diely, akurat tak gulicky, ale mozno ze ti bude stacit vicistit a premazat, alebo mozno je len v nom povolena ta miska.
Inac ak sa aj rozhodnes kupit novy naboj, tak ja osobne odporucam sa vyhnut shimanu, maju dobre naboje ale ak sa ti len zlomi zapadka co je zalezitost par centov, tak ju nekupis, zato napr. Novatec zapadky predava a sada stoji max 3€.
18.04.2018 - 11:35:52
00
ako som to vcera premazal,tak ide koleso lahsie..a uz ho ten orech aj trochu menej brzdi..

nemyslim,ze to ma nejaky vplyv na moju jazdu,alebo ze by mi to sposzobovalo zvyseny odpor..a za jazdy to ani nepocujem,kedze mam v usiach vietor

tak to necham tak.mozno casom rozoberiem orech..

dik ,celko som sa poucil
18.04.2018 - 13:31:27
00
keyboard_arrow_up