Ja som športovejší typ. Rád na bicykli makám. Skúšal som aj ja pojazdiť na vysokozdvihových bajkoch (150mm) a zistil som že pre mňa to nieje. Čiže v tomto ti neporadím. Ale ten Neuron čo mám absolútne bez problémov dáva traily toho sa báť nemusíš (samozrejme že na ňom neskáčem 5m skoky).
10.03.2018 - 21:33:44
00
Cavte ozivim tuto debatu.
Porovanie Canyon Neuron 6 vs 7
https://www.canyon.com/sk/tools/bike-comparison/#biketype=2&bike1=4281&bike2=4279

Pisete viaceri ze by brali skor 6 ako 7. Preco?
Je nejaky rozdiel vo vidle Fox vs RS? - myslim co sa tyka pruzenia, ale aj nasledneho servisu (+ ceny servisu) a zivotnosti
Pripadne ine tipy ktory by ste brali viac.

Diky moc.
18.04.2018 - 11:18:18
00
matoretta teraz sa uz oplati porovnavat tieto modely,nakolko na Neurona 6 uz je 200€ zlava ;)
20.04.2018 - 12:06:57
00
Aktuálne je 6 v zľave a podla skúsenosti z minulého roka už nižšia cena na ňom nebude. Neviem porovnať vidlice, mam Rebu a som spokojný. Brzdy sú pri dlhšom a prudkom zjazde slabšie. Mám M506 a po cca 3km dole kopcom už pískajú a treba viacej mačkať. Pri mojom bežnom XC jazdení ale ubrzdili všetko. Ja budem meniť za SLX, čakám na dobrú cenu/akciu. Na RS tlmiči by som prijal niekedy úplný lock ale nič čo by mi kazilo radosť z jazdy (nepretekám, jemne pohupovanie pri šliapaní v stoji mi až tak nevadí). Myslím, že aktuálny rozdiel 400€ nestojí za vyšší model. Za ušetrené vymeníš brzdy (ak nebudú stačiť) a dokúpiš doplnky.
20.04.2018 - 20:20:27
00
Vdaka tych 200 € som si tiez akurat vcera vsimol. Inak islo mi hlavne o to pruzenie fox vs rockshox. Niekde som cital ze Reba skor na XC jazdenie Rythm na trailovejsie. Ale hlavne ako to je potom so servisovanim cize klasika pomer cena/ vykon. Ale teraz je ten rozdiel ozaj dost a tych 400€ miniem aj na naftu a vyjazdy :-)
21.04.2018 - 10:42:20
00
Čaute, zvažujem tiež kúpu Canyon Neuron AL 6.0. Mám teraz celkom zaujimavu ponuku na tento bajk. Je 4x používany a cena je 1500€. Alebo sa oplati radšej počkat, a na jesen ma ževraj Canyon dobre zľavy na staršie modely bajkov. Kolko € zľavy dávaju na staršie modely? S kúpou až tak nesúrim preto rozmyšlam či nepočkat a kupiť novy. Diky
26.05.2018 - 15:11:43
00
200-400e čo sa pamätám, ale može sa stať že niektore velkosti sa vypredajú skor
26.05.2018 - 16:19:01
00
Kupou Canyonu z druhej ruky stratis zaruku na ram, ktora plati iba pre prveho majiteľa. V zľave ho kúpiš za 1600€. Treba si zvážiť, či rýchle dodanie, možnosť vyskúšať a ušetrenie 100€ stojí za stratu záruky. Alebo radšej počkať na 200€ zľavu. Vo výpredajoch nebude zľava na 6.0 vyššia ako 200€ (s výnimkou jazdených bikov). Aspoň podľa skúseností z minulého roku. Sledoval som to celý rok, nakoniec som kúpil v outlete, ale tiež len so zľavou 200€ ako bola aj počas TdF. Takže sa neoplatilo čakať. Neskoršie v outlete boli iba samé malé rámy. Ale čím drahší bike, tým vyššia zľava.
26.05.2018 - 21:15:44
01
bujnoss Diky, hej to som čital ale 2 ročnu záruku budem mať. Neviem či sa da potom aj lahko uplatnit zaruka na ram. Môžu to ohodnotiť že sa to stalo opotrebovanim a je. Ta zaruka mi až tak nevadi popripade by som sa možna aj dohodol s tym majitelom. V outlete su nove bicykle alebo používane? lebo som si pozeral nejake bajky a niekde boli fotky kde boli škrabance a vyzeral byt ten bajk používany. Popravde rad by som si aj ten bajk vyskušal lebo neviem aku velkost zobrat mam 170cm a rozkrok cca 80cm. V Canyone mi odporučali velkosť S aj podla tabulok mi to vychadza no kamarat mi hovoril že by asi išiel už do M-ka.
27.05.2018 - 11:01:59
00
V outlete počas sezóny nájdeš aj použité bicykle, testovacie alebo vrátené lebo nesedela majiteľovi napr. veľkosť alebo geometria. Po sezóne bude viac nových ale na výber nebude z toľkých farieb ani veľkostí. Ako som ale písal, po sezóne väčšie zľavy neboli. Preto ak budeš kupovať nový, nečakaj a kúp ak bude zľava. Budeš mať na výber z veľkostí aj farieb. Ja mám veľkosť L pri 187cm. Sedi mi to podľa tabuľky. Ale bol som si minuly rok aj otestovať na Bikefeste v Kalnici.
27.05.2018 - 16:39:07
00
keyboard_arrow_up