Ahojte
Hľadám nejaký HT bicykel okolo 800€, príliš sa do bicyklov nevyznám ale nakoniec sa zrejme rozhodujem medzi
1. https://www.canyon.com/sk/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-5-0.html
2. https://www.merida.sk/horske-bicykle/bignine-500-5

Vedeli by ste mi poradiť, ktorý si mám vybrať ???
Prípadne ktoré komponenty má canyon lepšie/horšie ako merida ??
24.04.2018 - 16:26:24
00
Radsej toho canyona ma uz 11s.
24.04.2018 - 16:57:00
00
Merida je za 900€ aj na heureke. Ako výhodu by som videl že aspoň na papieri je ľahšia (ale zas ani Canyon na Tom nie je vyslovene zle). Canyon je po zlacnení asi naj voľba do 800€. Ale rám GC AL už by mala čakať generačná výmena (zakiaľ rám Merida je z roku 2018 a ten vývoj si myslím že je celkom vidieť)(aj keď výrazný rozdiel asi pozná len profík). Podľa mňa je to o peniazoch.
24.04.2018 - 17:10:35
00
Tú meridu môžem kúpiť v kamennej predajni (kde si ju môžem vyskúšať) za 839€. Canyon bude k dispozícii až koncom júna a aj s dopravou by ma vyšiel cca 850€ takže je to zhruba to isté (momentálne som predal bike, takže sa nemám na čom voziť :) Z môjho laického pohľadu vidím rozdiel len v radení kde má canyon SLX, také veci ako náboje, stredy, kľuky atď neviem porovnať.
Výzorovo sa mi viac pozdáva tá merida a aj to, že si ju môžem vyskúšať + prípadný servis resp. reklamácie viem riešiť osobne.
Myslíte, že keď sa prikloním k tej meride nebudem ľutovať (aj keď hlava mi hovorí, že ten canyon je o trochu "lepší") :)
Vedeli by ste mi poradiť ešte ohľadom vidlice, či je v nich nejaký veľký rozdiel ?
24.04.2018 - 17:33:20
00
Ano, Canyon ma trošku lepšiu výbavu ale vyjde na 950€, zľava bude možno až počas TdF. Merida je dizajnovo krajšia, lacnejšia, dostupnejšia, rada Deore bude učite spoľahlivá, ja som na nej jazdil 14 rokov a bez problémov a to vývoj určite pokročil. Rozdiel vo vidlici pri jazdení na ktoré je určená asi nepocítiš, ak je vôbec čo cítiť (neviem porovnať). Podľa mňa chybu neurobíš. Ďalšie výhody kúpy v kamenej predajni si popísal sám. Môžem akurát tak zamiešať karty s Kellys Gate 30 (https://www.kellysbike.com/sk/mtb-xc-c564/gate-30-29-p53456), ktorý má za nižšiu cenu XT prehadzovač, vyššiu radu bŕzd a hlavne pevné osky. Možno "menej značkovú" vidlicu ale stále vzduchovú a účel splní dobre (má na biku manželka).
24.04.2018 - 19:59:47
00
Bujnos zľava je už teraz 100€. Bajky sú obidva asi top pokiaľ nepotrebuješ/nechceš pevné osi (aj keď tie sú zväčša nad 1200€. Kellys je vínimka) Dobrý výber ak sa ti páči Merida tak chybu nespravíš. Podľa mňa ak ti dajú tú zľavu tak...
24.04.2018 - 20:42:46
00
ak sa da ten kellys zohnat, za +- tu istu cenu a sadne geometria, tak by som iste siel do neho radsej. Vyhody:
+ OBE pevne osi (nie len ze je to pevnejsie, ale aj omnoho praktickejsie pri zhadzovani/nahadzovani kolies, ne-nastavovani brzd)
+ Brzdy, aj ked asi male
+ Naboje su na 6 dierove kotuce, nie centerlock (nemusis riesit nejake adaptery a neviem co, vyber 6 dierovych kotucov je omnoho vacsi)

nevyhoda mozno zadny prehadzovac, merida ma asi s brzdou, kdezto kellys nie

neviem porovnat kolesa, kvalitu nabojov. Dostupnost v lokalnych shopoch je uz na tebe :)
24.04.2018 - 21:09:29
00
Ten kellys bol tiež v mojom užšom výbere :) tak uvidím, či sa mi podarí ho vyskúšať v nejakom lokálnom shope a potom sa rozhodnem
24.04.2018 - 21:20:49
00
keyboard_arrow_up