RTB, presne si to definoval. Sme narod ktory je ekologicky, prijemny a spravodlivy az do chvile ked sa nas to osobne tika a mame pre to aj nieco spravit.
27.04.2018 - 07:29:35
01
Hosť napísal:
astro obiehať kolónu OK ale predbiehať autá z prava?


z tej kolóny mám väčší rešpekt než z pomaly idúcich áut...vždy idem po pravej strane/ak nemením smer, ale rúbať si ho po pravej strane(vlastne je jedno po ktorej) v stojacej kolóne mi príde ako pokus o samovraždu. Vždy idem takmer krokom a čakám kým sa nejaký spolujazdec rozhodne ísť vyvetrať :D
29.04.2018 - 18:19:42
02
Cako85 napísal:
Vždy idem takmer krokom a čakám kým sa nejaký spolujazdec rozhodne ísť vyvetrať :D


:y: predvídaš a naberáš skúsenosti :y: .
29.04.2018 - 20:27:06
00
Ja teda v kolonach vobec nejazdim(pride mi to ako samovrazda) tak mi odpuste moju neskusenost a neomalenost ale ked stoji kolona na stvorprudovke tak by som ju rozhodne predbiehal po pravej strane po krajnici a nie v strede medzi autami. Pri pomalo hybajucej sa kolone, kde som ja rychlejsi uprimne neviem ako a kadial by som obiehal, asi by som sa naozaj strelil dostredu a pomali kluckoval tam ale to fakt nieje moc styl radsej sa budem tlacit na chodniku nech si zakon hovori co chce, medzi autami ani za boha (v meste) vzdy po chodnikoch.

Ono na vypadovke v BA smerom na ivanku je to napr. tak ze motorky obiehaju kolonu z prava, lebo tam je siroka krajnica ale v meste motorky samozrejem neobehaju z prava, idu stredom ak teda neratam nejakych mopedarov v oblekoch a lakovkach co kolony predbiehaju z prava alebo cez odbocovacie pruhy. Takze to co hovori zakon alebo vyhlaska je sice pekne ale ked vidi motorkar/cyklo (rozumny) bezpecnejsiu a zaroven rychlejsiu cestu tak ju vyuzije.
29.04.2018 - 21:47:36
00
ja som stojacu kolónu áut obiehal podla toho ako sa vodiči rozostavili..tj. prechádzal som z kraja do stredu a zase naspäť (všetci dobre vieme ako sú poniektorí vodiči prajní) ...tj. ak ma zablokovali v strede strihol som to poza nich do prava... ak ma niekto zablokoval v pravo buď som to dal cez obrubník..alebo pozaneho prešiel do stredu...

samozrejme sa v takej kolóne nedá letieť...takže obozretne v primeranej rýchlosti...
29.04.2018 - 22:10:14
00
s fatbikom by to mozno slo aj po kapotach :D
29.04.2018 - 22:54:09
01
Nastala nejaká nová vyhláška, alebo móda púšťania na hlavnej? Za posledný týždeň sa mi to stálo prakticky denne, či už na bicykli, alebo v aute, že vodič predo mnou sa rozhodol na hlavnej zastaviť a pustiť autá z vedľajšej, alebo z protismeru..a vôbec ho netankovalo, že buď kvôli tomu zastavil v križovatke, alebo že za ním ide len jedno-dve autá. O to lepšie to je keď idem za takýmto na bicykli a rátam s tým, že tú križovatku normálne prejde a zároveň ma bude kryť, ak by niekto chcel vybehnúť a on zrazu na prázdnej ceste zastane.
30.04.2018 - 08:49:47
03
Ludia len proste zabudaju na pravidla a spoliehaju sa viac na semafory ako na pravidla. Ked si nie je isty ci moze ci nie, radsej ich pusti. To iste sa mi stalo vcera. Pani odbocovala z hlavnej na vedlajsiu. Pustila vsetkych (okrem mna, ja som sa bal z bocnej vyst na hlavnu kym boli za nou auta) a ked som jej ukazal ze ma ist, spravila metrovy skok a zdochlo jej.
30.04.2018 - 08:52:40
00
cez vikend v Madarsku :-D tazko najst znacku, tak si clovek tipne, ci je na hlavnej, alebo nie... Cestou nazad vojdem do krizovatky a potom zbadam znacku, jednu. Domaci jazdia po pamati, takze... Na toto sa aspon na vychode SK neda stazovat, znacky su vsade.
30.04.2018 - 09:20:43
00
púšťať chodcov keď autám svieti na semafore zelená je tiež nejaký nový šport -_- (a nehovorím tu o situácii kde súbežne so zelenou pre autá je aj zelená pre chodcov) normálne legitímne červená pre chodcov zelená pre autá...
30.04.2018 - 09:28:20
00
nie, toto boli jednoznačné križovatky a situácie, kedy jednoducho vodič zastal na hlavnej, aby pustil..A podľa reakčného času a váhania, nechápali ani púšťaný. Preto sa pre istotu pýtam, či som neprehliadol nejakú zmenu v zákone.. odhliadnuc od toho, že to niekedy môže byť o hubu.
30.04.2018 - 09:43:45
00
Chapem ale radsej nech zastane/spomali a vybrzdi na kratky cas niekoho ked netusi ktora bije ako keby vbehla z vedlajsej na hlavnu a sposobila nehodu.


Naposledy upravil Robio dňa 30.04.2018 - 10:15:05, celkovo upravené 1 krát.

30.04.2018 - 09:49:59
00
..ale oni nie že tušia, ale vedia, že sú na hlavnej.. veď ani púšťaný nechápali a neboli na to pripravený.. čiže chceš povedať, že lepšie nech vybrzdí na hlavnej, kde je oveľa vyššie riziko, že to niekto neubrzdí, keďže s tým absolútne nepočíta?
30.04.2018 - 10:04:20
00
Ludia proste nevedia jazdiť... Sa stáva často. Zároveň odjakživa ľudia nevedia, že do križovatky sa nesmie vchádzať, pokiaľ ju nemôže človek plynulo prejsť a nesmie sa v nej stáť(to je najlepšie na kruháčoch, keď dementi stoja a blokujú kruháč a ja nemôžem odbočiť z voľného smeru do voľnej ulice, lebo tam stoja idioti a blokujú kruháč a úpne zbytočne znásobujú zápchu a vytvárajú ju aj v smeroch, kde žiadna nebola), tak isto u nás v zápche sa vodiči z vedľajšej natláčajú na hlavnú, keď je na nej kolóna a stoja v protismere, prípadne úplne odignorujú protismer, že v ňom idú autá, už dvaja ma takto skoro zostrelili, raz na biku, raz na aute... Ľudia sú proste neskutoční kkti...
30.04.2018 - 21:15:20
03
Su to svine ... ti ludia
30.04.2018 - 21:49:05
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up