A co si myslite o tomto? Je to v poriadku ? Co na to pravidlo 1,5m ? Ako sa ma zachovat ohladuplny vodic ? Je to ohladuplny cyklista ?
Príloha:
JxYmasBeIEfIUDqV82nDx0hYRzNq_Nit3yqJPE1SN6Y-2048x1536.jpg
JxYmasBeIEfIUDqV82nDx0hYRzNq_Nit3yqJPE1SN6Y-2048x1536.jpg 373.32 KiB thumb_up0thumb_down

27.04.2018 - 18:56:54
00
normalka, pojdes za cyklistom az kym nevylezies z tunela, ta plna ciara tam koli niecomu je
vela vodicov si ale takehoto cyklistu alebo traktor alebo hocico co ho spomaluje hned vybere ako dovod na porusenie vsetkych moznych pravidiel o obiehani. ta ciara je tam na to ze prd vidno dopredu a moze hocikedy hocico vyletiet oproti a je upplne jedno ci dakto obieha auto co ide 80 alebo cyklistu co ide 20. proste v protismere nemas co robit

to ci tam nahodou nebol zakaz pre cyklistov to v tomto pripade tiez nie je vobec podstatne
27.04.2018 - 20:09:07
04
Hovoris spravne, ja len doplnim, ze mozes cyklistu predist ak ti na bezpecne predidenie staci sirka tvojho jazdneho prudu. A to posudi vodic. V praxi to potom vyzera zvacsa tak, ze ak nedoslo ku kontaktu s cyklistom povazuje sa to za bezpecne. Ale to nie je to na co som sa pytal. Mozno ta cast o ohladuplnom vodicovi by sa z toho dala zodpovedat. A co ostatne otazky: Je to v poriadku ? Co na to pravidlo 1,5m ? Je to ohladuplny cyklista ? A este doplnim. Povazujete za mudre a bezpecne ist cely usek zakazu predbiehania za cyklistom ? Bezne to byva aj niekolko kilometrov. Typicky horske prechody, kde je bezne zakaz predbiehania aspon pre kamiony. Hovoris o traktore, ale tie maju pouzivat verejne komunikacie iab ak nie je ina moznost. A kazdy funkcny traktor vie dosiahnut minimalne 40km/h a ak moze tak uhne kludne ja mimo vozovku raz za cas, aby ho bolo mozne predist. To som este cyklistu urobit nikdy nevidel. O pomere traktorov a cyklistov na ceste ani hovorit nejdem.

capulo napísal:
....to ci tam nahodou nebol zakaz pre cyklistov to v tomto pripade tiez nie je vobec podstatne
a tomuto nerozumiem
27.04.2018 - 22:57:53
00
cele je ot o tom kto sa jak ponahla :)
zober si to aj z druhej strany, zacnes obiehat, buchnes do dakoho v protismere a komu to daju za vinu?
pravidla tam su, nik sa ich striktne nedrzi, ale ked sa nieco stane tak ich proti tebe pouziju tomu ver
30.04.2018 - 15:15:50
00
Kenai napísal:
A co si myslite o tomto? Je to v poriadku ? Co na to pravidlo 1,5m ? Ako sa ma zachovat ohladuplny vodic ? Je to ohladuplny cyklista ?


Auto môže úplne v pohode predbehnúť cyklistu, tak isto ako môže predchádzať jednostopové motorové vozidlá...
Tak hovorí zákon o cestnej premávke.
Značka Zákaz predchádzania (č. B 29a) zakazuje vodičovi predchádzať motorové vozidlo vľavo; motocykel bez postranného vozíka možno predchádzať.
30.04.2018 - 15:53:49
01
no len ja tam nevidim znacku zakas predchadzania, ale len plnu ciaru na zemi. to su podla mna rozne veci
30.04.2018 - 22:36:45
00
Tak dnes sme boli s kucofly opacit tu Vasu preslavenu hradzu, na MTB. Mne to dalo 131km...troska vzdialenejsi vychodzi bod. Otocka v Gabcikove, priemerka nic moc, nejazdime na priemerku.... bufety plne, ludi jak maku, az za kompou sa to uplne vyludnilo. Cestou nam " vyspevovali" trsteniariky velke...napohodu.
01.05.2018 - 20:31:34
07
Loser napísal:
Auto môže úplne v pohode predbehnúť cyklistu, tak isto ako môže predchádzať jednostopové motorové vozidlá...
Tak hovorí zákon o cestnej premávke.
Značka Zákaz predchádzania (č. B 29a) zakazuje vodičovi predchádzať motorové vozidlo vľavo; motocykel bez postranného vozíka možno predchádzať.


Suhlas, a presne pre to nie je vo vylaske ziadne pravidlo urcujuce odstup od cyklistu pri predchadzani, tak isto rychlost ktorou ho ma vodic minat. Ak by sa mala dodrzivat 1.5m vzdialenost, musel by jazdny prud mat aspon 5m sirku a cyklista by musel naozaj ist uplne v pravo. Vyhlaska hovori, ze predbiehaci manever ma trvat co najkratsie, co vedie k logickemu zaveru, ze pred predbiehanim sa nebrzdi. Ba dokonca vyhlaska umoznuje prekrocit maximalnu povoelnu rychlost na dobu nevyhnutnu pre zachovanie plynulosti a bezpecnosti cestnej premvaky. Typicky ak by mal byt predbiehaci manever na tesno je povolele prekrocit rychlost "aby sa to stihlo".

Co z toho celeho vyplyva ? Ak som cyklista a vadi mi, ked ma auta ofukuju na tesno, vyhybam sa cestam, kde je vela usekov s plnou ciarou. Ak mi vadia velke stretavacie rychlosti, nejazdim, kde je povolenych viac ako mi je po srsti. Ak chcem aby vodici dodrziavali 1.5m odstup, idem maximalne mozne v pravo idealne po krajnici ak je zjazdna a opat sa snazim aby tam nebola plna ciara prilis casto. A ak sa aj tak necitim bezpecne, zamyslim sa nad jazdenim po cyklotrasach alebo na MTB.
01.05.2018 - 22:45:20
00
p1sta napísal:
Tak dnes sme boli s kucofly opacit tu Vasu preslavenu hradzu, na MTB. Mne to dalo 131km...troska vzdialenejsi vychodzi bod. Otocka v Gabcikove, priemerka nic moc, nejazdime na priemerku.... bufety plne, ludi jak maku, az za kompou sa to uplne vyludnilo. Cestou nam " vyspevovali" trsteniariky velke...napohodu.


Kadial ste isli usek kompa Gabcikovo ? Odporucam tadialto: https://www.strava.com/routes/12991003
01.05.2018 - 22:47:54
00
capulo napísal:
no len ja tam nevidim znacku zakas predchadzania, ale len plnu ciaru na zemi. to su podla mna rozne veci


Nie, je to to iste. Plna ciara V1a moze a nemusi byt doplnena aj zvyslim znacenim, ale ak je zvysle znacenie B 29a mala by byt vzdy aj plna ciara. Vyznam oboch je zhodny.
01.05.2018 - 23:04:51
00
znacka ti zakazuje obiehat auta atd, bicykle mozes. ciara ti zakazuje akokolvek prekrocit ciaru, je jedno co obiehas, podla mna to neni to iste. napr zober si usek kde je prerusovana ale je tam znacka (napr docasna koli dacomu)
01.05.2018 - 23:11:05
00
p1sta napísal:
Tak dnes sme boli s kucofly opacit tu Vasu preslavenu hradzu, na MTB. Mne to dalo 131km...troska vzdialenejsi vychodzi bod. Otocka v Gabcikove, priemerka nic moc, nejazdime na priemerku.... bufety plne, ludi jak maku, az za kompou sa to uplne vyludnilo. Cestou nam " vyspevovali" trsteniariky velke...napohodu.


fuuuu, na mtb je to paradny vykon. Ja som to na mtb dal len jediny raz kedysi davno, a odvtedy uz radsej nikdy :) trvalo mi to cely den, a mal som so sebou nabalene aj rezne :D
01.05.2018 - 23:50:44
01
capulo napísal:
znacka ti zakazuje obiehat auta atd, bicykle mozes. ciara ti zakazuje akokolvek prekrocit ciaru, je jedno co obiehas, podla mna to neni to iste. napr zober si usek kde je prerusovana ale je tam znacka (napr docasna koli dacomu)


Zvisle znacenie je nadradene vodorovnemu, preto sa moze stat co pises. Ak je nikde prerusovana a docasne treba zakaz da sa zvisla. Je to jednoduchsie ako davat oranzove ciary.

Cez pozdĺžnu súvislú čiaru nesmie vodič prechádzať do protismerného jazdného pruhu a tým pádom ani predchádzať vozidlá idúce pred ním. Pokiaľ si zachová dostatočný bočný odstup smie v jazdnom pruhu predchádzať jednostopé vozidlá.

Značka Pozdĺžna súvislá čiara (č. V 1a) sa používa na oddelenie jazdných pruhov s protismernou premávkou a na oddelenie radiacich pruhov pred križovatkou. Vodič musí ísť vpravo od tejto značky. Značku je zakázané prechádzať alebo nákladom presahovať, ak to nie je potrebné na obchádzanie alebo odbočovanie na miesto mimo cesty alebo na vchádzanie z miesta mimo cesty na cestu.

B 29a - Zákaz predchádzania, Značka zakazuje vodičovi predchádzať motorové vozidlo vľavo; motocykel bez postranného vozíka možno predchádzať
02.05.2018 - 00:31:45
00
Kenai ten úsek sme šli klasika vrchom hrádze, keďže sme šli prvý krát bolo to pre nás zaujímavé aj tam

iron.hide nás posilnil steak na grile v Čunove

Inak išli sme oboma brehmi, tam po "SK", nazad bližšie k H a celý čas sme čakali, kedy konečne začne fúkať do chrbta :)

...a inak 2, ani sa nečudujem, že tam tak radi chodíte, bolo na čo pozerať, aj keď naviac zaujali ramená okolo Gabčíkovo

Prílohy:

20180501_143944.jpg
20180501_143944.jpg 651.11 KiB thumb_up1thumb_down

20180501_110638.jpg
20180501_110638.jpg 831.48 KiB thumb_up1thumb_down

20180501_144141.jpg
20180501_144141.jpg 914.8 KiB thumb_up1thumb_down

02.05.2018 - 07:26:26
01
Inak na MTB sa tu daju vidiet este krajsie veci, ale 130 km + este k tomu aj mtb jazdenie je uz vela ja na vola. Keby ste chceli nabuduce poradim, alebo sa rovno mozeme niekam vybrat spolu. Mam to za domom.
02.05.2018 - 12:57:22
00
keyboard_arrow_up