Ahojte, na help fóre Locusu http://help.locusmap.eu/topic/strava-heatmap-requires-now-authentification-at-higher-zoom prišli s neoficiálnym riešením problému - dostať strava heat mapu do Locusu, do aplikácie tretej strany, s funkčným zoomom . Skúsim vám to tu nejako okopírovať do zrozumiteľného postupu:
Potrebujeme: strava.png ako ikonku do Locusu, účet na Strave, Chrome, Notepad alebo nejaký textový editor, predpripravený xml súbor - tu je ako .txt súbor, lebo xml mi nešlo upnúť.
1. Prihlásim sa do Stravy v chrome v pc
2. Otvorím Strava heat mapu v chrome v pc
3. V Chrome vyberiem v ponuke – nástroj pre vývojárov (Ctrl+Shift+I)
4. Hore v ponuke dám Network v poličku filter zadám „.png“ a stlačím F5
Heat mapa sa načíta nanovo, vyberiem v ľavej ponuke cyklistiku.
A do filtra sa načítajú nové riadky.
5. Označím prvý z novo načítaných, pravým vyberiem copy – cURL (cmd)
6. A prilepím do textového editora
7. Skopírujem celý text od výrazu „Cookie:“ podľa priloženého obrázka
8. Otvorím nachystaný súbor strava_bike_hmap.txt
9. A skopírovaným textom nahradíme reťazec „paste cookie data here“, v tých množinových zobáčikovych zátvorkách, podľa obrázka.
10. Uložím ako .xml
11. Skopírujem obrázok a xml súbor do mobilu do priečinku Locusu v mobile, štandardne Locus/mapsOnline/Custom/
12. Otvorím Locus – prekrývanie máp – vyber online mapy – strava - Strava bike heatmapa
13. Hotovo, už nepoblúdim :)
Vyzerá to zložito, ale je to robota na 2 minutý.
Nevýhoda, že je to online mapa a treba dáta.

Prílohy:

strava.png
strava.png 4.42 KiB thumb_up0thumb_down

strava_bike_hmap.txt [1.13 KiB]

strava_heat_p.jpg
strava_heat_p.jpg 377.16 KiB thumb_up0thumb_down

strava_heat_p2.jpg
strava_heat_p2.jpg 155.13 KiB thumb_up0thumb_down

strava_heat_p3.jpg
strava_heat_p3.jpg 125.27 KiB thumb_up0thumb_down

Screenshot_20180506-202733.png
Screenshot_20180506-202733.png 4.46 MiB thumb_up0thumb_down

06.05.2018 - 20:55:29
02
Ale to asi musíš mať Stravu premium, alebo sa mýlim?
06.05.2018 - 21:00:14
00
Nie, len účet aby si si vedel dať zoom v strava heat mape. Premium treba na vytvorenie svojej "personal heat mapy".
06.05.2018 - 21:03:19
00
Možno som to už tu riešil, prezerali sme si dnešnú trasu, jej graf. Po kliknutí na graf sa zobrazí daný bod a po kliknutí na ikonku pod grafom si daný bod zobrazím na mape. Nap. kde začalo to stúpanie a podobne. Ale dá sa vrátiť z tejto obrazovky s mapou zase späť priamo na ten graf? Alebo musím kliknúť na ikonku trasy, moje trasy, vybrať trasu a znovu zobraziť graf?
07.05.2018 - 17:24:27
00
kliknes na lubovolny bod trasy, na tu sipku " > " vpravo a (i) Track detail

...nedostanes sa priamo do grafu, ale aspon do tej trasy - tj preskocis zopar krokov...
07.05.2018 - 17:37:53
00
Ďakujem, vidíš to mi hneď nenapadlo, až teraz keď si to napísal. Každý ušetrený krok sa ráta, hoci také tlačítko "späť" na predchádzajúcu obrazovku/menu by sa hodilo. Ale zase až tak často to nepoužívam.
07.05.2018 - 19:20:38
00
Kde by som dohladal ,,vysvetlivky" k offline mape stiahnutej v ramci propagacie Locus (3 mapy (staty) zadarmo, ale to asi nieje podstatne)?
Na moje ospravedlnenie, ze ,,otravujem" - s Locusom zacinam ;)
26.05.2018 - 11:50:38
00
Kidak
http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:user_guide:maps_locusmaps:legend
28.05.2018 - 10:36:58
02
Ahoj môžete mi poradiť prosím, ako zapnem hlasovú navi? Jediný hlasový povel čo počujem je: Môžeme vyraziť
15.06.2018 - 08:55:44
00
trochu staznost..trochu som sa stratil v novom uzemi,hlboko v lese..tak spustim Locus a hla,on sa nevie inizializovat bez internetu..upresnim to,nevie to,ak prebehol predtym update aplikacie ale ona nebola spustena...
15.06.2018 - 20:27:52
00
corsair napísal:
Ahoj môžete mi poradiť prosím, ako zapnem hlasovú navi? Jediný hlasový povel čo počujem je: Môžeme vyraziť

Mne funguju povely iba pri zapnutom displeji. Mozno to ide aj bez toho ale neobjavil som sposob ako to mat spustene bez displeja
15.06.2018 - 21:03:06
00
wonderius napísal:
Nie, len účet aby si si vedel dať zoom v strava heat mape. Premium treba na vytvorenie svojej "personal heat mapy".


heat mapu online je mozne pouzivat aj s aplikaciou trailforks. ak mas zapnuty okrem mobilnych dat aj prijem GPS, tak vidis, kde na traili/mape tej appky prave si....teda ako locus. vyhoda je, ze netreba absolvovat tamtu totrturu, ktoru opisujes. nevyhoda je, ze strava ma bohatsiu databazu vyjazdov nez trailforks.
20.06.2018 - 11:26:16
00
2 otazky na skusenejsich:

1. Ak v Locuse pri zaznamenanej a ulozenej trase potvrdim moznost "Update elevation", tak to spravi upravu vyskovych metrov trasy podla SRTM dat? Locus ich ma v sebe uz integrovane? Lebo ziadne SRTM data som samostatne nestahoval (mam stiahnute len "Freemap Slovakia Topo Data" a "Freemap Slovakia Topo Theme").

2. A ak teda "Update elevation" spravi upravu podla SRTM, tak je mozne to este nasledne zrusit, alebo to natrvalo zmeni zaznam?
21.06.2018 - 10:02:07
00
Pokial si pamatam, SRTM data si stiahol pri prvom pouziti tejto funkcie. Uprava vyskovych metrov sa myslim neda zrusit, ale mozes si trasu pred upravou exportovat a ak sa ti nebude pacit, tak upravenu vymazes a znovu naimportujes. Ja mam zapnuty automaticky export pri ukonceny zaznamu trasy.

BTW sposob korekcie vyskovych metrov nastavujes v Settings - GPS & sensors - Altitude manager, ja pouzivam pri SRTM data moznost "Optimize GPS values"
21.06.2018 - 10:10:30
00
Ano, tak aj uvazujem - ze vyexportujem a az potom skusim upravu. Tiez mam zvolenu moznost "Optimize GPS values". Akurat rozmyslam, ci by som nemal zvolit "No usage" kedze mam v mobile barometer.
21.06.2018 - 10:20:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up