ono to nieje o idiotoch na e-bikoch. ono to je o tom ze kopec lenivcov si na to sadne a trepe sa dor, lesov kam by im ich lenivost predtym nedovolila ist. no a tak sa lesy/hory enormne zaplnili.
30.05.2018 - 21:45:50
01
kde? ja som ziadne zaplnenie lesov nezaznamenal
30.05.2018 - 21:48:36
03
Ani ja, stretnem jedneho ebiker za mesiac dufam ze to tak aj ostane :!: niekedy sa staci odklonit od frekventovanych tras a tam je totalne mrtvo. Dnes 74 km a v lese nikoho.
30.05.2018 - 22:00:38
00
no veď to môžeme byť radi, ale ja osobne som už pár týpkov v horách stretol a to preferujem skôr cesťák.....šlapeš si šlapeš, pot až na trenkách a nejaký macher ťa ofúkne jak malého chlapca....a myslí si, že je king...normálne by som mu tú baterku vyskratoval od nerov :D

našťastie a to sa tu už spomínalo - finančná (ne)dostupnosť e-bikov nám ešte dáva trochu času :o: kým sa hory zaplnia nadšencami s motorčekmi
30.05.2018 - 22:05:53
01
bobris nie? teda ja ked to zoberem 10 rokov dozadu a teraz tak to teda rozdiel je. Nehovorim o cyklistike (e-cyklistike), ale o ludoch na "frekventovnych" miestach. Dneska je doba taka, ze ist na "turu" je v mode. Hodim si fotku na instagram, na facebook, pochvalit sa kde som bol. V podstate vsetky turisticke body ked si porovnam 10 rokov dozadu a teraz, tak teraz je tam mnohonasobne viac ludi. Nevravim, ze to je zle ani dobre, iba konstatujem. Clovek stale vie najst menej pristupne miesta, kde je sanca stretnut niekoho ovela mensia. Ako pise nad mnou, stale sa viem na biku tulat lesom 70km a nestretnut ani zivej duse. Ale les je pre vsetkych. Ked sa ludia stazuju ze je tam vela ludi, vzdy im odporucim, aby zacali od seba, ked tam nebudu oni, tak tam bude o jedneho menej ...
30.05.2018 - 22:07:42
01
Dobre vravis, tie checkpointy a zname miesta su plnsie a preto sa treba tulat miestami kde sa ludia boja pripadne o nich nevedia
30.05.2018 - 22:27:45
00
bobris MecoTrance to bola reakcia na toto a +dalsie komenty pod tym prispevkom

iron.hide napísal:
uz je to tady:

https://www.bike-forum.cz/forum/zprava-dne

Upozornění pro všechny, kteří by chtěli na MTB do Jižního Tyrolska

Na základě neskutečnýho nárůstu e-biků (tím vzůstající počet konfliktů) a z důvodu, že Jižní Tyrolsko se profiluje hlavně jako turistický region pro pěší. Rozhodl včera Landesregirung o pravomoci jednotlivých obcí zakázat jízdu na MTB na lesních a turistických cestách!

Bude záležet pouze na každé obci, které cesty označí zákazem vjezdu cyklistů.
30.05.2018 - 22:32:00
00
Muraddin napísal:
bobris nie? teda ja ked to zoberem 10 rokov dozadu a teraz tak to teda rozdiel je. Nehovorim o cyklistike (e-cyklistike), ale o ludoch na "frekventovnych" miestach. Dneska je doba taka, ze ist na "turu" je v mode. Hodim si fotku na instagram, na facebook, pochvalit sa kde som bol. V podstate vsetky turisticke body ked si porovnam 10 rokov dozadu a teraz, tak teraz je tam mnohonasobne viac ludi. Nevravim, ze to je zle ani dobre, iba konstatujem. Clovek stale vie najst menej pristupne miesta, kde je sanca stretnut niekoho ovela mensia. Ako pise nad mnou, stale sa viem na biku tulat lesom 70km a nestretnut ani zivej duse. Ale les je pre vsetkych. Ked sa ludia stazuju ze je tam vela ludi, vzdy im odporucim, aby zacali od seba, ked tam nebudu oni, tak tam bude o jedneho menej ...

Kludne si ma ukamenujte ale pred cca 30 rokmi prebehla prva "revolucia". Dovtedy platilo, ze do troska odlahlejsieho lesa sa dostalo len par odolnych turistov a kto chcel dalej ten musel prespat atd...
Potom zrazu sa v lesoch zacali zjavovat ludia, co zjavne pouzivali mechanicke (fujtajfl) vyhody. To co volakedy si slapal dni, das za den. Volalo sa to MTB. To poskytlo, ze si mal prevody, dole kopcom si siel bez namahy, uplne proti prirode, ved ani ludia ani zvierata to nepouzivali. Skratka velebnosti, jdu blejt, co to sa deje.
Niektore krajiny to rozdychali, niektore nie.
Dnes sa ti "votrelci" pasuju za sucast prirody, ale co sa nestalo, prisla druha "revolucia", ku predtym zlym kolesam a prevodom prisiel inak silne propagovany (v inej branzdi) - elektromotor. Ekologicky, tichy a dostupny aj pre skupiny ludi, ktori si predtym netrufli (a vsak aj oni chcu...). A to ze dnes sa maju vsetci ako prasata v zite a maju cas sa realizovat na smiesnych aktivitach ako sport, to sa spocitalo a zrazu su predtym prazdne lokality zrazu plne ludi.
Skratka padla modla.
A snad cast ludi z prvej skupiny teraz so zadostucinenim si povie, tak konecna... ak chranit prirodu, tak od zakladov.
A teraz ked sa ma to netyka tak tlieskam, ked sa ma to dotkne, lebo vsak ja jazdim len svoje energie - tak sa urazam lebo oni pouzili vyhodu motor... jo a nebolo to iste pred tymi 30 rokmi, ze sa urazali pesi, ze pouzivas prevody a kolesa....
Je to cele o jesitnosti co je zle a treba sa zamysliet, preco to co mam je to ok a vsetko ostatne je to fuj.
Je to cele o zodpovednosti... dnes je kazdy kusok sveta "lacny a dostupny" tak tam idem a doondim ho, kym ho ostatne davy nedorazia uplne.
Ale v com je potom to pravo si uzurpovat. ze ten moj nazor je uber alle...
Aj ja som cyklista, ale uznavam, ze som vlastne technologicky votelec do prirody a dnes ide dalsi chod a vyvoj nezastavis. Tak nenadavajte a radsej hladajte ako branit prirodu pred nami vsetkymi. Keby sme rozumeli zvieracej reci, ti slusnejsi by sa asi sli hambit. Ale hlavne, ze tu mame ebike skodnu ze.....
30.05.2018 - 22:59:22
09
Preco si citoval mna, ked ja na nikoho nenadavam, nikoho neurazam, nevadia mi e-biky, ani hufy ludi v lese? Ako som pisal, to vsetko som iba konstatoval ze to tak je, nic viac nic menej :)
30.05.2018 - 23:08:17
00
Muraddin napísal:
V podstate vsetky turisticke body ked si porovnam 10 rokov dozadu a teraz, tak teraz je tam mnohonasobne viac ludi. Nevravim, ze to je zle ani dobre, iba konstatujem.


...a zamyslel si sa nad tym ze mozno to suvisi jednoducho s dostupnostou informacii?

Kedysi si mal 15 rocnu papierovu mapu podla ktorej si si naplanoval zhruba kam chces ist. Dnes hodis hocico do Googlu a za sekundu vies vsetky POI ktore sa v danej lokalite nachadzaju, vidis fotky od cudzich ludi, precitas si ich zazitky a vies sa podstatne "informovanejsie" rozhodnut kam pojdes. A to iste spravia desattisice dalsich ludi ktori by v "analogovom" svete mozno ostali trcat doma...
30.05.2018 - 23:13:19
03
Facebook and Google hit with $8.8 billion in lawsuits on day one of GDPR

https://www.theverge.com/2018/5/25/17393766/facebook-google-gdpr-lawsuit-max-schrems-europe
30.05.2018 - 23:36:07
00
Muraddin napísal:
Preco si citoval mna, ked ja na nikoho nenadavam, nikoho neurazam, nevadia mi e-biky, ani hufy ludi v lese? Ako som pisal, to vsetko som iba konstatoval ze to tak je, nic viac nic menej :)

Prepac ospravedlnujem sa, nemyslel som to konfrontacne, len ma to podnietilo to napisat.
31.05.2018 - 09:45:55
00
ahojte,
Ked uz sa nam zas rozhorel flame na temu e-bikov, tak doplnim rasto_t, kedze s nim 100% suhlasim:

1. uz len ked si clovek cita fora tu na mtbikeri, tak vidi kolki z nas "bajkerov" jazdi na ilegalnych trailoch, dokonca aj v narodnych parkoch po turistickych chodnikoch (prekvapivo turisticke chodniky by mali sluzit pre chodcov) a tvaria sa, ze je to v zasade ok.. ale keby to spravili e-bajkeri, tak by to v pohode nebolo?
2. staci si prejst facebookove skupiny trailovych centier - x krat prosili bajkerov, aby jazdili len po vyznacenych/upravenych trailoch - a vzdy sa najdu blbci co rozjazdia aj zbytok a teda komplikuju legalizaciu trailov
3. argumentom typu "idem si do kopca naplno a predbehne ma e-biker" fakt nerozumiem - to vam vadi aj ked vas predbehne na ceste motorka? nie je bikovanie o tom, ze sa pohybujem v prirode a nie o honeni KOMov. To uz sa mozeme zacat bavit, ze ked chcem jazdit niekde rychlo, tak idealne su na to preteky, ked su cesty +- uzavrete - tak isto ako ocakavame od aut, ze sa budu nahanat na cestach na to urcenych (idealne na okruhoch)

Jednoducho je to cele o dodrzovani pravidiel - to, ze do prirody momentalne chdi obrovska masa ludi je jednoducho fakt - a fakt neviem kto nam dava pravo povedat, ze kto tam este patri a kto nie (bezci, chodci, korculiari, bikeri, e-bikeri,..)?
31.05.2018 - 10:31:32
03
Gusto0 napísal:
ja by som "PZP" na bike mal mat - hmotna zodpovednost ktora sa vztahuje aj pocas vykonavania sportu a je tam priamo spomenuta cyklistika. aka by bola realita netusim.

aku mas poistku ?
31.05.2018 - 10:39:53
00
bobris napísal:
kde? ja som ziadne zaplnenie lesov nezaznamenal

Dojdi v peknu teplu sobotu poobede na Zeleznu Studnicku do BA :)
31.05.2018 - 10:42:04
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up