je aj moznost mat jedny na vsetko ? do dialky, slnecne, a vhodne aj na bajk ? som v tom novacik :) vyberam moje prve :) a naj keby sa dalo mat iba jedny...
13.06.2016 - 18:36:41
00
ja ked som sa naposledy v optike pytal na okuliare do dialky slnecne vhodne na bike. bez vlozky tak sme sa bavili niekde na urovni 200e za skla a bohviekolko za ramik lebo mala len dajake adidasy a take same znacky. plus nie na kazde slnecne sa daju vlozit take skla a zalezi aj od zakrivenia skel a dioptri ktore nosis. tak mi bopo povedane. vyrieisl som to cyklo okuliarmi s vlozkou s vymenitelnymi sklami a vyslo ma to odost lacnejsie a hlavne na bike mozem nosit cire skla a do auta si mozem dat tmave ked potrebujem.
13.06.2016 - 21:23:15
00
Skla na mieru mozu byt dost drahe. Jeden, co chodi na hradzu, si dal urobit farebne diopricke skla do cyklistickych Uvexov niekde v Izraeli a cele ho to stalo 900 eur. Ale co takto imageovky, t.j. cyklisticke okuliare bez skiel ako nosi Marta ?
14.06.2016 - 10:10:44
00
cyklistické okuliare bez skiel? tak to musí byť pecka a aspoň sa ti nebudú zahmlievať - teda ak to moc nepreženieš s alkoholom :D
14.06.2016 - 15:19:51
00
jordi mozes mat jedny na svetko, ako som uz pisal pred nejakym casom ozaj kvalitne skla s malym skreslenim do zahnuteho ramu stoja tak 350€ par, ale je to spicka, mam oranzove aj tmave , mam cylinder 2,5 a som tym velmi spokojny. post966607.html#p966607 . Teraz som si daval dorabat este civilnejsie okuliare kedze v racing jacket vyzera clovek predsa len trochu divno a nechcelo sa mi kazdy den stale prehadzovat skla kedze na bajk nosim 90% casu oranzove. post1102650.html#p1102650
17.06.2016 - 21:58:18
00
Ahojte,

nosim okuliare a jazdim na cestnom aj horskom bicykli. Doteraz som mala iba normalne dioptricke okuliare, ale uz by som chcela slnecne. Tie s dioptrickou vlozkou mi prisli na nose tazke a tiez daleko odsadene od tvare. Pripadne naopak - mihalnice sa mi treli o tie dioptricke vlozky.

Sosovky nepouzivam.

Existuju take slnecne sportove dioptricke okuliare, do ktorych by optici vedeli dat zaoblene dioptricke slnecne/normalne skla? V starsich diskusiach som nasla referencie o Oakley znacke, ale bol to pansky ram.

Bola by som vdacna za referencie na kamene optiky/sportove obchody v BA a okoli, lebo ram treba vyskusat a vacsinou ich clovek vyskusa viac nez najde ten pravy.

Vdaka za rady ;-)
D.
25.10.2016 - 08:28:03
00
Niekde tu bola celá téma o tom. Skús pohľadať a napísať tam, máš väčšiu šancu, že si to všimne niekto kto bude vedieť viac.
(A fórum ostane relatívne prehľadné)
25.10.2016 - 08:35:57
00
mňa celkom zaujalo toto post966607.html?hilit=rodenstock#p966607
predáva to veľa optík, ja som sa zatiaľ nedostal k tomu, aby som sa opýtal v niektorej konkrétne čo a za koľko, ale zdá sa mi to ako najlepšie riešenie
25.10.2016 - 11:02:45
00
ja mám od BBB za cca 50€ bifokálne fotochromatické, bez klipu a sú super, vrele odporúčam. Pozri link
https://bbbcycling.com/sk/bike-wear/sport-glasses/BSG-49PH
Robia ich v troch dioptriach a pre tých čo potrebujú iné dioptrie je iný model s klipom v rozsahu -6+6 dioptrie.
pozri link
https://bbbcycling.com/sk/bike-wear/sport-glasses/BSG-51PH
18.09.2017 - 22:06:39
00
Čaute, máte niekto skúsenosti s dioptrickými okuliarmi na bike? Viete niečo poradiť? Neviem moc zniesť šošovky a to už som vyskúšal asi 7 rôznych druhov. Ďakujem.
07.06.2018 - 13:50:27
00
Kukal si tému okuliare? Tam sa to rieši celkom často. V podstate ak idem o dioptrické tónované sklá, teda nie klip s dioptriou tak je to mega drahé, ak to robí firma ako Oakley, Rudy project atď ... kukni:
https://www.mtbiker.sk/forum/oblecenie-doplnky-prislusenstvo/okuliare-t13762-840.html
07.06.2018 - 13:55:51
01
Škoda čočiek, ja som sa konečne k tomu dokopal tento rok. Jednodňové. Tie si predpokladal skúšal tiež.

Oakley brúsi rovno sklo, je to síce “relatívne” drahé, ale ak ti vadia cočky je to lepšie ako klip. Relatívne preto, lebo keď som si rátal cenu čočiek a zabrúsu nebol to až taký veľký rozdiel. Je tam, ale limit na dioptrie.

Čo sa mi pozdával je ešte systém ako má Salice - https://www.saliceocchiali.it/modelli.php?tipo=occhiali - KIT-OPTIK 005 alebo 019, to by sa mali do toho dať bežné “sklá” a potom to zacvakneš na rám. Teda nie je to bežný klip.
09.06.2018 - 14:44:50
00
Potreboval by som na bicyklovanie okuliare. Mam dioptrie 0.5 do dialky a potreboval by som ich aj ked bicyklujem. Samozrejme k tomu by som potreboval aj nejake ochranne okuliere proti slnku.
Ake su moznosti pre tych co potrebuju aj dioptrie + slnecne k tomu.
Videl som nejake sportove s cockami a skla sa dali menit, napr. zlte, tmave a pod ...
Idealne by asi bolo ak by boli nejake sportove dioptrie, kde sa daju pridavat dalsie skla podla potreby.
Ak to niekto pouzivate, mozete mi poradit ??
08.02.2019 - 19:55:15
00
téma tu už je, preštuduj a pokračuj s otázkami tam: https://www.mtbiker.sk/forum/oblecenie-doplnky-prislusenstvo/dioptricke-okuliare-na-bike-t32214.html

ja používam kasické slnečné bríle s dioptrickým klipom, mal som ale obrovský problém nájsť nejaké čo mi sedia na ksichte, najprv som mal Shimano, ale dva rámy sa mi samovolne zlomili, teraz Julbo, preistotu som kúpil 4ks s rôznymi sklami (už neaktuálny model), priebežne keď niekde vidím model s klipom, tak skúšam, ale nič ideálne nepasuje
tak aby si sa nenamotal na nejaký konkrétny model na webe a potom budeš sklamaný, ak ti nesadne
08.02.2019 - 20:12:18
00
Ten link + dalsie odkazy v teme a nasledne linky na dalsie temy a konkretne okuliare uz nefunguju, pretoze su starsieho data.
Co sa tyka sosoviek, tak to by som asi nechcel, mozno nejaky klip (zatial som este nebol v optike, tak skusim sa opytat tam).
08.02.2019 - 21:35:24
00
keyboard_arrow_up