Ahojte,

dnes som mal možnosť vyskúšať Kellys swag 30, ktorý má vpredu štandardne vidlicu rock shox yari rc, so zdivhom 160 mm. No lenže som objavil jeden problém. Podľa tabuľky by som mal mať vidlicu nafúkanú na cca 80 psi, lenže pri tomto tlaku je vidlica "padnutá", t.j. použitelný zdvih klesne na ani nie 100 mm. Bike som prebral pričom to bolo nafúkané na 110 psi, pri tomto tlaku bola vidlica ako tak, ale stále to okolo 160 ani nešlo.

Potom som ju nafúkal na cca 100 psi, a urobil fotku. Ak si to porovnám s týmto obrázkom:

https://bikerumor-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/04/Rock-SHox-Yari-FS-YARI-RC-B1_DifBlack_Front_M-2-copy.jpg

Tak tam som neni ani náhodou. Fotka je robená pri volne stojacom biku.

Čo môže byť aký problém?

Prílohy:

0.jpg
0.jpg 67.37 KiB thumb_up1thumb_down

10.06.2018 - 13:42:42
00
Yari nepoznám, ale niečo podobné mi robí RST titan airka, ktorá má negatívnu pružinu a tá je v čase nafúknutia silnejšia ako tá pozitívna "vzduchová", takže vidlica nie je vysunutá na plný zdvih. Ale solo air by toto nemali robiť, vid. popis: "Its enlightened design lets you add air to your forks through a single Schrader valve, filling both the positive and negative air spring chambers simultaneously."
11.06.2018 - 06:16:35
00
Mas vzduch pod piestom. Videl som to riesit tak, ze sa to fakt nasilu vytiahnut, ale ze fakt heslom co nejde silou ide vacsou, alebo rozobrat, vybrat segerku na vnutornej lavej nohe, vypustit vzduch a zlozit. Riesil som to takto na PIKE. Kamosovi prisiel bike vtakom stave z predajne. Po mojom zasahu uz je to v pohode, ale nikto netusi ako sa ta vidla do takeho stavu dostala, kedze tesnenie vyzera byt OK.
11.06.2018 - 23:36:56
01
Díky chlapi za názory. Pevne verím že to nie je nič vážne. Vidlica pôjde na servis do CZ (tuning test)
12.06.2018 - 06:11:28
00
keyboard_arrow_up