Ja uz mam usb-c na druhom fone uz dokopy rok a pol a este som nemenil ziaden kabel lebo by nedrzal alebo bol opotrebovany alebo cokolvek.
12.06.2018 - 10:36:11
00
originál je poriadny? resp. ako rozoznám poriadny od neporiadneho?
12.06.2018 - 10:49:36
00
No ano, je to obojstranne, ale ked to porovnam s tym lightningom, ktory je tiez obojstranny tak je tam citelny rozdiel v kvalite. A to porovnavam origo kable samsung vs apple, nie nejake cinske. A teda velmi niesom fanusik apple. Ale vyriesil som to aj tak magnetickymi konektormi, ktore maju rovnaku koncovku, takze mam na vsetky tri typy v mobiloch aj tak jeden kabel doma aj v aute.

Ale hlavna vyhoda micro usb bola, ze okrem mobilov to mam asi na dalsich desiatich veciach a stacil jeden kabel na to. A to su veci co budem mat este zo 10 rokov. Neviem ci som uz videl nejaku lampu s usb-c alebo nieco podobne.
12.06.2018 - 10:50:23
00
dotm napísal:
originál je poriadny? resp. ako rozoznám poriadny od neporiadneho?

myslel som bezne znackove kable napr Belkin vs aliexpress a ebay srajdy tenke ako nitka
mne to v konektore drzi tak ze to mozem drzat za kabel dole hlavou a nevysunie sa
12.06.2018 - 10:55:26
00
a nieje na to nahodou redukcia za par drobnych? radsej vozit micro usb kabel lebo micro usb je na dalsich milion zariadeniach a jednu pidi redukciu na telefon
12.06.2018 - 11:17:40
01
lebo v tej redukcii to uz bude lepsie drzat :?:
12.06.2018 - 12:32:35
00
A co konkretne nedrzi? Ani pri micro usb nemam a nikdy som nemal problem nabijat a fungovat s telefonom/tabletom bez vypadavania kabla. Redukcia predstavuje komplikaciu, ale stale je to len pre nudzove pouzitie a je to prijatelnejsie riesenie ako nosit usb-c kabel.
12.06.2018 - 12:49:18
00
Nedrzi microUSB koncovka - casom sa opotrebuje. Takze Ti potom nebude dobre drzat ani v tej redukcii. Ale ano, aj to je riesenie. Ja by som skor volil opacnu verziu - USB-C kabel pouzivany pomaly denne a redukcia na microUSB na doplnkove zariadenie pouzivana obcasne, ale taku redukciu som na Alim nenasiel. :)
12.06.2018 - 13:07:33
00
ehm toto ste si vraveli aj ked sa prechadzalo z miniB na microB? lebo ja mam doma viacero veci ktore idu aj na miniB a? nosim kablik aj k tomu ked treba

suhlas s Jezus, ak redukciu tak z USB-C na micro ale vyzera ze taka sa asi nerobi
12.06.2018 - 13:09:01
00
:-) Nie, kedze prechod z miniB na microB sa mobilnym telefonom vo velkej miere vyhol. Na microB sa pri mobiloch prechadzalo z roznych typov samostatnych nabijaciek a samostatnych datovych kablov, po tom, co boli specifikacie USB doplnene o dobijanie baterii. A bolo to naozaj vyrazne zjednodusenie zivota.
V kazdom pripade si kazdy najde svoj sposob vyriesenia kompatibility micro a C konektorov tak, aby bol spokojny.
12.06.2018 - 13:36:08
00
Jezus napísal:
Nedrzi microUSB koncovka - casom sa opotrebuje. Takze Ti potom nebude dobre drzat ani v tej redukcii. Ale ano, aj to je riesenie. Ja by som skor volil opacnu verziu - USB-C kabel pouzivany pomaly denne a redukcia na microUSB na doplnkove zariadenie pouzivana obcasne, ale taku redukciu som na Alim nenasiel. :)


To co za cinske sracky kupujete? Mam uz 4 roky jednu Nokiu. Nabijacka ma este viac, lebo tu, co som mal k telefonu som posunul dalej. Telefon nabijam skoro kazdu noc a stale sa udrzi zaveseny na kabli. Cela moja udrzba bola v tom, ze som minuly rok vysprtal chumac prachu ktory bol dnu v konektore.
12.06.2018 - 13:48:49
01
MicroUSB som pouzival vzdy len originaly. Samsung, HTC a LG. Ani jeden nevydrzal viac ako 2 a pol roka. Mozno ten Tvoj je zazracny. :)
12.06.2018 - 13:51:14
00
...skor je to o tom, ci telefon pocas nabijania aj pouzivas - tym padom viac namahas konektor - alebo nie... nehovoriac o nabijani vo vrecku z powerbanky a pod...
12.06.2018 - 13:55:12
03
scarinko napísal:
e ak redukciu tak z USB-C na micro ale vyzera ze taka sa asi nerobi


https://www.amazon.com/MicroUSB-Male-Type-C-Female-Adapter/dp/B01MU3C2MP

teraz neviem ci som nieco zle pochopil alebo ty zle napisal
13.06.2018 - 06:54:56
00
Dobre si pochopil aj som dobre napisal ale tento som nenasiel ;)
13.06.2018 - 07:13:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up