],,Ked chceš čo je drina,
kúp si kolo ukrajina."
,,Na ukrajine treba šlapať aj dole kopcom", ,,Ide to ťažko ako na ukrajine".
Neviem kto vymyslel také hlúpé poznámky a prečo. Už je tomu rok čo som si zrepasoval jednu pánsku ukrajinu, lebo som chcel mať bicykel do mesta, no zistil som že , aspon pre mňa, je to ten najpohodlnejší bicykel aký som kedy vyskúšal a vycítil som velký potenciél v ňom. Jedine čo som mal prblém, že som nevedel zohnať dlhšiu sedlovú trubku, lebo tá pôvodná je prikrátka, ale aj to som už poriešil. Bývam v rovinatom kraji , takže mi skvele slúži a chodím s ukrajinou aj na dlhé výjazdy aj vyše 40km. Ak netreba šlapať do kopcov, tak je to super. Oproti horským bicyklom má tú prednosť že sa do prehadzovačky nezamotáva tráva alebo seno, lebo žiadnu nemá. V pohode s nou bicyklujem aj vo vyše metrovej tráve bez ujmy (až na kliešte :-D ).Síce rýchlostou neviniká tam som musel zvažovať aký prevod, mám tam 46zubový prevodník a 24 zubový pastorok, čiže na ceste sa našlapem no v teréne je to super. Mám tam ešte jedno vylepšenie - V brzdy a krosové plášte.
A dobre sa na tom nesie kosa alebo iné dlhé predmety, lebo nezavadzá tam kopa bovdemov ako to je na moderných bicykloch.
Asi všetci čo to budete možno čítať ma určite budete mať za spiatočníka alebo čudáka. No ja som raz taký., len som sa chcel podeliť s istou mojou skúsenosťou.

Prílohy:

P5050026.JPG
P5050026.JPG 816.74 KiB thumb_up3thumb_down

21.06.2018 - 22:07:07
010
Matej1985 napísal:
]Síce rýchlostou neviniká tam som musel zvažovať aký prevod, mám tam 46zubový prevodník a 24 zubový pastorok, čiže na ceste sa našlapem no v teréne je to super.

Odporúčam pozrieť na náboj SRAM Automatix, tak by sa výrazne zrýchlil bicykel a zachovala by sa jednoduchosť celku (prevod sa mení sám na ťažší po dosiahnutí určitej rýchlosti) :)
22.06.2018 - 09:44:37
00
Tiež som volakedy uvažoval nad viacrýchlostným nábojom, no ale to u mna neni to pravé orechové. Torpedo si viem sám servisovať, kým tieto viacrýchlostné náboje sú vo vnútri dosť zložité a nehovoriac o automatických a navyše si to nemožem dovoliť.
22.06.2018 - 15:12:35
00
Ďalšia vec čo ma napadla: V článkoch MTbikeru ak nerátam uputávky na cyklovýlety a správy z pretekov a podujatí sú už len samé ,,reklamy" (napr. modelový rad bicyklov 2018, najnovšie komponenty a doplnky ...to aby človek v kuse kupoval to najnovšie). Tieto uputávky na najnovšie veci večinou iba odignorujem. Dosť mi tu chýbajú občasné navraty do minulosti a k jednoduchosti. Takže potešil by som sa keby občas pribudol nejaký článok o ukrajinách, favoritoch starých MTB-čkach a podobne.
26.06.2018 - 18:27:31
00
Snad 90 % ludi dnes zije konzumnym sposobom, takze sa tomu trendu neda velmi divit. A ti, co maju radi klasiku, asi nemaju potrebu sa tym chvalit a presviedcat konzumentov o jej kuzle. :) Ale ked chces nejake retro, tak sleduj napr. http://www.retrobike.co.uk.
26.06.2018 - 21:54:11
01
Škoda že to neni naša stránka, tam len akurát fotky viem pozerať, žial neviem žiadnu cudziu reč.
27.06.2018 - 07:45:51
00
keyboard_arrow_up