Dobrý deň, chcel som vedieť váš názor na CTM Scroll 2018. Poprípade nejaké vaše skúsenosti z bicyklom. Už dlho hľadám nejaké enduro a tento bajk mi prišiel ako najlepšia možnosť za dobrú cenu. Čo sa týka enduro bicyklov tak nemám moc veľké skúsenosti. Predom ďakujem za pomoc.
www.img.tpx.cz
05.07.2018 - 18:47:23
00
Osobne by som donho siel,ma novu geo,novu zadnu stavbu oproti starsim modelom.
08.07.2018 - 15:16:33
02
Pozri si aj giant reign, canyon strive, kellys swag pripadne aj darmoor wish ci yt capru. Ja by som sa uz na jednu znacku neupinal. Pozri si ceny pohladaj zlavy popytaj sa. Mne sa to ctmko nepaci, hlavne ulozenie tlmica.

Edit: enduro bez teleskopky je zrejme hlupost a sam jazdim na suntour aion vidle a neje to ziadna zehlicka. Aj s nizsimi tlakmi je problem vyuzivat cely zdvih. Osobne by som investoval viac lebo nebudes spokojny
08.07.2018 - 15:24:51
00
MecoTrance aka je tvoja hmotnost a aky tlak fukas do Aionky?
08.07.2018 - 16:03:28
00
Zhruba 74 bez vystroje a tusim je tam 75-80 psi niesom si celkom isty.
08.07.2018 - 16:31:42
00
Ja mam 85 kg a moja skusenost s aion je, ze ked dam menej ako 80 psi tak sa nevrati do uplneho zdvihu, mne to nevadi nakolko pri tych 80 psi mam sag 30% ale menej vaziacim by to bolo malo a bola by necitliva ako si spominal. Mam ju v 140 mm vyhotoveni s 3x token /80psi a je krasne citlivá a zaroven ku koncu progresivna.
08.07.2018 - 16:57:42
00
K teme, ten scroll vyzera dobre.
08.07.2018 - 16:59:21
00
Je to k teme kedze ten bike tu vidlu ma, moja je progresivna hned od zaciatku. Mam 150mm a zatial som sa dostal max na 120 ale to uz musi byt dost tankovacka v strmine ze vahu prenasam na predok. Inac a vidlou nemam ziadny problem vyse 3000km klop klop
08.07.2018 - 17:03:41
00
Mne ten scroll pripadá ako Trail bike so 160mm zdvihmi. Ak hovoríme o tom najlacnejšom modeli, na stránke CTM za 1 579.99 EUR, tak ono tá cena sa odráža vo všetkom. Všade sú kompromisy, v tlmení, v kolesách, v brzdách, v radení, všetko taká nízka ako-tak vhodná rada, aby sa dalo hovoriť, že to znesie trochu viac ako trail bike. Preto to porovnávam s trail bikom, lebo tá geometria sa mi nepáči. 640mm top tube v L-ku, kde sedlová trubka je chabých 460mm. Značne natiahnutý, viac trailový posed, ktorý pri zjazdoch môže vadiť, lebo nemáš ho kompenzovaný predkopnutou vidlou ("iba" 66st hlavový uhol). Ak máš cca 185cm a budeš kupovať teleskopku, tak o 150mm ani neuvažuj, rovno môžeš kupovať 170mm.

Ale všetko závisí, kde a ako ten bicykel chceš jazdiť. Ak ho po kúpe chceš rovno vytiahnuť na prvé enduro preteky, tak je to zlá voľba. Teleskopka je nutnosť, lepšie brzdy je nutnosť, nové gumy, ktoré aj dokážeš oprieť v zákrute a niečo zabrzdia je nutnosť, v skratke dostaneš sa na hranicu možností bicykla veľmi rýchlo. Ak do bajkparku, tak zas gumy a brzdy budeš musieť vymeniť, alebo dávať si väčšie prestávky medzi jazdami, chodiť pomalšie...
Ak to chceš na domáce traily niekde nad mestom alebo za dedinou, plus nejaké tie ťažšie zjazdy alebo ultra rozbité zvážnice v strednej rýchlosti, tak to bude ok. Pokiaľ to nebudeš chcieť hrotiť a jazdiť veľmi rýchlo, pokiaľ prípadne začínaš v endure, tak je to asi najnižšie minimum, ktoré za lepšiu cenu nenájdeš. Ostatné značky napr. Commencal je plus mínus to isté, len lepšia geomtria rámu. YT tak nízko ani nezačína. Canyon a jeho Strive je to isté... ono totiž asi vedia, že potrebuješ 4piesty brzdy, nejaké obstojné pruženie a radenie (GX), čo niečo vydrží, aby sa to oplatilo predávať ako Enduro.
Tu ti ale nikto ti negarantuje, že pri prvom zmrvenom skoku alebo dopade ti ten rám alebo koleso nepraskne, alebo nedobrzdíš v dlhom strmom zjazde, alebo ti niekde v náklone šmykne guma, lebo nemá grip. To sú veci, ktoré pri lepšie vybavenom bajku (napr. YT, napr. Canyon) by sa ti možno nestali.
Preto zváž svoj typ jazdenia, porozmýšľaj si a .. rozhodni sa.
Držím palce.
08.07.2018 - 17:35:52
09
Dublinboy napísal:
Mne ten scroll pripadá ako Trail bike so 160mm zdvihmi. Ak hovoríme o tom najlacnejšom modeli, na stránke CTM za 1 579.99 EUR, tak ono tá cena sa odráža vo všetkom. Všade sú kompromisy, v tlmení, v kolesách, v brzdách, v radení, všetko taká nízka ako-tak vhodná rada, aby sa dalo hovoriť, že to znesie trochu viac ako trail bike. Preto to porovnávam s trail bikom, lebo tá geometria sa mi nepáči. 640mm top tube v L-ku, kde sedlová trubka je chabých 460mm. Značne natiahnutý, viac trailový posed, ktorý pri zjazdoch môže vadiť, lebo nemáš ho kompenzovaný predkopnutou vidlou ("iba" 66st hlavový uhol). Ak máš cca 185cm a budeš kupovať teleskopku, tak o 150mm ani neuvažuj, rovno môžeš kupovať 170mm.

Ale všetko závisí, kde a ako ten bicykel chceš jazdiť. Ak ho po kúpe chceš rovno vytiahnuť na prvé enduro preteky, tak je to zlá voľba. Teleskopka je nutnosť, lepšie brzdy je nutnosť, nové gumy, ktoré aj dokážeš oprieť v zákrute a niečo zabrzdia je nutnosť, v skratke dostaneš sa na hranicu možností bicykla veľmi rýchlo. Ak do bajkparku, tak zas gumy a brzdy budeš musieť vymeniť, alebo dávať si väčšie prestávky medzi jazdami, chodiť pomalšie...
Ak to chceš na domáce traily niekde nad mestom alebo za dedinou, plus nejaké tie ťažšie zjazdy alebo ultra rozbité zvážnice v strednej rýchlosti, tak to bude ok. Pokiaľ to nebudeš chcieť hrotiť a jazdiť veľmi rýchlo, pokiaľ prípadne začínaš v endure, tak je to asi najnižšie minimum, ktoré za lepšiu cenu nenájdeš. Ostatné značky napr. Commencal je plus mínus to isté, len lepšia geomtria rámu. YT tak nízko ani nezačína. Canyon a jeho Strive je to isté... ono totiž asi vedia, že potrebuješ 4piesty brzdy, nejaké obstojné pruženie a radenie (GX), čo niečo vydrží, aby sa to oplatilo predávať ako Enduro.
Tu ti ale nikto ti negarantuje, že pri prvom zmrvenom skoku alebo dopade ti ten rám alebo koleso nepraskne, alebo nedobrzdíš v dlhom strmom zjazde, alebo ti niekde v náklone šmykne guma, lebo nemá grip. To sú veci, ktoré pri lepšie vybavenom bajku (napr. YT, napr. Canyon) by sa ti možno nestali.
Preto zváž svoj typ jazdenia, porozmýšľaj si a .. rozhodni sa.
Držím palce.

si mu to tu vymenoval ako by to bol cedric gracia na svetovom pohary
08.07.2018 - 21:13:34
00
Nepovedal nic zle, len to co je pravda. Ten bajk neje na agresivne jazdenie ani na vyslap hore kopcom. Tak naco do toho investovat. Len lepsie brzdy a teleskopka a je na 2 tisicoch. A to vymenil len to podatatne a nevyhnutne ak by upgradoval len trosku dalej tak je nad 2000 a stale tam ma suntour a chaby ram. Pri bajkoch sa neoplati setrit lebo casom zacnu urcite veci vadit a v konecnom dosledku to zaplatis na upgrade.
08.07.2018 - 21:25:11
02
umpalump viacerí tu chodíme na enduro preteky, jazdime bajk parky alebo len tak si skáčeme po trailoch. A chalan nenapísal čo vlastne s tým bicyklom chce robiť. Tak som mu to trosku rozpísal :).
Nech vie čo čakať...
08.07.2018 - 22:21:51
05
S tým že nie je na výšlap hore kopcom by som nesúhlasil. Hore kopcom ide parádne a nehúpe sa(aj keď ho mám v Pro výbave)..v pohode stačím XCčkam
08.07.2018 - 22:29:48
01
Tak na 160 zdvihu to zas taky rychlik nebude, xc ckarom bez kondicky sa da stihat na barzcom.
08.07.2018 - 22:38:08
03
Ja som skúšal na bike fest tento, a nič zlé som na ňom nenašiel, jedine som si musel trošku zviknut na iné uhly čo mali rajdy, ale šlapalo sa mi pohode, aj dole kopcom sa to dalo poriadne pustiť, na to že som si ho nenastavil na seba, tak max spokojnosť. Ako to bude fungovať po dlhšom čase sa uvidí, no komplet je to osadené od iných výrobcov, jediný problém môže byť s rámom, ložiská atď.

Prílohy:

IMG_20180527_144033.jpg
IMG_20180527_144033.jpg 1.3 MiB thumb_up0thumb_down

IMG_20180527_144056.jpg
IMG_20180527_144056.jpg 1006.31 KiB thumb_up0thumb_down

09.07.2018 - 18:02:42
01
keyboard_arrow_up