Zdravim,

minuly rok som si kupoval bicykel Wilier avsak vtedy este neznaly problematiky som si ho kupil s Campagnolo prevodmi. Viem, ze kvalita je to vysoka ale s tym aj cena. Navyse mam kompakt s prevodmi 12-27, ale pri mojej vahe a sile sa v kopcoch poriadne vytrapim a to ma vtedy az tak nebavi :). Zistoval som si zmenu na 11-32 avsak to by som toho musel zmenit viac a cena sa vysplhala celkom vysoko. A vseobecne by som aj tak preferoval Shimano kedze dostupnost komponentov hlavne na Slovensku (ale aj tu vo Viedni) je vyssia.
Rozhodol som sa teda "stary"bicykel predat a ist do niecoho noveho. Okrem prevodov by som chcel nieco pekne, nech ma to tesi aj pri pohlade v pivnici :) , a tiez sa mi paci ked to ma kompozitove/karbonove kolesa.
Kedze design Bianchi sa mi pozdava asi najviac, a som ochotny si za ten design aj priplatit padol mi do oka tento model:
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/cestne-bicykle/bianchi-aria-ultegra-11sp-compact-50x34-2018.html

Proces zistovania ci si to mozem customizovat na 11-32 je v procese, avsak odhliadnuc od toho by ma zaujimalo co si o tom ako znalci myslite.
Su kolesa v pohode? Je nejaka nevyhoda tohto bicykla na bezne bicyklovanie okrem racing posedu? Bol som si ho dnes skusat a velmi sa mi pozdaval. Ak vsak za tu cenu mozem kupit nieco vyrazne lepsie a toto je vyslovene predrazene (aj vzhladom na znacku) MOZNO sa necham ukecat. Kazdopadne chcem vediet minusy tohto bicykla kedze sam sa az na par komponentov nevyznam.

Diky.

    10.07.2018 - 21:14:11
    01
    Ahoj!

    Aj ja som rozmýšľal o tejto krásavici Arii.

    Napokon som skončil s Pinarello Gan K Disk v Ultegra Di2 (dostal som za menej peňazí ozaj veľa muziky a snobský bike :D).
    Skús kontaktovať niektorých predajcov, myslím, že STARBIKE (fakt už neviem), alebo nejaký iný slovenský retailer mi ponúkal celkom slušnú cenu na Ariu. Proste si pozri na bianchi.sk slovenských predajcov a napíš im všetkým mail, za akú cenu by ti vedeli bike vybaviť (nezabudni napísať veľkosť a config bicykla)

    Inak som bike neskúšal, takže ti neviem povedať aký je, ale vyzerá skvostne a to je, pokiaľ nemusíš šetriť, veľmi dôležité pre pokoj na duši! :D

    Veľa zdaru pri love!
    10.07.2018 - 21:24:33
    00
    EDIT: čo sa týka kazety na 11-32, tak každý solídny obchodník by nemal problém dať ti bike s kazetou akú si povieš. Inak pozor, bike čo si poslal je v Shimano ULTEGRE, ale kazeta je Shimano 105 (sám som to nechápal, ale niekorí výrobcovia to tak proste robia...)
    10.07.2018 - 21:31:18
    00
    No diky za tip, skusim popisat tym vyrobcom ci sa nieco neda vybavit. Predajca tu vo Viedni mi to nuka za povodnu cenu a vymenu kazety atd riesi u dodavatela co mi pride divne.
    Najlepsie keby to bolo najdalej v BA ale tak popisem. Inak to Pinarello si ako splasil nakoniec?
    Kazetu som si vsimol ze je 105 ale to mi az tak vyrazne minus nepride kedze vymenit kazetu je asi najmenej ked sa opotrebuje :).
    10.07.2018 - 21:41:14
    00
    EDIT: No popisal som vsetky na zapadnom Slovensku kedze Starbike (kde som uz inak raz nahodou bol a bol tam velmi ochotny personal a dobry vyber) je v Presove a to by uz bola dost velka zachadzka aj na garancnu prehliadku :).
    10.07.2018 - 22:11:57
    00
    vyhodené peniaze... chcel by si ako uvádzaš aj karbonové kolesá a kupuješ pomaly základný duralový model Vision Team 35 Comp vážiaci 1,9 kila (ingoty ?) - tu ich máš za 200 € aj s popisom a prevážením :
    https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=254041;menu=1000,4,123,30
    10.07.2018 - 23:25:22
    01
    Nejake tipy na nieco lepsie co si nebudem musiet sam skladat a ma aky taky design? :)
    11.07.2018 - 06:43:37
    00
    Tu ti bude každý nakladať na kolesá pri normálnom bicykli z distribúcie. K masovo vyrábaným bikom idú vždy low-end kolesá, pretože sa počíta s tým, že kolesá budú prvý upgrade, ktorý asi urobíš a vyberieš si presne také, aké budeš chcieť. Mám pocit že si to tu veľa ľudí neuvedomuje.
    A je lepšie kúpiť bike so zlými kolesami za trojku ako bike so super kolesami za štvorku, ktoré ti nakoniec nebudú vyhovovať a budeš ich musieť predávať na bazári.

    Ak chceš pekný dizajn a ohodenie, ktoré si vieš sám nakonfigurovať tak kukni toto
    (daj si belgicko a jazyk englictinu a možeš sa hrať v editore)
    ORBEA ORCA AERO
    ORBEA ORCA

    Prípadne ak chceš super výbavu za málo peňazi tak kukni - majú teraz super zlavy počas TDF
    Canyon ENDURACE
    Canyon ULTIMATE
    napr sram etap za trojku zo 4k je celkom deal... len tie farby :D
    https://www.canyon.com/cs-sk/road/ultimate/ultimate-cf-sl-9-0-etap.html
    11.07.2018 - 11:11:00
    00
    Ako som uz pisal Canyon ma vzhladovo az tak neoslovuje, a vsetky ktore by ma este presvedcili su na 52x36 s tym ze Canyon to necustomizuje.

    Akurat mi pisal jeden predajca ze mi to vie dat za 2900, a ze nemusim menit zadny prehadzovac ze to podporuje az do 35z, co mi pride divne, kedze oficialne podporuje len do 11-30
    https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/ultegra-r8000/RD-R8000-SS.html
    11.07.2018 - 11:44:27
    00
    Ten predajca si to evidentne zmýlil s Total capacity ... čo samozrejme znamená niečo úplne iné.
    11.07.2018 - 12:12:29
    00
    keyboard_arrow_up