Slovenské súdnictvo 😀 pani Janka to určite neurobila naschvál, ale je to ďalší dôkaz toho, že ženy sú fakt nesústredene pri šoférovani. Ak by sanitka mala aj zapnuté aj sirény, pani Janka by argumentovala, že ich nepočula pre rádio. Vo večerných hodinách nevidieť odraz majákov, to chce fakt poriadnu slepotu
16.07.2018 - 08:36:22
00
andrej25 napísal:
Niečo o vine/spoluvine, baba vychádzala na hlavnú, je tam stopka....
https://www.cas.sk/clanok/209194/sud-o-smrti-lekara-faglica-57-vodicka-za-nehodu-nie-je-vinna/


bola tam tá stopka už aj vtedy? lebo mne sa zdá, že ju tam dali až po tej nehode. ale nie som si istý
16.07.2018 - 09:04:49
00
Hosť napísal:
Slovenské súdnictvo 😀 pani Janka to určite neurobila naschvál, ale je to ďalší dôkaz toho, že ženy sú fakt nesústredene pri šoférovani. Ak by sanitka mala aj zapnuté aj sirény, pani Janka by argumentovala, že ich nepočula pre rádio. Vo večerných hodinách nevidieť odraz majákov, to chce fakt poriadnu slepotu


ta sanitka isla podla znaleckeho posudku 110km/h... tak sorry ale hnat sa takou rychlostou po sidlisku bez sireny je vrchol arogancie a nezodpovednosti, za nehoduje nesie jednoznacne svoj podiel viny aj vodic sanitky
16.07.2018 - 09:54:43
00
Nie je to ešte sídlisko, je to široká viacprudova cesta, kde je asi 80km/hod povolená rýchlosť. Neviem. Ale ako povieš. Asi áno. Poďme všetci prehliadať stopky, červenú a pod... .veď obhajca to otočí na niekoho iného 😪
16.07.2018 - 10:07:57
00
mas to tam jasne napisane - "Keďže nebol pustený zvukový signál, vodič sanitky mal ísť predpísanou rýchlosťou 50 kilometrov za hodinu a nie rýchlosťou 110 kilometrov, akou išiel podľa znalcov."

Chybu spravil vodic sanitky, vodicka ktora mu vliezla do cesty nemohla predpokladat ze niekto tam pojde 110km/h.

Podla fotky z clanku to vyzera na tuto krizovatku. Vidis aky mala vodicka vyhlad na smer odkial sa prirutila sanitka rychlostou 110km/h?


Naposledy upravil PhilJ dňa 16.07.2018 - 10:22:32, celkovo upravené 1 krát.

16.07.2018 - 10:15:20
00
Ste super, otec môže za smrť syna, lebo ho údajne nepripútal, šofér, ktorý šiel zachraňovať zivot môže za smrť lekára, lebo slepá ženská odignorovala stopku, ....ja sa nedivím, že Slovensko je tam, kde je
16.07.2018 - 10:20:16
02
nie, sofer moze za to preto, lebo prekrocil maximalnu povolenu rychlost o 60km/h
16.07.2018 - 10:25:17
01
vidite, pisete bludy, nie je to ta krizovatka co je na fotke, nie je tam viacprudova cesta, nie je tam 80ka ale 50ka, len ta stopka tam tusim bola uz aj pred nehodou, akurat je dost skor pred krizovatkou, a je tam tam kopcek, co moze zenam sposobit problem s pohynanim ... vyhlad nie je najlepsi, teoreticky ta zena blikajucu sanitku vlavo musela vidiet, aj ked na zaciatku mohla byt za zakrutou, navyse z druhej strany siel autobus, tak otazne ci neodhadla rychlosti sanitky alebo zmatkovala

Najazd do krizovatky: https://prnt.sc/k6ybfo

Vyhlad vlavo: https://bit.ly/2LgCkXK
16.07.2018 - 10:52:07
00
Niektorí diskutéri by sa možno mali zamyslieť nad tým, že zodpovednosť a vina nie sú úplne identické pojmy. Takmer každá nehoda sa skladá z viacerých faktorov (pozri aj swiss cheese model), a až analýza všetkých súvislostí môže viesť k tomu, aby sa dalo hovoriť o tom, kto a v akej miere nesie zodpovednosť.

Ak teda hovoríme napr. o tej nehode na Orave, kde chlapík nesprávne predbiehal a čelne sa zrazil s iným autom, pričom zomrelo to dieťa, je veľmi pravdepodobné, že najväčší podiel zodpovednosť nesie práve ten, kto predbiehal, zrejme ho aj označíme za vinníka nehody. Ak by sa hypoteticky preukázalo, že dieťa bolo nepripútané, alebo došlo k inému opomenutiu zo strany toho druhého vodiča, môžeme hovoriť a nejakom podiele na smrti dieťaťa. Koľko je to percentuálne, to sa mi nechce špekulovať, ale ľudia by mali konečne pochopiť, že svet nie je čiernobiely a ani zodpovednosť sa obvykle nedá prisudzovať absolútne.

Tak je to aj pri nedaní prednosti v jazde. Keď sa zabil J. Langoš, nedal mu prednosť chlapík, čo viezol štrk na Multicare, ale napokon to tuším vyhodnotili tak, že na vine bol Langoš, lebo išiel ako blázon a obmedzenia rýchlosti sú najchúlostivejšie práve v tom ohľade, že umožňujú bezpečne vyjsť na hlavnú z vedľajšej (preto je na toľkých križovatkách znížená rýchlosť a plné čiary). Ani experti nemajú ľahkú úlohu stanoviť, ako zodpovednosť podeliť, tak je trochu zábavné a smutné zároveň čítať toľko zúrivých odsudzujúcich reakcií od ľudí, ktorí sú vlastne úplní laici...
16.07.2018 - 11:24:45
05
V slovenskom trestnom prave je mozne byt zodpovedny za nieco len v pripade, ze skutok bol zavineny, ci umyselne, alebo neumyselne. Inak povedane, ak nasledkom konania osoby dojde k nejakemu nasledku, trestna zodpovednost dotycnej osoby je mozna, len ak jej bude preukazane zavinenie. Vinu skuma sud.
16.07.2018 - 11:52:14
01
raz sa mi stazoval kamarat /cestny pirat najtassieho kalibru/, ako mu na kruhaci na moldavskej v KE vosla do cesty /pripajala sa na kruhac/ nejaka zena. Ze keby nebol tak zrucny s rucnou, asi by ju zramoval zboku. Tiez si ale nemyslim, ze siel predpisovo a kto poznal stav kruhaca teraz v rekonstrukcii vie, ze aj 40km/h bolo vela hlavne cez kolaje...
V nedelu mi na Soroske voslo do pruhu BL Audi, ktore predbiehalo kamion cez plnu od kosic. Nastastie bol v navese v dlzke svojho auta, cize na brzdy on, ja a kamion nastastie nie.
16.07.2018 - 12:18:38
00
Najhorsie je potom to vymienanie obsratych trenok
16.07.2018 - 12:39:38
00
ale celne sklo zasrane p*covanim a k*k*tovanim nevymenis :-D ale cela cesta bola zvlastna v nedelu. V Roznave od Shellky fabia na hlavnu cestu. Siroko daleko som bol jedine auto na hlavnej, ale nie, zo 110 tachometrovych na 50 za nu. Akurat som nemyslel do poslednej chvile, ze vojde do cesty a ona vosla. Predbiehal som ju az na Soroske, kedy na rovnej ceste isla 60 a rozpravala sa so spolujadcom, ruky len tak lietali. Tiez sa neuhla ani jednemu z 15 motorkarov, co nas obiehali v krasnohorskom podhradi. Jop, a decko vzadu.
16.07.2018 - 13:05:10
01
ved sla pomaly a teda bezpecne ;)
16.07.2018 - 13:32:21
03
Hosť napísal:
Ste super, otec môže za smrť syna, lebo ho údajne nepripútal, šofér, ktorý šiel zachraňovať zivot môže za smrť lekára, lebo slepá ženská odignorovala stopku, ....ja sa nedivím, že Slovensko je tam, kde je

Čo príspevok to hovadina, dufam že nemáš vodičak...
Ináč súd vlastne povedal že nie si povinný stát na stopke jak kkt pol hodiny keď neustále vidíš nejaké auto na hlavnej 500m ďaleko, pretože nie si povinný predpokladať že ten na hlavnej porušuje predpisy a ide 150km /h ... Chápes to? Ak v čase keď vchádzas na hlavnú je auto dostatočne ďaleko, alebo žiadne nevidis, neporušil si žiadne predpisy ak sa po hlavnej prinúti kkt a napara to do teba... Preto bol vodič multikary zbavený viny za langosovu smrť, rovnako ako to bolo aj v prípade nehody Hlinku.
16.07.2018 - 16:29:54
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up