Uvítali by ste východný traverz Konských hláv?
Jednoznačne áno 45% [ 15 ]
Skôr áno, ale prežil by som bez toho 45% [ 15 ]
Skôr nie, ale demonštrovať proti tomu nepôjdem 6% [ 2 ]
Som jednoznačne proti 3% [ 1 ]
Celkový počet hlasov : 33
Jaaj, ten chodnik sme sa snazili najst resp. vytvorit s Danom5 potom aj vukiem a kajobikerom, ale v momentalnom stave je asi jednoduchsie vyslapat Konske hlavy (alebo ako ja - vytlacit) :lol: Ale ak by sa ti chcelo lopaty a kyble su odlozene pri tom brode na 3KK ;)
23.07.2018 - 09:44:49
01
najlepsia obchadza KH je zist nadol do Slnecneho udolia a potom naspat nahor na 3KK :)
23.07.2018 - 09:48:18
00
Pali65 napísal:
Hustý polom je na 25 metroch, inak sú tam už len jednotlivo popadané sucháre.

To je jedno na kolkych metroch ten polom je. Ak sa o nom lesaci dopocuju, tak ich uz nikto nezastavi. Akonahle sa ukazes na miestnom urade a starosta alebo nejaky poslanec si tu myslienku vybudovania a vyznacenia chodnika osvoja a budu sa chciet na tom zviezt pred volbami, tak uz zostanu len oci pre plac. Ako sa hovori, cesta do pekla byva dlazdena dobrymi umyslami. Cize ked uz, tak to treba riesit len ako "docasne" prepojenie na sposob chodnika lesnej zveri, tzn. bez byrokratickych procesov (povolenia, znacenie atd.) a len s uplne minimalnymi / nevyhnutnymi terennymi upravami vrstevnicovo a bez kopania. Medzi ludmi sa to rozsiri aj tak. Staci to zaniest do OSM a Trailforks, dalej to uz bude zit svojim zivotom.

P.S. Ale roboty tam bude urcite ako na kostole, to nie je par metrov. Brudy urcite vie o com hovori. :) A ja napr. nemam cas ani motivaciu s tymto pomoct, ja sa na KH vyslovene tesim kedze sa v tejto zone vyskytujem len parkrat za rok a teda si chcem vzdy testnut ako som na tom.
23.07.2018 - 09:57:42
00
Pozerám sa na NLC mapu no Tebou spomínaý chodník tam zaznačený nevidím, viď snímka. Keď už budovať traverz, myslím, že by sa to malo robiť s povolením aj za cenu, že to môže prilákať pozornosť lesníkov. V tom prípade ak budem môcť pomôžem pri budovaní.
lto napísal:
Pali65: ten chodnik okolo Konskych hlav kedysi existoval , je zaznamenany v NLC mapach, takze nic prekvapive to nie je, a uz som tom to tu raz riesil na fore asi pred 7 rokmi. Vtedy sa asi 40% dalo prebajkovat, dokonca tam bolo par usekov krasne jazditelnych ala 5bojar, len uzke, akurat to skoncilo do polomu, co tam nastal v 2010. Tusim Laco Findl tade aj behaval :lol: Teren , kade ide singel rozhodne nie je na bezky , ostatne ani nie je dovod. Ale dajte tomu pokoj, nemusia cyklisti chodit do kazdych 5m stvorcovych lesa len preto, aby mali singel vsade kde ich napadne. Aj ziverata potrebuju klud, uz sa tak dodrbalo toho dost. Vyskove sa tak neusetria, vystupat to treba akurat to bude tvat asi 10x tak dlho, naviac su tam kamenopady.

Prílohy:

Snímka.PNG
Snímka.PNG 389.93 KiB thumb_up0thumb_down

23.07.2018 - 11:32:25
01
Takze potom radsej nebudovat, lebo to prinesie viac zla ako osohu. A nie je tam ziadna cesta / chodnik podla NLC, tiez som to pozeral.
23.07.2018 - 11:46:23
00
To som hneď pozeral aj ja, nyšt. Ale tie podkovy po koníkoch naznačujú, že v minulosti sa masív KH nejako traverzoval.

Chcelo by to nejaký nemegalomanský minimalistický koncept, využívajúci predovšetkým existujúce tvary terénu.
23.07.2018 - 11:51:12
00
Ked sme sa tam motali pred rokmi, tak tam bol rozny bordel, okrem ineho aj stare plaste z LKT takze pre lesakov to nebude nezname uzemie. Myslim, ze sa iba caka na vhodnu hrubku stromov a lahne to tam ako vsetko naokolo, bez ohladu na to ci tam bude trail alebo nie.
Tomu, ze ten chodnik zakapal sa necudujem. Polom tam je pri kazdom trosku silnejsom vetre a neviem kto by sa o to staral v hentej prdeli sveta. Ak o 200m vedla ide oficialna turisticka trasa, tak sa ti majitel lesa na to vykasle. To je ine ako MLBA.
Podla mna, urobit tam aj nejaky mini trail tak ako pises by stalo mrte roboty a ked zafuka moze sa zacinat odznovu.
23.07.2018 - 12:18:33
00
schváliť by to museli štátne lesy,netreba vymýšlať blbosti,kto nevládze nech tak ďaleko nejazdí aj tak je tzt.
23.07.2018 - 15:35:00
00
Pali65 napísal:
Ako sa vlastne legálne vybavovali existujúce single, napr. Päťbojár, či Cerovka?

V prvom rade potrebuješ povolenie od majiteľa (lesy)
Potom potrebuješ životné prostredie. Je dobré keď sa to robí na kedysi existujúcom chodníku. Cerovka sa tiež robila na starom chodníku.
Keď presvedčíš lesy, tak by sa na tom dalo stavať.
26.07.2018 - 08:51:19
00
Dával som link na začiatku vlákna, je rozdiel ak nie sú vlastníkom ŠL ale mesto Pezinok? Lebo kým štátne lesy sú organizácia vyslovene zameraná na produkciu dreva (pričom bajkeri motajúci sa po lese sú len na príťaž), mesto ako také má vždy v programe aj nejaké rekreačné funkcie a podporu športu. To je potom vo vyjednávaní asi rozdiel. Teda neviem, v takomto procese som nikdy nebol.
26.07.2018 - 09:10:22
00
Je to rozdiel:
Pri cyklotrasách na Devínskej Kobyle sme sa so Štátnymi lesmi dohodli veľmi dobre.
Napríklad v lesoch, ktoré patria Svätému Juru a spravuje ich 1.svätojurská si dohodu predstaviť neviem.
Skús zistiť na meste (Pezinok) kto to spravuje a či sa je ochotný o tom baviť.
26.07.2018 - 09:16:57
00
keyboard_arrow_up