Presne tak káždý kto chce štartovať na regulérnych pretekoch by si mal povinne prejst pár hoby maratonov. Tám velmi rýchlo vytriezvie, hned v prvom kopceku zistí kde je sever. Potom sa nečudujme ,že sú pády aké sú. Na tých amatéroch sa majú zbierať skúsenosti nie medzi dravcami čo ti nedarujú ani meter.
10.06.2013 - 21:10:54
00
urcite by do buducnosti pomohlo oddelit start ludi co idu na 6 kol od ludi co idu na 3kola. kazdy by potom isiel ten svoj pretek a vysledky by neboli "skresklene". takto vitaz kratkej trate prevysel s prvou skupinou a vyhral bez toho aby musel co i len raz potiahnut spicu v protivetre. ja myslim ze najviac sa nadreli ludia z kratkej trate co nedokazali udrzat balik hned od startu a potom si sami vychutnali ten vetrik. samozrejme by potom ten pretek na 3 kola mal aj uplne iny priebeh, trosku inu priemerku a myslim ze do buducnosti aj viac hobby jazdcov na starte.

ice29, ako pises, v zahranici to funguje, musi to raz zacat fungovat aj tu. ale musia sa nad tym zamysliet aj samotni organizatori. napr v Partizanskom by tomu pomohlo oddelenie startu "profi" od "hobby". vlastne vsade by to tak malo byt. ludia bez licencie by mali mat vlastny start a vlastny pretek. byt vo vedeni SZC, ihned presadzujem ze kazdy organizator SP musi usporiadat aj pretek pre ludi bez licencie. startovne nech je kludne aj 15€, ale aspon by sa ludia osmelili a pocet ucastnikov na pretekoch by postupne rastol. komu by potom uz nestacili "hobby" preteky, vybavil by si licenciu a zacal by jazdit "profi".bohuzial aj maratony zacinaju obchadzat hlavne ludia s licenciou a aj samotni organizatori si vlasnym pricinenim zacinaju z pelotonu vytlacat tych skutocnych hobby jazdcov ktory by mali tvorit tu najvacsiu cast ucastnikov takychto podujati. je smutne ked sa maraton skonci prejdenim tretieho pretekara v poradi a zvysok je pomaly ako vzduch. dokonca mnoho krat sa stava ze ludia na chvoste sa na obcerstvovackach nedockaju ani vody lebo uz nie je. vrcholom je ked posledni prichadzaju do ciela a tam sa uz ciel rozobera...to je uz totalna ignoracia a nevidel som to u nas len raz!

ps : pekne fotky, mozeme sa tesit na dalsie :)

Matt vlastne len obšírne zopakoval a napísal to čo som ako prvý tvrdil v mojom príspevku na strane č.3-pokial sa neoddelia licencovaní a hobbíci-nikdy nebude účasť hobíkov stúpať,ale len klesať-pretože takýto pretek máloktorého hobíka môže inšpirovať,skôr naopak ako ktosi poznamenal len odradiť,a najviac som sa pobavil nad pár poslednými príspevkami na 6. strane,niektorí zjavne nepochopili pointu tohto ,,story,,ale rešektujem aj odlišné názory...
10.06.2013 - 22:42:26
00
Oživím po piatich rokoch :D
Dnes super akcia - dobre organizované a celkom slušná účasť

https://partizanske.info/batovianska-galuska/
05.08.2018 - 20:44:46
00
Luki.11 a ty si sa kde motal oca som stretol ale teba som nevidel. :wasntme:
05.08.2018 - 21:29:47
00
Ja mám aj jednu fotku.
Inak pre MTBčkárov to pi toľkých cesťákoch bolo také malé trápenie.
No ale pojazdili sme si.
Dali sme si krátku trať.

Prílohy:

WP_20180805_11_46_08_Pro.jpg
WP_20180805_11_46_08_Pro.jpg 661.84 KiB thumb_up2thumb_down

05.08.2018 - 21:41:05
00
Hosť napísal:
Luki.11 a ty si sa kde motal oca som stretol ale teba som nevidel. :wasntme:

isiel som po nom druhy alebo treti dole kopcom pred Sisovom
;)
05.08.2018 - 21:52:18
00
Lubik chcel som ti aj ja poslať foto z kamery, ale ja som bol na slnku a ty v tieni. Nebolo tam nič vidieť.
Luki.11 som si fakt nevšimol.
Posledných MTB aj cestarov som stretal až Solčiankach.
05.08.2018 - 22:07:17
01
dobre bolo, organizacia super, teplota luxusna a "klasikarsky" profil mi vyhovoval :)

a aspon som zistil ze pre mna uz budu ideal taketo akcie ( predsa len 3000 najazdenych km uz nie je na serioznejsie preteky )...dat si nieco v tempe, pokecat, postriedat a "v cieli" si dat gulasek a pivko namiesto bcaa :)
05.08.2018 - 22:36:47
05
Poslal kámoš link http://cetv.sk/index.php/publicistika/item/3856-region-batovianska-galuska-v-partizanskom

Spomínal, že ešte pripravujú aj organizátori videoretortáž.
10.08.2018 - 21:05:54
01
keyboard_arrow_up