Ja taký problém s kotúč. brzdami nemám a tiež mám na RONINOVI klasické QR rychloupináky. Záleží aké máš brzdy a ako ich nastavuješ. (do hydrauliky by som nešiel ani zadarmo, tak isto ako by som nešiel do elektronického radenia) . Dokonca keď som nahodil druhý pár kolies (lebo je to môj jediný bike momentálne, takže výmenou kolies z neho spravím cesťák keď potrebujem) , predné bolo v poho, zadné sa takmer nebadane šúchalo ale po pár zabrzdeniach sa to "nastavilo" samo.

Frajerka má Kellys SOOT 50 s pevnými osami vpredu aj vzadu ale jej som ešte kolesá dole z bicykla nedával, ani defekt nemala, takže neviem porovnať.
Na cesťákoch sa mi viac ale páčia klasické brzdy,nie kotučovky, človek potom môže mať predný výplet radiálny a to je parádička.
15.08.2018 - 11:00:55
00
Neviem kde jazdis, ale teraz som prebikepackoval cast europy, a napr tie hydraulicke kotuce su vec na nezaplatenie. Jednoducho to stale ide a nemusis sa toho ani dotknut, jedine vymenit platnicky.
15.08.2018 - 15:48:26
01
Ja mam tiez nieco hydraulicke,ale kotuce to ne su.
15.08.2018 - 21:58:24
01
Sa tu riesia veci veru :)
Suhlasim s tym ze pevna oska je dost o marketingu a o tlakoch pri napredovani techniky :), a ma aj ine vyhody ako pevnosť, zjednoti sa standard s MTB, je to presnejšie a celkovo vymakanejsie.
Ohladom pevnosti, stavim sa o cukrík, ze v blind teste ani na cestaku a ani na graveli po singltracku by ste rozdiel nepoznali, dokonca ani na prednom kolesi, toboz na zadnom.
Treba si uvedomit ze klucove to je pri odpruzenej vydle. Pri odpruzenej su obe nohy vydle "navolno", tj. Koleso lateralne dost uteka. Pevna oska to pekne vystuzi, SRAM ma dokonca taky upgrade na pevne osky menom Torque Caps, zväčšujú plochu spoja a tym padom sa to este menej ohyba.
15.08.2018 - 22:44:48
01
desertfremen napísal:
Ja taký problém s kotúč. brzdami nemám a tiež mám na RONINOVI klasické QR rychloupináky. Záleží aké máš brzdy a ako ich nastavuješ. (do hydrauliky by som nešiel ani zadarmo, tak isto ako by som nešiel do elektronického radenia) . Dokonca keď som nahodil druhý pár kolies (lebo je to môj jediný bike momentálne, takže výmenou kolies z neho spravím cesťák keď potrebujem) , predné bolo v poho, zadné sa takmer nebadane šúchalo ale po pár zabrzdeniach sa to "nastavilo" samo.

Frajerka má Kellys SOOT 50 s pevnými osami vpredu aj vzadu ale jej som ešte kolesá dole z bicykla nedával, ani defekt nemala, takže neviem porovnať.
Na cesťákoch sa mi viac ale páčia klasické brzdy,nie kotučovky, človek potom môže mať predný výplet radiálny a to je parádička.


Ja bych tu cykloelektroniku zakazala. Věra Pohlova, 70 let :)

Ja by som prave Di2 radenie bral hned, len he to drazoba. Radit ako na playstatione :)
Krasne vymakany je Pinnacle Arkose LTD. Ma mismas radenie. Vzadu XT Di2, vpredu 1x a radi to cez nalepene gombiky na hydrobrzdach TRP Hylex.
15.08.2018 - 22:51:32
00
Ja mám 38, ale mám pocit že som stará škola. Ako teenager som ešte zažil dobu Favoritov. Z dnešného hľadiska, nechápem ako som ten bicykel mohol tak "žrať" ale vtedy to bol najlepší bicykel na svete. Takú radosť ako Favorit keď som mal 15, (a žral som vtedajšie hviezdy ako Panntani, Jalabert, Indurain) by mi teraz nedokázal urobiť ani hyper moderný najnovšími technológiami nabitý Pinarello Dogma F10 Di2 na Dura-Ace. Tak to proste je. To ale dnešní teenageri asi ťažko pochopia.

To máš ako napr športová BMW "M" rada. Tie dnešné stoja za hovno. Nedokážeš ich v podstate ani dostať do šmyku pomaly, toľko senzorov, elektroniky, a všelijakých najnovších systémom je tam napchatých. Kde sú tie časy 30 rokov dozadu, keď "M" rada mala krásne dvojité karburátory "Weber" , ŹIADNU ELEKTRONIKU, žiadne vstrekovanie, žiadne obmedzovače, iba čistý výkon motora vpredu a náhon na zadné kolesá. Tomu vravím športové auto.
16.08.2018 - 10:02:09
01
To s tymi pevnymi osami si pekne vysvetlil. Rovnako aj s tymi plastami, uz to nebudem nikomu vychvalovat teda. Pekny zdroj informacii toto forum. Este k tym kotucom, ja som mal najrpv: 2 piestove hydraulicke, potom mechanicke BB7 a napokon som okusil aj 4 piestove hydrauliky a samozrejme ma hydraulika navrh. Tie mechanicke sa mi stale rozcentrovavaju a na dlhsom kopci to citit ze to brzdi slabsie. Ale aj tak secko uplne super oproti veckam co ma frajerka, sak to ked davam koleso dole ked idem autom musim ho este aj vypustit bo uzka zadna stavba. Uplny sex a pri kotucoch si to ani nevsimnem.
16.08.2018 - 12:37:34
00
Zdravím mám Kellys SOOT 30 a chcel by som na ňom vymeniť kazetu 8sp za 10sp poprípade za 11sp ale neviem či to bude kompatibilné so sadou Shimano Claris ST-R2000.
19.08.2018 - 19:20:05
00
Nebude. Prechod z 2x8 na 2x11 si vyziada vymenu vsetkeho.
19.08.2018 - 19:34:30
01
to znamená : Prehadzovač, prešnyškač, radiace páky, kazetu, kluky, a reťaz. (to je to "všetko").
(aj ked pri klukách som si niesom istý, možno by stačili vymeniť len prevodníky, nie komplet kluky)
20.08.2018 - 09:10:55
00
desertfremen napísal:
to znamená : Prehadzovač, prešnyškač, radiace páky, kazetu, kluky, a reťaz. (to je to "všetko").
(aj ked pri klukách som si niesom istý, možno by stačili vymeniť len prevodníky, nie komplet kluky)


Zabudol si na zadné koleso, to s 8kolom pravdepodobne 11ku kazetu teda nevezme ... A prešmykač a kľuky teoreticky netreba, stačilo by vymeniť "len" jednu páku.

Také minimum teda pravdepodne je kazeta, koleso, prešmykovač, reťaz a jedna riadiaca páka. Čo asi veľký zmysel teda nemá ...

To už keď tak túto sadu (Claris) zničiť a potom vymeniť celú sadu a nové kolesá ...
20.08.2018 - 10:18:40
00
Podla mna to zadne koleso bude s orechom schopnym zobrat aj 11-ku kazetu. Mnohe orechy podporuju hlavne 11-ky kazety a pri mensich sa doplna podlozka. Najlepsie vsak bude overit si to u vyrobcu, kedze Kellys ma na Soote OEMkove Novatec-y, cize vyrabane podla specifikacii vyrobcu bikeov.

Nespekulovat a menit vsetko! :lol: Nova 105-ka vyzera lepsie kompletna :).
20.08.2018 - 11:26:16
00
Tiež si myslím že nešpekulovať a zobrať komplet sadu. Už len kvôli výzoru.
A Tú sadu "claris" tak lahko nezničí, volačo vyzdží. :))))
20.08.2018 - 13:01:44
01
Chalani ďakujem za vaše príspevky idem pozerať tie 105-ky
20.08.2018 - 14:15:39
00
Dobrý deň. Má niekto skúsenosti s týmto alebo niečím podobným? https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/krosove/panske/kellys-physio-10-model-2017-cierny.html Viem, že po Londýne ich behá na mraky podobných typov (cesták s rovnými riaditkami)

    20.08.2018 - 15:20:38
    00
    keyboard_arrow_up