Miro mas asi namysli toto

Prílohy:

Bez názvu.JPG
Bez názvu.JPG 53.04 KiB thumb_up0thumb_down

15.01.2010 - 15:37:10
00
AD posledný obrázok, toto by som netipoval na 32ojku vidlicu.


:lol: Myslis ten moj posledny ilustracny obrazok, co som vyrobil v paintbrushy?
15.01.2010 - 15:38:22
00
bobris, to čo si hodil hore vystihuje všetko čo som povedal.

Palo TT ... no ten som myslel. Hneď sa mi to nezdalo. Float 36tku som otvorenú ešte nemal síce ju jazdím, teraz je na reklamačke (vakloidný ročník 08) potom sa do toho pozriem, no predpokladam, že to bude podobnejšie Tvojej verzií.

Čo sa týka toho obrázku, pochybujem, že v niektorej vidlici bude tak dlhá negatívka alebo potom veľká komora aby bola negatívka hneď pod piestikom a končila až na konci vnútorných nôh. Manitou to má riešené inak, RS má Dual air a tam pružina nie je no a Mz to má tiež inak, takže takto to asi v žiadnej vidlici nevyzerá. :)
15.01.2010 - 15:45:29
00
Vela starsich vzduchovych Mz malo taketo creva (+ pri tej negativke bolo open bath tlmenie). Vzduchova komora bola v podstate v celej nohe a progresivitu si mohol ladit hladinou oleja.
15.01.2010 - 16:28:21
00
trochu sa tu prizivim. Ak sa nemylim da sa znizit F100RL na 80mm. Ci? Ak ano, zmensi sa aj celkova vyska resp. vyska a2c tiez o 20mm? Potrebujem znizit a2c (vzd. stredu osky naboja a korunky) kvoli ramu.
Ak toto vsetko plati vedel by mi to niekto znizit? Popripade aj za rozumny poplatok. (PM)
11.02.2010 - 23:29:04
00
Znížiť to samozrejme ide. Zníži sa zdvih aj výška vidlice.
Keďže si z SA neviem či je to rozumné napr. trepať do ZA. Ale spraviť to v pohode viem, nájde sa ešte zopár ľudí čo s tým problém nemá. ;)
12.02.2010 - 16:14:12
00
Lapierre dakujem. Stale este cakam na ram (uz je dva tyzdne na ceste z USA :@ ). Este sice dufam, ze to tych 100mm ustoji, ale nevidim to ruzovo. Ked bude ram doma tak ho osadim tou stovkou a keby to nevyslo tak sa ti ozvem (dufam, ze mozem :sweat: ).
12.02.2010 - 19:15:57
00
Ozvať sa kľudne môžeš, (PM) keď budem vedieť pomôžem.
12.02.2010 - 19:21:49
00
Chlapci ale bacha bacha ! ! !

Ano ono sa da zmenit zdvyh posunutim v lavej nohy doraz .

Ale musis odskusat ci ti to dovoli aj prava noha kde je tlmenie.

Ak ides znizovat zdvyh tak to by problem nemal byt.

Ja som skusal z Float 80mm spravit 100mm ale system v pravej nohy sa nedal vysunut az o 20mm ale iba o 15mm takze to bol problem a musel som to znova naspet prerobit.

!!! :sun:
14.02.2010 - 12:59:37
01
Cibo, neboj nič.
Staršie Foxy používali tú piestnicu asi aj na 130,100 a 80mm vidlice. Teda dierky na zvýšenie tam boli aj u nižších zdvihov, kde to ako ty píšeš kôli tlmiču zdvihnúť nejde.
Novšie (asi od 2007?) vidlice, ak je to 100mm tak tam dierku pre 120mm nemá. Alebo ak je to 80mm, tak tam neposunieš nič. Treba pri servisovaní a upravovaní vidlíc používať rozum, to ej základ! :)

Ani si nechcem predstaviť ako by dokatoval niekto takýmto super zvýšením zdvihu labyrinty v tlmiči. :tmi:

Tých 15mm tam je ako určitá positka, keďže aj negatívka dovolí vidlici sa pri vyššom tlaku viac vysunúť ako tých 80mm. Vždy je dobré mať tam rezervu tak aspoň 1cm.
14.02.2010 - 13:07:18
00
Tak na ozivenie uzitocnej temy. Kupil som si jazdenu vidlicu FOX 32 Float RL so zdvihom 140 mm a nakolko mam xc bajk len na ht rame, tak sa idem pustit do zmeny zdvihu na 120mm. Dva dni som si pozeral studijne materialy ;) a nevyzera to moc zlozito, akurat si treba dat pozor na par veci a dodrzat spravnu postupnost. A kedze sa snazim uberat cestou samoservisovania, povedal som si, ze za vyskusanie a zoznamienie sa s vidlou nic nedam a keby nieco, v pripade potreby, je sa na koho obratit.

Neviem presne ake creva ma cakaju v nohe kde je vzduchova patrona s negativnou pruzinou na prute ktory stlaca piestik, ale podla FOX dokumentacie by sa mal dat zdvih danej vidilice zmenit aj interne a to pouzitim dodatocnych spacerov. Volal som do SLOVKOLEXU a v mojom pripade by som potreboval jeden 20mm spacer, ktoreho cena je 3 eura + postovne. A za dany ukon si uctuju cca 15 eur. Podla nich sa to bez spacerov neda, ja si mysim, ze ano 8)

Podla FOX stranky sa javi prut predpripraveny na riesenie aj bez spacerov, pri RL verzii 140 mm by mal mat 4 polohy ktore urcuju konecny zdvih vidlice a to 150 140 120 a 100 mm. Takze pre dosiahnutie vysledneho zdvihu 120mm by malo stacit vymedzit rozhah negativnej pruzinu na prute a to presunutim uz pouziteho spaceru do polohy pre 120 mm zdvih. Nakolko som to nemal este rozobrate, ale predpokladam, ze spacer ktory tam uz je umiestneny je uchyteny na prute nejakym pinom, ktory by sa mal dat vytlacit a nasledne pouzit pre zaistenie spacera v inej polohe ... zajtra budem mudrejsi :)

Na koniec pridam este zoznam pouzitej literatury:

http://www.foxracingshox.com/fox_tech_center/owners_manuals/09/Eng/Content/Forks/32MM/FLOAT_RL.htm

http://service.foxracingshox.com/consumers/Content/Service/QuickTech/FFloatAirSpgTravelAdj.htm

Tak kto z vas to uz ma uspesne za sebov? :clap:


Naposledy upravil seth dňa 08.02.2011 - 20:40:35, celkovo upravené 1 krát.

08.02.2011 - 20:23:32
00
Tak a predsa jeden uspesny co potvrdzuje zmenu bez pouzitia dodatocnych spacerov:

http://www.pinkbike.com/forum/listcomments/?threadid=84172
08.02.2011 - 20:33:05
00
Na 100% to ide aj bez spacerov, či už na 100 alebo 120mm.

Avšak pozor na viacero vecí. Prvá je aby si nepoškodil vzduchové tesnenie na piestiku. Tu to nie je o krúžok ale gufero s jedným britom. Takže keby si ho ťahal cez závit, môžeš ho ľahko poškodiť. Druhá vec je akým spôsobom vyberieš ten klin, on tam totižto nie je len nasunutý. Takže ľahko von nepôjde. Potom keď budeš znižovať, musíš ho dať na nižšiu pozíciu.

Určite nekupuj žiadne spacere a na Slovkolex kašli.
08.02.2011 - 22:39:31
00
Tu je to podla mna velmi dobre spracovane:

http://service.foxracingshox.com/consumers/Content/Service/QuickTech/AllAirSpringQuickService.htm

Priznavam sa, ze som milo prekvapeny z toho, ako to ma FOX zpracovane, treba sa len lepsie pohrabat a clovek tam najde vela uzitocneho.

Co sa tyka toho klinu, budem sa ho snazit vyklepat/vysunut s niecim co bude mat podobnu hrubku, mozno to pojde aj tenkym imbusom, nejak sa s tym popasujem.

Uz som si dokupil chybajuce pracovne nastroje, akurat este vaham s olejom, nakolko nechcem pouzit ten co vypustim, s tym este trochu vaham, lebo origo FOX olej predavaju balenie za cca 34 eur a zda sa mi, ze to nie je ani cely liter ... takze pravdepodobne dokupim vhodnu a lacnejsiu alternativu, pozrem este fora, ake oleje ludia pouzivaju miesto origo FOX oleja.
12.02.2011 - 18:38:50
00
prizivim sa na tomto vlakne - neviete ci sa da znizit zdvih na fox float 2015 bez spacera?
16.08.2018 - 22:53:38
00
keyboard_arrow_up