Ahojte,
mam taky problem... Po nastaveni zadnej prehadzovacky a presmykaca, my radenie pekne funguje, ale vzdy len niekolko km, povedzme menej ako 10km. Potom sa mi stane to, ze zadna prehadzovacka zacne samovolne prehadzovat medzi nastavenym a susednym prevodom (dole, a naspat hore). Robi to aj na rovnej asfaltke, kazdych par sto metrov, niekedy aj 2-3 krat za sebou. Najvyssi a najnizssi prevod su stabilne, tam to nerobi. Tiez som si vsimol ze postupne sa mi zacne retaz suchat o presmykac, ked to necham tak.

Raz sa mi to podarilo vyriesit dotiahnutim lanka na prednom radeni, ale vacsinou musim od znovu nastavi zadnu prehadzovacku aj presmykac (postupujem podla videi tu na stranke MTBIKER).

Tak teraz neviem ci je to sposobene len postupnym uvolnovanim lanka (verim ze napinacie skrutky dotaujem poriadne), alebo problem moze byt v samotnej prehadzovacke: SHIMANO Altus M370. Je mozne ze problem je v presmykaci, nakolko aj ten musim vzdy nastavit?

Pre info, je to novy bicykel, mam najazdenych len okolo 120 km. V servise este nebol, pojdem ak sa mi to nepodari vyriesit svojpomocne. Mali ste niekto podobny problem?

Dakujem za radu
17.08.2018 - 07:48:01
00
S novym bicyklom je zvycajne povinnost absolvovat po cca 200 km garancnu prehliadku, kde ti vsetky taketo problemy sposobene "sadanim" suciastok bezplatne odstrania.
17.08.2018 - 08:08:11
00
keyboard_arrow_up