Kráľovský MTB maratón

18.08.2018
MTB maratón
Granč - Petrovce (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
ja by som viac vazil slova ... zorganizovat akciu nie je jednoduche a pri takom mnozstve ucastnikov nikdy nevyhovies kazdemu... pre mna je najdolezitejsie to , ze vikend mi prinasa coraz viac moznosti takychto akcii a to nebolo stale takto , ja sa zucastnujem maratonov uz takmer od minuleho tisicrocia ... myslim ze najdolezitejsie je aby sa pocas preteku nieco vazne nestalo... potom je priestor pre chvalu , samozrejme aj kritiku ktoru by som vnimal skor tak aby neodradzovala...co sa tyka Kralovskeho MTB-ka , absolvoval som okrem jedneho ( zlomene rebro ) vsetky a z mojho pohladu ma tento maraton svoje miesto ,pre mna zvlast kedze som vychodniar a niekedy sme s partiou cestovali na maratony uz v piatok a prichadzali domov v nedelu prave kvoli vzdialenosti ... Kralovsky maraton je pre mna vzdy "morda" kvoli slnku ktore ma zmyka a ktore tu svieti kazdy rocnik , stale cakam na chvilu ked tu bude horsie pocasie :-) ... samozrejme ze si to neprajem ... co sa tyka trati (kratku som este neabslovoval) , su v pohode, mozno by sa z mojho pohladu dalo poskladat z toho vsetkeho co uz tu bolo nieco top ale to by bol moj pohlad a mozno by sa to ani nedalo zklbit tak aby sa to dalo organizacne zvladnut ... organizatorovi patri podakovanie a zelam si aby sme sa mohli zucastnit aj dalsi rok.... mimochodom, ja som minuly rok sisky takmer nevnimal a az na fore mi ich pripomenuli, takze v sobotu som upozornenie bral fakt s humorom ... tak ako aj ine upozornenia ktore som uz za tie roky videl, mam na mysli napr. plynovu masku pri hnojisku a tak podobne ...
20.08.2018 - 09:42:43
09
Veru, nadavat organizatorovi do debilov, to je take tazko inteligentne. Najma kvoli siskam v lese.
20.08.2018 - 11:45:49
00
Hosť napísal:
to, že na 50tke štartujú ebajkeri spolu s normálnymi bajkami a sú aj vo výsledkoch spolu to nikomu nevadí? zaujímavé :D

Ako to myslis? Ved maju vo vysledkoch vlastnu kategoriu "EE-elektobicykle".
20.08.2018 - 11:51:58
00
maju a to je asi tak vsetko....startovali ocividne spolu s ostatnymi a to uz je fakt na hlavu...
20.08.2018 - 12:05:47
02
cely pohorseny si pisal, ze su e-bikeri vyhodnoteni spolu s ostatnymi. NIE SU. jaj, aha. no a co. skandal je, ze startovali spolu s ostatnymi, vsetci traja. organizator ich mal odstartovat samostatne, kvoli 3 (trom) ebajkerom odstavit opat premavku a dohodnut sprievodne policajne auto na zaciatok celeho startoveho pola o troch ebajkeroch. mozno by stacilo trosku porozmysalt pred tym, nez napises nejaky zakomplexovany hejt.
20.08.2018 - 12:14:49
03
vieš ja pozerám výsledky v absolútnom poradí, je mi fuk, či sa vytvorí kategória abo nie...pointa je úplne inde...bez ohľadu na to kto je organizátorom maratónu, by som osobne odmietol štartovať spolu s ebajkermi...ak ich tam chcú mať, tak nech štartujú osobitne...toľko k tomu zakomplexovanému hejtu... ;)
20.08.2018 - 12:49:06
07
Pointa je v tom, ze si protirecis. A druha v tom, ze si pravdepodobne za cely zivot nezorganizoval nic, okrem niekolkych vlakien na tomto fore. Inac by ti stacilo vysvetlenie ohladom startu 3 ebajkerov. Organizator nie je vsemohuci a musi prihliadat aj na realne moznosti. Bolo by zbytocne, aby startovali samostatne.To, ze ty nemozes ani len vystat ebajkerov, organizatora nezaujima. Je to, zial, ci nastastie dalsia komunita bajkerov, ktora nezadrzatelne rastie. A KM nie je prvy ani posledny MTB maraton, kde je tato komunita ucastna. Nechapem, ze existuju ludia, ktori by boli schopni pocas preteku mozno nejakeho ebajkera od zlosti hadam aj zhodit z bajku, len aby tam nezavadzal.
20.08.2018 - 13:07:36
01
Organizátori im mali vrátiť štartovné, kvôli malému počtu štartujúcich
20.08.2018 - 13:13:10
00
Mne stále nejako hlava neberie ísť pretekať na ebiku. Aký to má význam, o čo tam vlastne ide,...? Len malá skúsenosť z KM. Ten, čo to vyhral pár km po štarte neskutočne reval po pretekároch, aby sa mu uhli. Každý si chytal čo najlepšiu pozíciu v prvej desiatke a nejaký ujo tam doletí a toto dokazuje? Nejdem ďalej písať, čo bolo v zjazdoch. Ale jedno ešte spomeniem. Pýtam sa opäť, že o čo tam vlastne ide. Ujo zastane, zhodí batoh, vyberie z neho novú batériu, vymení za vybitú a pokračuje ďalej??? 😱😯
20.08.2018 - 13:21:34
013
AlePeter pointa je v tom, že keď raz budeš trénovať, podarí sa ti umiestniť v prvej trojke a potom sa nájdeš vo výsledkoch za nejakým človek na Ebiku, tak pochopíš. Minulý rok bol dokonca Ebiker na 1.mieste vo výsledkoch, tak skús porozmýšľať, či je to fér.
20.08.2018 - 13:28:38
01
jasné, ja si protirečím a ty hneď vieš, že žijem len na mtbikeri a nikdy som pravdepodobne nikomu s ničím nepomohol...nevadí...ja s ebajkami problém nemám, nech si ľudia kúpia čo chcú a jazdia...ak je za takýmito snahami organizátorov komerčný záujem, nech sa páči...ale potom si musia uvedomiť, že kým získajú dvoch či desiatich ebajkerov, stratia možno ďaleko viac ľudí, ktorí si chcú zapretekať len s využitím sily vlastných svalov...a to nespomínam nezmyselnosť vyhodnocovania samotných ebajkov, keďže čipovanie a rušenie obmedzovačov podpory je úplne bežný štandard...ale tak držím organizátorom palce, možno o rok už budú ebajkeri 5ti....
20.08.2018 - 13:29:52
09
martin81 napísal:
AlePeter pointa je v tom, že keď raz budeš trénovať, podarí sa ti umiestniť v prvej trojke a potom sa nájdeš vo výsledkoch za nejakým človek na Ebiku, tak pochopíš. Minulý rok bol dokonca Ebiker na 1.mieste vo výsledkoch, tak skús porozmýšľať, či je to fér.

Mas pravdu, to urcite nie je fer, ale to je skor tech. zalezitost, aby organizaotr dotiahol do dokonalosti vyhodnocovanie.
20.08.2018 - 13:40:53
00
AK4477 napísal:
Mne stále nejako hlava neberie ísť pretekať na ebiku. Aký to má význam, o čo tam vlastne ide,...? Len malá skúsenosť z KM. Ten, čo to vyhral pár km po štarte neskutočne reval po pretekároch, aby sa mu uhli. Každý si chytal čo najlepšiu pozíciu v prvej desiatke a nejaký ujo tam doletí a toto dokazuje? Nejdem ďalej písať, čo bolo v zjazdoch. Ale jedno ešte spomeniem. Pýtam sa opäť, že o čo tam vlastne ide. Ujo zastane, zhodí batoh, vyberie z neho novú batériu, vymení za vybitú a pokračuje ďalej??? 😱😯

Ale taki isti sa najdu aj medzi beznymi bajkermi, arogantni ignoranti s klapkami na ociach. Ale to predsa nediskvalifikuje celu komunitu. Vsetci vieme, ako funguju ebajky. O nejakom sutazeni urcite nemoze byt rec. V tomto pripade ide o to, aby mali moznost si tiez prejst zabezpecene, vyznacene trate. To, ze je jeden z nich kreten predsa nemoze ovplyvnit ostatnych. Precitaj si vyjadrenie organizatora Sulovskeho maratonu o nasej komunite, tej pravej bajkerskej - kam smeruje. Sami slusni ludia, co chodia na maratony.
http://cyklotour.sk/
20.08.2018 - 13:49:51
02
Hosť napísal:
jasné, ja si protirečím a ty hneď vieš, že žijem len na mtbikeri a nikdy som pravdepodobne nikomu s ničím nepomohol...nevadí...ja s ebajkami problém nemám, nech si ľudia kúpia čo chcú a jazdia...ak je za takýmito snahami organizátorov komerčný záujem, nech sa páči...ale potom si musia uvedomiť, že kým získajú dvoch či desiatich ebajkerov, stratia možno ďaleko viac ľudí, ktorí si chcú zapretekať len s využitím sily vlastných svalov...a to nespomínam nezmyselnosť vyhodnocovania samotných ebajkov, keďže čipovanie a rušenie obmedzovačov podpory je úplne bežný štandard...ale tak držím organizátorom palce, možno o rok už budú ebajkeri 5ti....

katko, mozno viac tolerancie k ostatnym...
20.08.2018 - 13:52:23
01
Tento rocnik som mal tu moznost, ze som sa dva dni pred maratonom podielal na priprave a znackovani trate a v den pretekov som sutazil na 50km trati a tyzden pred tym odkrutil Horal. Mozem to zhodnotit z pohladu "organizatora" aj jazdca a porovnat to tento rok s Horalom.

Popadane sisky niekedy noc, dve pred startom su po tom co som videl najmensi problem, ktory by mal niekoho trapit. Singel spod Slubice, ten bol totalne neprejazdny. Tam by ste sa cudovali ako sa nasla cesta a kolko tam bolo roboty pripravit to tak aby ste to vedeli prejst a aj uzit si to. Mlaky ktore ste po ceste presli, tak miesto nich tam boli male jazera ktore sa odvodnovali. Trat sa cistila od velkych kamenov a podobne. Niekedy som mal pocit, ze uz len od niekial vytiahnu cerveny koberec a natiahnu na tu trat. Treba pochopit ze trat nemozno tahat kade tade a ake faktory ovplyvnuju vyber trate, tak to by sa vam az rozum zastavil. A co urobi na trati cez noc pocasie, zver, alebo neprajnici, to sa bohuzial neda ovplyvnit. Klobuk dole pre ludmi co to tam prichystali a natrapili a hlavne dobrovolne.

A teraz ako jazdec. Trat som poznal, vedel som kde co je. Aj napriek tomu som raz preletel cez riaditka, kvoli bahnu na luke. Co som sa na trati napocuval frflania to bolo neskutocne. "A je teren", "a tlacit treba". Neviem, cakal som od ludi co sa prihlasia na 50km trat a na MTB MARATON, ze rataju s tym, ze to bude v terene a podla vyskoveho profilu pochopia do coho idu. Ano, niektore useky sa vyslapat nedali, ale tam sa stale hladala taka cesticka aby sa slapat dalo a ked uz naozaj neexistovala ziadna cesta nedalo sa inac, len stupak. Na 50tke, ale urcite boli borci ktory to dali. Netreba precenovat sily a svoje sportove vykony a telesnu zdatnost podmienovat trasou. Kazdy jeden isiel tou istou trasou.

Oproti Horalu sa mi zdala trat menej technicka a menej narocna. Slnko pridalo na KM vela a ubralo vela sil. Z Horalu som bol trosku sklamany, lebo trat viedla v niektorych miestach tou istou trasou aj do ciela. Viem, ze sa to da tahat roznymi cestickami, lebo som miestny. Ale nepoznam okolnosti, ktore ovplyvnovali vyber trate.

Osobne mozem dat ruku do ohna za ludi, ktori pripravovali trat, ze priprava prebehla v najlepsom vedomi a svedomi, kde sa kladla na zretel v prvom rade bezpecnost, potom zjazdnost a radost z jazdy, ktora bola niekedy za odmenu poriadnym stupacikom.

A tieto porovnavacky s takym rocnikom a hentakym rocnikom, siskami, kamenmi je podla mna len bezvyznamne meranie si ciciny. Hlavne je, ze sa nikomu nic nestalo, chybicky sa najdu, za feedback urcite organizator bude rad. Dolezity je zazitok, ktory pri takychto podujatiach nie je zadarmo.

Po tejto mojej skusenosti, dakujem vsetkym kto sa pusti do organizovania takychto pretekov ci je to Horal, KM, Single Track Kosice atd.... Maju moj obdiv.

A hejterom SISKU do hlavy :D
20.08.2018 - 14:10:10
014
keyboard_arrow_up