Kráľovský MTB maratón

18.08.2018
MTB maratón
Granč - Petrovce (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
áno tolerancia je namieste, ale keď o súťažení ebajkov nemôže byť reč, tak načo tam potom sú...je predsa kopa nesúťažných akcií, kde sa môžu vyjazdiť do sýtosti...už tu máme ebajk maratóny, ebajk enduro, už len to XCO chýba...a bodovanie v rámci "slovenského pohára"...
20.08.2018 - 14:11:55
01
V roku 2016 na KM bol prejazd ebikov ako nesutazna kategoria na zabezpecenej trati. Boli dvaja a startovali 15 min. Pred 50tkou. A myslim ze to bolo ok. Mozno tiez som toho malo organizoval. Ale toto mi pride ako jedine korektne riesenie na kazdu stranu. Ozajstni cyklisti nie su priamo konfrontovani s " motorkarmi" a na druhej strane "motorkari" mozu nerusene nasavat atmosferu podujatia. Ale merat a vyhlasovat ebajky vramci lubovolneho mtb maratonu je podla mna cudne. Co je pointa preteku? Kto ma vacsi motor? Vacsiu baterku? ... druha otazka je taka, ze co motivuje organizatorov k sutaznej kategorii ebajkov...
20.08.2018 - 14:17:04
04
Hosť napísal:
áno tolerancia je namieste, ale keď o súťažení ebajkov nemôže byť reč, tak načo tam potom sú...je predsa kopa nesúťažných akcií, kde sa môžu vyjazdiť do sýtosti...už tu máme ebajk maratóny, ebajk enduro, už len to XCO chýba...a bodovanie v rámci "slovenského pohára"...


si ako stary pokazeny gramofon.
20.08.2018 - 14:20:04
00
Súbežná časť trate s endurákmi pred cca. 2 rokmi narobila pre KM nie moc dobrú odozvu a mnohí moji kamaráti povedali, že KM už nikdy viac. Keď sa na tohtoročnom štarte postavil sprava vedľa mňa minimálne 120 kilový "elektrikár", pozrel som s obavou na ľavú stranu, či tam neuvidím jednokolkára.
Akýkoľvek súbežný mix rôznych kategórií nie je dobrou voľbou pre ani jednu z nich. Výsledok snaženia organizátorov môže byť preto, ako písal katko, aj kontraproduktívny.
20.08.2018 - 14:21:31
01
Hosť napísal:
áno tolerancia je namieste, ale keď o súťažení ebajkov nemôže byť reč, tak načo tam potom sú...je predsa kopa nesúťažných akcií, kde sa môžu vyjazdiť do sýtosti...už tu máme ebajk maratóny, ebajk enduro, už len to XCO chýba...a bodovanie v rámci "slovenského pohára"...

katko pripomínam Ti Tvoj príspevok z vlákna Popredné MTB súťaže vo svete zo 6.6.2018:
https://www.mtbiker.sk/forum/maratony-xc/popredne-mtb-sutaze-vo-svete-t31812-1290.html
20.08.2018 - 14:22:32
01
Pred startom som si aj ja skusil Ebike, ale aj tam trebalo slapat, nema to plyn ze sa len vezies :D nevidim v tom ziaden problem, aby mali vlastnu kategoriu a startovali napr. 10 min pred ostatnymi. Pokrok nezastavime, takyto je trend a ebikov bude len a len pribudat.
20.08.2018 - 14:23:05
00
Ale ak maju byt sutaze ebikov, tak musi byt aj ich technicka kontrola. Ci bude jedno, kto ma ako nacipovane a odblokovane?
20.08.2018 - 14:26:20
01
GaliPet napísal:
Súbežná časť trate s endurákmi pred cca. 2 rokmi narobila pre KM nie moc dobrú odozvu a mnohí moji kamaráti povedali, že KM už nikdy viac. Keď sa na tohtoročnom štarte postavil sprava vedľa mňa minimálne 120 kilový "elektrikár", pozrel som s obavou na ľavú stranu, či tam neuvidím jednokolkára.
Akýkoľvek súbežný mix rôznych kategórií nie je dobrou voľbou pre ani jednu z nich. Výsledok snaženia organizátorov môže byť preto, ako písal katko, aj kontraproduktívny.

Tak to si mal stastie, lebo ten jednokolkar tam bol, ale asi stal niekde vzadu, aby nezavadzal.

Oprava - nemohol si ho vidiet, isiel kratku.


Naposledy upravil AlePeter dňa 20.08.2018 - 14:32:52, celkovo upravené 1 krát.

20.08.2018 - 14:28:05
00
mtb maratóny sa jazdia v plnej premávke nie na vyhradených okruhoch. ebikom sa nevyhneme.
Mňa obiehali počas pretekov tí istí ebajkisti štyri-päť krát. Nemali čísla, jazdili len tak. Aj keby nebola kategória na maratóne, aj tak sa im na trase nevyhneme, tak isto ako peším turistom a turistom na bikoch.
Z tohoto pohľadu mi pripadá celá debata o tom či ebajkisti áno, alebo nie úplne zbytočná a bezpredmetná.

jednokolkár šiel 28km trať ;)
20.08.2018 - 14:30:24
02
Sorry. Videl som fotku. A pred par rokmi som ho stretol na strednej...
20.08.2018 - 14:31:56
00
milsu napísal:
katko pripomínam Ti Tvoj príspevok z vlákna Popredné MTB súťaže vo svete zo 6.6.2018:
https://www.mtbiker.sk/forum/maratony-xc/popredne-mtb-sutaze-vo-svete-t31812-1290.html


myslel som na Slovensku samozrejme...to, že sú Francúzi mimo už je dávno jasné ;)
20.08.2018 - 14:33:59
00
keď aj Absolon môže ebajky ... :P
20.08.2018 - 14:35:04
00
AlePeter napísal:
Sorry. Videl som fotku. A pred par rokmi som ho stretol na strednej...

Stretávam ho na maratónoch pravidelne. Fajn chlapík a klobúk dole pred výkonom ;)
20.08.2018 - 14:37:06
01
Enduro s maratonom islo spolu v 2014. A poucili sme sa. Preto to uz neskor nebolo spolu. Enduro mtb bola novinka na pretekoch a uznavam spolocne sutazenie bola chyba. Ucime sa. No ebajky po nemeranom prejazde z roku 2016 dva roky za sebou pretekaju spolu s bajkermi. Mozno keby ich obhajcovia a aj organizatori viac bajkovali chapali by zvratenost merania a vyhlasovania tejto kategorie.
20.08.2018 - 14:37:33
00
Za mňa dobre zorganizovaná akcia. Išiel som 28ku a užil som si.
Bol som posledné tri ročníky. Každým rokom je to lepšie.
Zmena začiatku trate prospela ako aj druhá medzi Dúbravou a Žehrou.
Počasie fajn, až moc teplo. Značenie super. Halušky chutili.
Veľká vďaka patrí organizátorom za pekný maratón. Rád prídem opäť.

tiriel fajn fotky, našiel som sa.
iceman teším sa na report (budú aj kočíky? :lol: )
20.08.2018 - 15:14:55
03
keyboard_arrow_up