Potreboval by som radu, chystam sa na cestnom biku na trasu Nitra - Banská Štiavnica a chcel by som vybrať otimálnu trasu čo sa týka kvality cesty. Poradíte prosím? Aká trasa je optimálna, aj profilom, ale aj kvalitou vozovky. Tie cesty s tam asi v dosť zlom stave, nie? Ďakujem.
21.08.2018 - 09:54:18
00
Praveze z tych zapadnych ciest je v zlom stave je len cesta cez Hodrusu. Z juhu cesta od Hontianskych Nemiec je tiez riadny tankodrom, ale to sa teba smerom od Nitry netyka. Cesta cez Vyhne bola minuly rok zaplatana kvoli etape Okolo Slovenska, takze no problem. Cez Sklene Teplice je to super, rovnako od Severu cez Kozelnik. Takisto od juhu cez Richnavu podla mna uplne v pohode, jediny rozbity usek je v okoli odbocky na obec Dekys.

Cestu po pohronie by som bral cca tak ako Simon Zacik tu, len v protismere: https://www.strava.com/activities/1503942236/
Co znamena optimalna profilom? Mas rad vela vyskovych alebo naopak malo?
Ak rad stupas a nemas cas, chod do Bzenice a cez Vyhne. Ak nerad stupas, chod cez Sklene Teplice, to je vyrazne jednoduchsia varianta. A ak stupas velmi rad, chces sa vyhnut premavke a mas cas, zaroven chces trochu dobrodruzstva, odporucam v Novej Bani odbocit na obec Brehy a cez nu vystupat hore do sedla a zist na stranu od Pukanca a tam dolava smerom na Stiavnicke Bane. Tam je horsi asfalt v prvom stupani hore, ale skoro nulova premavka, takze nie je problem pokluckovat ked tak, a to prve stupania je nadherne.

Hlavne ceste na Hodrusu sa uplne vyhnut. To stupanie je sice super, ale asfalt je vo velmi zlom stave a cesta velmi uzka a frekventovana, to je zla kombinacia. Sam som to naposledy siel len preto, ze bola nedela skoro rano, tak nebola premavka.

Edit: Aha, tu som vyhrabal nejaky svoj vyjazd z minuleho roka, kde su vlastne vsetky severo-zapadne moznosti naraz: https://www.strava.com/activities/1063715395/
V zasade tu spodnu nechces kvoli zlemu asfaltu a autam, tu strednu nechces, ak nemas rad stupanie, lebo je to viac vyskovych, ta horna je easy-peasy:)
21.08.2018 - 10:31:10
01
Dakujem Rachela za super analyzu, popozeram to poriadne na mape. Musim premysliet. No stupanie, take stupanie som este zatial nesiel, chodim okolo Nitry cca 80km a vyskovych okolo 700m, nebojim sa toho, len nemam s tym este nejaku skusenost. Tam neviem, co mam od toho ocakavat, a ci je prevod 11-28 dostatocny, (50-34) alebo mam riesit racsej 11-30. Nohy ovplyvnit neviem, to musim az vyskusat, ale prevod este viem riesit :) Ale precitam Tvoje odporucania, len si k tomu musim sadnut a preklikat si to na mape. Ale prerfektne napisane, obrovska vdaka.
21.08.2018 - 11:01:21
00
Doplním Rachelu:
V prípade výberu cesta cez Brehy pozor v zjazde na "skok- schod", no je to označené dopr. značkou. Cesta Bohunice- Richňava- BŠ je opravená, okolo Dekýšu záplaty + nový koberec. Ešte existuje jedna možnosť Bohunice- Jabloňovce- Počúvadlo- BŠ- dobrý asfalt s takmer nulovou premávkou.
Pri 50-34 Ti kazeta 11-28 bude stačiť.
21.08.2018 - 11:04:48
03
Cesta od Novej Bane cez Hodrusu ma uz viac ako 2 roky novy koberec. Za Hodrusou je to stare ale obstojne.
21.08.2018 - 11:54:12
02
Ano,môžem potvrdiť,cesta od odbočky na Hodrušský Tajch(kde vlastne začína to stúpanie) do B.Štiavnice,je opravená,na tých úsekoch,ktoré boli deravé je nový asfalt.To stúpanie od Tajchu až hore na križovatku,ti vrelo odporúčam,5km krásnej prírody a viacero úsekov okolo 12-15%,takže miestami výživa.V okolí B.Štiavnice sú tie stúpania výživné,nech pôjdeš ktorýmkoľvek smerom.Tá premávka je úplne v pohode na tomto úseku,dokonca aj cez týždeň.Len tá cesta je fakt miestami veľmi úzka,takže pozor na protismer. :)
21.08.2018 - 13:05:45
01
keyboard_arrow_up