Kráľovský MTB maratón

18.08.2018
MTB maratón
Granč - Petrovce (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
Presne staci par dni poprsat, riesite somariny
26.08.2018 - 20:46:22
03
Chlapci, rešpektovať vôľu vlastníka je asi základ ďalšieho fungovania. keď už aj to je pre Vás slabý argument, že vlastníkom a urbárnikom sa nepáči keď majú pomaľovaný les, netreba sa čudovať, že nebudú mať ochotu Vás do ich lesa pustiť. Tieto spreje na tých kameňoch vydržia niekoľko rokov, mám to odskúšané, používam ich denne. Značiť trať pretekov sa dá roznými inými spôsobmi, tak aby ostala príroda nepoškodená. Neviem si predstaviť, že by každá organizovaná skupina, ktorá prejde cez Smrekovicu, alebo ľubovoľný iny vrchol, za sebou nechala spústu rôznych značiek... Na vačšine alpských pretekov je 0 nasprejovaných značiek.
Tak isto sa Vás oboch spýtam, či už ste niekedy na tej Smrekovici boli? Aby sme vedeli, či viete o čom je reč...
26.08.2018 - 21:27:13
01
Tak myslel som že sa používaju spreje ktorým stačí par krat dažď a sa to strati. A co sa tyka tej Smrekovice, zatial nie, ale blizke okolie poznam. Siel som 50-tku
26.08.2018 - 21:41:01
00
Bohuzial, tie sprejove znacky vydrzia niekolko rokov. Takze ty "mily cyklisti" by si po seba mali popratat, lebo sa z nich stavaju "hnusní cyklisti" a to opravnene (aesel). Jedine vzajomnym respektom sa daju vybudovat korektne vztahy. Ked sa cyklisti budu spravat ako ignoranti, necakajme ustretovost od navstevnikov a vlastnikov lesa. Nabuduce sa mozeme bicyklovat okolo bloku.
27.08.2018 - 11:34:15
00
Bol by som velmi rad, keby sa k tomu vyjadril organizator pretekov. pegas
27.08.2018 - 12:34:24
00
Bohužiaľ tu môžete vidieť ľahostajný až arogantný postoj organizátora, keďže sa má problém vyjadriť k mojej ako aj LHH otázke. Ja si myslím, že organizátor akcie mohol spraviť šetrnejšiu variantu značenia napr. fáborkami, prípadne ceduľkami so šípkou. Vyzeralo by to kulturnejšie a hlavne po pretekoch by sme sa nemuseli hanbiť za seba, že sme cyklisti, pre ktorých sa táto akcia usporiadala.
27.08.2018 - 13:10:44
00
organizator tu uz viackrat dokazal, ze prenho akcia hasne najneskor zbalenim cieloveho koridoru :/
ale mozno, hodni svojho intelektu, nabuduci rok vyrobia tabulky s napisom pozor znacenie sprejom.
a miestni diskuteri sa na tom budu este roky zabavat. hm?
27.08.2018 - 14:05:19
00
Na budúci rok sa na vás vyserie...

Sorry, nedalo mi. Toľko frflosov na šišky, tabule, spreje a čo ja viem čo ešte. Nik nie je dokonalý ale niektorí tu chodíte len pindat. Načo si išiel na ten maratón keď organizátor podľa teba už viackrát ukázal to čo píšeš? Čo ťa tam ťahá? Body do série? :facepalm:
27.08.2018 - 14:17:13
010
Presne tak. Niektori tu evidentne sleduju, kedy sa tu objavi akykolvek negativny postreh na organizaciu alebo organizatora a samozrejme to hned zdupluju svojim zivotnym zazitkom. Najma jeden diskuter je tu hned ako sa objavi nieco "zaujimave". Strasne mu z toho stoji cicina. Ale to uz je aj na diagnozu...
27.08.2018 - 14:22:17
03
astro este raz, to nebolo frflanie na sisky.
jeden z elitnych pretakarov na SK si dovolil porovnat trate medzi rocnikmi 2016 a 2017. konstruktivne tam uviedol svoje dovody a vymenoval priklady, na ktorych to ilustroval. jedneho z tych prikladov sa ujal najarogantnejsi diskuter na fore a zacal to tam prekrucat, co inak s velkou oblubou robi vo vacsine svojich nespocetnych prispevkoch. rok na to, namiesto toho, aby sa organizator poucil a snazil sa pripravit trat co najlepsie ako sa da a ze sa to da, bolo dokazane napr. v roku 2016, si z toho zacal arogantnym sposobom robit srandu.
ak je toto spravanie a jednanie, ktore preferujes, potom neviem.
ak su posprejovane lesy to, po com tuzis, potom neviem na druhu.

ps na maratone som nebol
ps2 ked sa na to sk pegas vyserie, nevyronim ani slzu a zaroven nemam obavu, ze by sa na branisku nezorganizoval ziaden pretek ;)

AlePeter, ty si tu zasa vzdy, ked treba sk pegas obranovat (ak teda nie si jeden z nich), co tu vehementne dokazujes uz od minuleho roku. ty mas svoje zaujmy v tomto pripade a ja tiez. nic nepochopitelne...
27.08.2018 - 14:32:53
00
Mas pravdu, obhajujem ich. Ale nereagujem na kazdy prispevok. Len na tie najvydarenejsie.
27.08.2018 - 14:39:21
00
A co sa tyka pouzivania sprejov na znacenie tras...pouzivaju sa na mnohych maratonoch a sutaziach, napr. aj bezeckych. Cez vikend ich pouzil organizator Kosickeho triatlonu v okoli nadrze Bukovec. Dokonca pouzil dve farby, zelenu a oranzovu, jednu pre beh, druhu pre bajk. A nikto to nehejtoval na ich stranke. Nikto sa nad tym nepozastavil. A dalsia vec, vyrobca tychto EKO sprejov, ktore bezne pouzivaju aj lesaci, ci geodeti, uvadza zivotnost nastreku niekolko mesiacov. Ta zivotnost sa este samozrejme neuveritelne skracuje vplyvom pocasia. Cize nie niekolko rokov, ako pise hlavny hejter, pretoze to je 24 mesiacov a viac, ale niekolko mesiacov (a prosim nepis, ze aj niekolko mesiacov je dost). Neverim, ze si niekde videl sprejove znacky v lese aj po roku. Ruku na srdce...
No a ked organizator neodpovie do 24 hodin na prispevok vo fore, tak to je hotovy skandal. A organizator je ignorantske hovado.
27.08.2018 - 14:51:22
01
Možem ťa AlePeter poprosiť, príď na stretnutie s urbárnikmi, ktoré bude súčasťou jesenného BajkoBrania a vysvetli im priamo do očí, že im stojí cicina, keď im vadí posprejovaná ich hora. Maj gule aj inde ako za klávesnicou a príď vykopať svoj 1. meter trailu. Príď na Smrekovicu keď tam bude omša a postav sa pred všetkých a vysvetli im, že tie posprejované sklay sú OK. Príď tam s nami na bicykli a ukáž čo na ňom dokážeš... Zatial dokážes len predpisovať diagnózy a vysmievať sa. Daj tu link koľko kilometrov cyklotrás za tebou ostalo, Koľko ročníkov zorganizovaných šporotvých či kultúrnych akcii. Koľko vlastných peňazí a času si dal do podpory cyklistiky, alebo hocičoho iného ako je tvoje vráskavé ego?
Je absolútne zvrátené, že sa existujú ľudia čo považujú za normálne toto značenie považujú za normálne a neakceptujú vlastníkov, urbárnikov turistov a hlavne prírodu ako takú. Choré sú vaše lajky k týmto príspevkom. Chcel by som vás lajkovači vidieť ako by ste vyskakovali, keby Vám takto osprejujú dvor alebo auto... Koľko krát by si ich ešte na svoj dvor pustil...
27.08.2018 - 15:04:55
01
AlePeter máš teraz čas? poď ukážem ti ich aj po troch rokoch. napíš mi do správy číslo a vezmem ťa autom. je rozdiel sprejovať asfalt, šotolinu a rozdiel nasprejovať skaly na vrchole kopca, hlavne tam kde si to vlastnícu neprajú. ale pre teba je názor vlastníka irelevantný.
27.08.2018 - 15:10:09
00
AlePeter napísal:
Mas pravdu, obhajujem ich. Ale nereagujem na kazdy prispevok. Len na tie najvydarenejsie.

ved to ani ja a predtym tyzden som tu nepachol :)
a musim ocenit diskusiu s katkom ohladom pretekania e-bikerov s bikermi. necakal som, ze sa niekto postavi na ich stranu, ale predsa som sa toho dozil...

k druhemu postu, ano, bol som na triatlone, bolo to tam posprejovane, nie som tym nadseny. ty snad ano?
s rukou na srdci ti mozem povedat, ze som videl znacky v lese aj po roku napr. na kojsovke, dodal by som aj xco jahodna, ale ta sa presprejuvava kazdy rok, aj ked tam znacenie z minuleho roka este vidno
ak organizator pouzil eko sprej a mal tento typ znacenia dohodnuty s vlastnikmi pozemkov, potom v tom nevidim problem.

...narozdiel od spileneho stromu na letisku. ale ked tvrdis, ze sa k tomu sk pegas vyjadri, ja rad pockam.
27.08.2018 - 15:11:23
00
keyboard_arrow_up