Tak ktory
Trek Top Fuel 9,8 SL 11% [ 5 ]
Trek Procaliber 9,8 SL 7% [ 3 ]
Orbea Oiz 2019 40% [ 18 ]
Cannondale F-SI Carbon 3 2019 7% [ 3 ]
Canyon Lux CF SL 8.0 Pro Race 36% [ 16 ]
Celkový počet hlasov : 45
ale ked tak pozeram na ten procaliber tak vyzera naozaj dobre dokonca aj na UCI som si vsimol ze oproti konkurencii ktara jazdi 90% FS tak Trek ma zastupenie skor v HT .. taka otazka to ten ISO speed od nich je vazne taky "funkcny" ako opisuju?
25.08.2018 - 20:33:59
00
co tak nieco take, vies z toho stale urobit xc raketu alebo trail bike, prve 2 su 100/100 zdvih, treti 120/120
https://www.sportokay.com/sk_de/scott-spark-rc-900-team-2018-trailbike.html
https://www.sportokay.com/sk_de/scott-spark-rc-900-pro-2018-trailbike.html
https://www.sportokay.com/sk_de/scott-spark-900-2018-trailbike.html
28.08.2018 - 09:50:02
00
jop kamos ma sparka a aj sa mi paci kazdopadne len ako na nom Nino stale vyhrava ho vidim vsade :D ale to mi moze byt samozrejme jedno.. skor spark mi pride ze na nom clovek casto prepina rezimy pruzenia (kedze 3 polohy) a neviem ako je presne na tom s pohupovanim na plne otvorenom rezime.. ale ano kazdopadne je Spark tiez perfektna volba.. len sam este enviem co .. dokonca mi zacal behat po rozume Trek Procaliber 9,8 co je zas ciste HT ale vraj ten Iso speed je pri slapani citit na komforte tak satale neviem.. to co som dal do ankety su skor horuci adpeti.. nevylucujem ani BMC/Canyon/Felt a pod. len som clovek co si musi o vsetko veeela zistit kym nieco kupi a teda mam toho este vela na citanie :D (a samozrejme musi sa mi to pacit)
28.08.2018 - 10:01:14
00
z osobnej skusenosti ti mozem povedat, ze twinloc je velmi navykova vec, mam spark 930, po ceste mam lock, kedy sa nehupe ani vpredu ani vzadu, vacsinou jazdim na trail mode, co je stredna poloha (v mojom pripade 85/85 zdvihy), na ceste pohupovanie necitit, jedine ked chytis nejaku jamu alebo nieco podobne a po zvazniciach a slapavych singloch to vyzehli vsetko, hore kopcom ani v tych najprudsich stojkach nezamykam, lebo to drzi trakciu paradne a s jednoprevodnikom a najlahsim prevodom 30/42 vyslapem viac, ako na karbonovom HTcku, co som mal predtym a prevodom 24/36 a o pohodli sa neda vobec ani polemizovat a uplne otvoreny mod....k tomu nie je co dodat, je to neuveritelna zehlicka
28.08.2018 - 10:08:20
01
kamos ma zrovna 730 sparka musim vyskusat :D ja som skor clovek co ma rad veci ktore funguju akosi same a automaticky a kedze casto menit povrch po ktorom jazdim sa nejako nerad hram s packami.. sice mam teraz HT a kazduchvilku prepinam lock/unlock tlmica. Ale ano je mi ajsne bud si budem prepinat a budem mat ten najlepsi efekt na danom povrcho co chcem alebo proste prepinat nebudem a budem dupat na tom co mam.. rad by som to porovnal pri tych 85/85 napr so Speslom s Brainom.
28.08.2018 - 10:17:27
00
kamos, co spolu jazdime ma epica v karbone a brain iba vzadu a hupe sa mu to na asfalte o dost viac ako mne, epic je ale celkovo tvrdsi bike, xckovy, spark je skor trailovy ale s moznostou z neho urobit xc raketu, z mojho pohladu viac univerzalnejsi, bavime sa ale o spraku, nie spraku RC, ktory je viac xckovy, ale vsetko zavisi od toho, ako si nastavis brain a na druhej strane ako nafukas tlmic a vidlu (spark) a nastavis odskok, ja ich mam na 30% sag a vyhovuje mi to, pri pritlmenom je to dobry kompromis medzi efektivitou a tlmenim
28.08.2018 - 10:46:27
01
:^) hmm viac hupe a je tvrdsi, ako kamos tiez vychvaluje toho sparka ze perfektna zehlicka ale prave preto som myslel ze to ma ten twin lock lebo je to dost hupacka a bez toho by bol ten spark "naprd"
28.08.2018 - 10:59:52
00
tvrdsi myslene v tom zmysle, ze je to orientovane na vykon a nie pohodlie, ale zavisi od toho, ako si nastavis brain, ked z toho chces mat velku zehlicku, tak brain straca v podstate svoj vyznam, lebo xckove biky nie su stavane na to, aby ti odfiltrovali aj tie najmensie nerovnosti ale skor na vykon a tam to nemusi zobat uplne vsetko. spark ma prave v tom vyhodu, ze si vies tlmic aj vidlu nastavit v trail mode tak, ze sa to vyrovna epicu s brainom, ale navyse tam mas stale rezervu v otvorenom mode, kedy to fakt zehli paradne
tu mas napr. foto ako nino vyuziva pocas pretekov twinloc, jedno kolo v svetovom pohari

Príloha:
Capture.JPG
Capture.JPG 163.74 KiB thumb_up0thumb_down

28.08.2018 - 11:43:49
00
Tema twin lock ma tiez zaujima. Mam tu iny prispevok ohladom Sparku, ktory zvazujem prave kvoli moznosti "pracovat" s nastavenim zdvihu a trailovymi schopnostami v kategorii XC.Trochu ma odradza fadny dizajn. :-) Coz je samozrejme menej podstatne. Keby som vyberal v porovnatelnej vybave, tak sa mi viac paci Neuron, no jazdil som doteraz iba HT, pri asfaltovych stupaniach som si vidlu uzavrel. Preto su tam obavy z hupania...
28.08.2018 - 12:56:30
00
mal som este 26 na 120 zdvihu, ale tam sa nedal tlmic uplne zavriet, dal sa len pritvrdit, bol to tzv. propedal, ale hupalo sa to na asfalte stale, ale to bola stara merida s uplne inou geometriou ako je spark, ten sa hupe len ked treba a ak to zavries uplne, tak mas z toho hardtail s uzamknutou vidlou. po par jazdach si uz prestanes aj uvedomovat, ze ti nieco pruzi pod zadkom, o to vacsie je potom prekvapenie, ked som sa dal povozit kamosom a ja som opat sadol na htcku, rit som si narazil na prvom obrubniku, ked som naraz necakal :)
28.08.2018 - 14:13:48
00
Neuron 8.0 ma podla popisu: https://www.canyon.com/cs-sk/mtb/neuron/2018/neuron-al-8-0-wmn.html
tiez 2 polohy - TLUMIČ FOX PERFORMANCE ELITE FLOAT DPS REMOTE. Vie to niekto porovnat skusenostne s riesenim u Sparku?
Pripadne dalsie za a proti pri vybere z tychto 2 alternativ:

https://www.canyon.com/cs-sk/mtb/neuron/2018/neuron-al-8-0-wmn.html
https://www.sportokay.com/sk_en/scott-spark-720-2017-trailbike.html

vdaka
28.08.2018 - 18:51:57
00
WAU to som netusil ze to na takej kratkej trati tolko krat prepina.. (mna by to kua nebavilo) ale chapem tam ide na maximalnu efektivitu ale aj tak ma to prekvapilo ako casto ja na 10tich km zamknem tlmic tak 4x a to ma uz otravuje :D
28.08.2018 - 21:19:54
00
Ak nechceš toľko prepínať tak si kúp bike s Fox Live Valve.

https://www.ridefox.com/content.php?c=livevalve-bike
28.08.2018 - 23:35:45
00
Ok radsej budem prepinat (baterky nechcem :-D)
29.08.2018 - 10:35:25
00
Mam Sparka 740 a prepinanie pruzenia je parada. Standardne jazdim na trail mode, iba ked idem dlho po rovnej ceste alebo sa chcem postavit a dupat tak to zamknem. A pri ostrejsich zjazdoch plne otvaram nech to zehli. Parada.
Prepinanie neotravuje ani nerobi problem. Rozhodne prepinam castejsie ako radim na pile a to mam este trojpilu.
Ten bike je stvorrocny a to mal Scott este povodny system pruzenia, ktory sa viac hupal ked bol otvoreny - to bol aj technicky dovod preco standardne davali uzamykanie na riaditka na vsetky modely. Kamarat ma 950tku vlanajsku a hovori, ze skoro ani neprepina zamykanie.
V porovnani s brainom od Speslu je to skor o osobnych preferenciach - ci chcem mat vsetko pod kontrolou ja, alebo sa nechcem niecim zaoberat a necham to na techniku.
30.08.2018 - 16:17:34
01
keyboard_arrow_up