https://bratislava.sme.sk/c/20910246/vandali-na-hlavnom-namesti-v-bratislave-vypacili-sochu-napoleonskeho-vojaka.html
10.09.2018 - 11:29:49
00
lto napísal:

Vyzliect vandalov donaha, zavesit ich na lano dolu hlavou, a riadne verejne vybicovat kym nezacne tiect krv.
10.09.2018 - 11:44:08
02
Ty si sa zabudol v stredoveku? :wasntme:
10.09.2018 - 11:51:37
01
Nie, ale niektore formy trestov zauzivane v tych casoch by boli efektivnejsie v prevychove ako tie dnesne.
10.09.2018 - 11:55:58
03
Nie v reálnom svete. Ani trest smrti v niektorých krajinách neodradí od páchania. Akurát to neskôr ukoji davy
10.09.2018 - 12:12:00
00
Verejné popravy vreckových zlodejov boli pre vreckových zlodejov vari najlepšou príležitosťou, lebo diváci, fascinovaní smrťou, nedávali pozor.
10.09.2018 - 12:15:04
04
viem, ze to sem neparti ale ked uz sme pri tych trestoch aj stredovekych, tak ja som sa niekde docital ,ze nejaky britsky kolonialny velitel riesil problem neustalych utokov na karavany - no proste zasobovacie oddiely. tak raz utocnikov pochytal, boli to moslimovia a dosikoval ich do mesta na namestie a tam ich hodil do ohrady so sviňami, ktore dlho nežrali

....ako mi je zname, tak prasa je pre nich neciste zviera a takto poskvrneny moslim sa nedostane do neba - odvtedy sa uz utok nikdy nezopakoval.
10.09.2018 - 12:25:45
00
Dagger napísal:
viem, ze to sem neparti ale ked uz sme pri tych trestoch aj stredovekych, tak ja som sa niekde docital ,ze nejaky britsky kolonialny velitel riesil problem neustalych utokov na karavany - no proste zasobovacie oddiely. tak raz utocnikov pochytal, boli to moslimovia a dosikoval ich do mesta na namestie a tam ich hodil do ohrady so sviňami, ktore dlho nežrali

....ako mi je zname, tak prasa je pre nich neciste zviera a takto poskvrneny moslim sa nedostane do neba - odvtedy sa uz utok nikdy nezopakoval.


to znie ako dalsi hoax z dlhej rady velmi podobnych:
https://www.snopes.com/fact-check/general-pershing-stop-islamic-terrorists/
10.09.2018 - 12:55:30
01
suhlasim, znie to ako hoax aj spalovanie židov v birkenau znie ako hoax.
10.09.2018 - 13:13:53
00
andrej25 napísal:
Nie v reálnom svete. Ani trest smrti v niektorých krajinách neodradí od páchania. Akurát to neskôr ukoji davy

Mňa určite nie, ale som za exemplárne tresty. Dohovaranie je o ho*ne.
10.09.2018 - 13:48:14
05
andrej25 Trest smrti vie byt (de-)motivacnym, len ho treba vykonat poriadne. Obesenie, odtatie hlavy, zastrelenie, smrtiaca injekcia, to su vsetko smiesne a humanne metody,
ktore sluzia akurat tak na odstranenie nebezpecneho jedinca zo spolocnosti. Odstrasujuci ucinok sa dostavi az vtedy, ked poprava bude trvat den az tyzden, pricom trestana osoba bude musiet skutocne trpiet, ze si celu dobu bude priat rychlu smrt. Samozrejme, najdu sa jedinci, na ktorych to nebude posobit odstrasujuco, pricom pojde hlavne o ludi z horneho a dolneho kraja inteligencneho spektra. Prva skupina si bude mysliet, ze vdaka svojej chytrosti ojekabati system a ta druha prezmenu ani nebude vediet rozoznat dosledok svojich skutkov.
Osobne vsak s trestom smrti nesuhlasim. Sudnoprocesne chyby a chyby pri vysetrovani sa objavuju z casu nacas stale, a ako iste vies, trest smrti je nezvratny.
10.09.2018 - 15:27:43
02
user_id napísal:
andrej25 Trest smrti vie byt (de-)motivacnym, len ho treba vykonat poriadne. Obesenie, odtatie hlavy, zastrelenie, smrtiaca injekcia, to su vsetko smiesne a humanne metody,
ktore sluzia akurat tak na odstranenie nebezpecneho jedinca zo spolocnosti........

vazne? kde to tak funguje?
napriklad v minulosti boli rozne taketo tresty dost popularne a aj tak sa zlociny pachali dalej...
inak hadaj kde je nizsia kriminalita, v krajinach kde su tvrde tresty, alebo v krajinach, kde je zalar skoro ako dovolenka.
10.09.2018 - 19:40:41
00
Potencionalny trest nikdy nezmeni charakter cloveka, ako tu zaznelo, a samotny trest zmeni cloveka len niekedy a malokedy trvalo. Lepsia je prevencia, ale ani to nemoze zmenit slobodnu volu toho, kto sa rozhodne pachat trestnu cinnost. Ta je o motivacii. Ziadne predpisy, ziadne zakony , ziadna vlada a nic podobne nezabrani tomu, aby sa to dialo. Na to je potrebne, aby samotni ludia, ktorych sa to tyka, to robit nechceli.
10.09.2018 - 19:54:56
02
andrej25 napísal:
vazne? kde to tak funguje?
napriklad v minulosti boli rozne taketo tresty dost popularne a aj tak sa zlociny pachali dalej...
inak hadaj kde je nizsia kriminalita, v krajinach kde su tvrde tresty, alebo v krajinach, kde je zalar skoro ako dovolenka.

No dobre a ktoré krajiny chceš porovnat?
Holandsko s Nigériou?
Myslíš, že to sú rovnocenné krajiny čo do vzdelania, kultúry a vyspelosti?
Ak pouvažuje, prídeš k záveru, že neplatí umera: vysoká kriminalita = tvrdé tresty koli tomu, že je tam prísna judikatúra.
Úplne najhoršie bolo to, čo sme zažili v bývalom česko-slovensku. Zrušili trest smrti a Rigó sedí doteraz (https://bit.ly/2oYWTvc ). Prečítaj si dánovky a skus pouvažovať, že keby jedno z tych dievčat bola tvoja manželka (setra, matka...atd), či by si bol zhovievavý.
A naša (europska) zhovievavosť bude nástrojom našej záhuby v konfrontácii s africkymi migrantami.
11.09.2018 - 07:21:07
01
duves ja nijake krajiny neporovnavam to by bolo velmi zjednodusene, lebo kriminalita je dana niecim inym, ako tvrdostou trestov. co vsak tvrdim je to, ze nejake "extra" tresty nemaju realny vplyv na zlocinnost. ak uz niekto nieco pacha, tak spravidla nepocita s tym, ze ho chytia a bude pykat.
samozrejme, ze ak by sa ma to priamo dotykalo, tak by som asi bazil po krvi pachatela, lenze to nic v kontexte celkovej kriminality vela nezmeni.
v praci som maval na tuto temu pravidelnu debatu s kolegom. ked niekde zachytil ako v cine popravuju za korupciu, ze ako by to pomohlo aj tu.... akurat, ze asi to nepomaha ani v cine, kedze popravuju opakovane a pomerne pravidelne
11.09.2018 - 08:04:07
00
keyboard_arrow_up