Ahojte, chcel by som Vas poziadat o radu, ci ste sa nahodou uz nestretli s podobnym zvlastnym zvukom vychadzajucim pravdepodobne zo zadneho naboja. Opakuje sa pravidelne s otackami kolesa, pedalovanie, alebo brzdenie nemaju na zvuk vplyv a deje sa to iba pri zatazi biku. Bike bol uz aj v servise, na chvilu to prestalo, ale zacalo to znovu. V oboch pripadoch to spustilo umytie bicykla tou malo prenosnou akumulatorovou wapkou od Kärcheru, ktora ma maly tlak. Uz som aj opatovne rozobral ten naboj (okrem freehubu) a vsetko premazal az navyse, ale nepomohlo to a zvuk pretrvava. Na zaciatku bolo treba na biku prejst par kilometrov a potom sa to spustilo, resp. po nejakom slapani zastat a potom to zacalo, ale momentalne to uz robi nepretrzite. Ide ma z toho naozaj porazit, lebo na biku som najazdil sotva 200-300km a to som mu nedal vobec zabrat. Tu je odkaz na zvuk, ktory som nahral: https://uloz.to/!3RqypysuvHFc/giant-reign-squeaky-sound-rear-wheel-mp3

Dakujem vsetkym vopred za pomoc. Rozmyslam, ze asi jedina cesta bude kupit novy naboj a dat koleso prepliest.
25.09.2018 - 00:20:56
00
mne začal giant reign 2 2016 po cca 2-3mes. "mňaukať", zvuk išiel od zadného kolesa, nevedel som zistiť čo to spôsobuje ... odviezol som to do servisu kde som kupoval .. mazali, rozobrali náboj, odstrihli plastové kolečko medzi kazetou a výpletom, ..., nakoniec podoťahovali výplet a prestalo to ... (na URL čo si dal, sa neviem dostať)
25.09.2018 - 12:29:48
00
pripomína mi ti suchú prachovku/tesnenie ale to sa vylučuje s tým premazaním, jedine žeby ložiská v orechu ? každopádne výmenu náboja odporúčam tak či tak lebo tie zadné náboje čo Giant dáva na biky je výsmech....
25.09.2018 - 21:38:01
00
Pri zatazi, znamena, ze ked na nom sedis a kotuc to nie je? Vies nahodit koleso do ramu bez orecha a chvilu sa na nom vozit, ci to prestane robit ? To vyzera, ze nieco sa nepatrne vykrivi pod zatazou a trie kov na kov, ale zvuk nevyzera na lozisko .. orech asi ale lozisko nema. Ci ? Pripomina mi ten zvuk nieco z mojho destva, ked som sa vozil na niecom ako liberta a pod. a nieco bolo pokazene.
26.09.2018 - 00:30:26
00
presne Ito, ako nieco z detstva. :D
Dakujem Vam vsetkym za postrehy. Dnes som dal bike opat do servisu, ale ineho, tak dufam, ze mi to aspon docasne vyriesia a idem kupovat novy naboj. A ked sa nase... tak kupim rovno nove kolesa aj s nabojmi a basta. Take DT Swiss XM1501 by nemali byt zle a su aj momentalne v akcii v jednom DE shope.
Pisal mi este jeden chalan, co vravel, ze mal vsetky posledne 3 reigny -> 2016,2017,2018 a ze presne vie o com hovorim, ze sa s tym stretol a ako hovoris Filus, ze tie naboje a aj rafiky co tam Giant dava su katastrofa...
Diky teda este raz hosi a prajem pekny vecer.
27.09.2018 - 21:42:56
00
Kup tie DTcka .. usetris si par sedivych vlasov :D .. hentie predas ked to spravia a bude.
27.09.2018 - 22:23:09
01
A mozno to urobim tak, ze si dam prepliest iba zadne koleso na DT Swiss 350 naboj a vybavene, ten je momentalne v jednom DE shope za nejakych 130... Dokonca ich pouzivaju vraj aj v Yeti cajgloch, takze zly urcite nebude. :)
28.09.2018 - 07:38:50
00
DT350 je velmi dobry naboj, len aby si zase za par mesiacov sem nepisal o rafiku :D .. kazdopadne je mozne , ze budes musiet dokupit nove spice (nebude sediet dlzka) a predrazi sa ti to cele na mozno aj 200e.
28.09.2018 - 11:44:45
00
Zabudol som tuto temu aktualizovat, problem bol vyrieseny, boli to jemne uvolnene 2 spajdle, takze zadny naboj bol v poriadku. Nakolko som mal ten DT Swiss uz kupeny, tak som to dal vypliest. Dakujem vsetkym za pomoc. Ja som na to za tie posledne roky uz aj zabudol. :D
18.06.2020 - 19:15:05
00
keyboard_arrow_up