Nahraj zvuky z oboch nabojov a supni to sem (teda odkaz na youtube). Neviem vobec porovnat .. kedze som ich nepocul. Poznam a viem sa vyjadrit len k DT Swiss (2zubatka aj ratchety), Mavic, Novatec (starsi), stary LX Shimano, American Classic, Spank a snad Hope /ten som nejazdil len pocul a mali by ho zakazat).
S tymi loziskami som to myslel inak .. mas lave a prave na naboji a potom bud mas orech na konuse alebo na 2ks loziskach. Cize cisto priemyselny naboj ma obvykle 4 loziska, niektore maju aj 5 (tusim Hope a este niekto).
05.10.2018 - 14:49:38
00
lto Ahá, to ma nenapadlo. V tom prípade mi ide asi len o ložiská cez ktoré ide os. Zvuky nahrávať je asi zbytočné. Môj náboj je "bezhlučný", teda pri odvaľovaní kolies ho jednoducho vôbec nepočuť. Horšie ale je, že mi už voľnobežka pri vyšších otáčkach v zábere preskakuje :lol: No a ten čo som sem postoval, proste klasicky rapká.

Veľká časť mojich výjazdov je za účelom fotenia zveri, a čím tichšia jazda, tým väčšia šanca, že niečo stretnem/odfotím ešte po ceste :)
05.10.2018 - 19:00:11
00
Tomu rozumiem, tichy/resp. bezhlucny naboj je nieco, co by clovek vyvazoval zlatom. Ale bol taky tichy od zaciatku ? Bo ja mam tiez uplne tichy, ale pretoze je mierne vydrany. A to je nieco, co je uplne paradne, ked nepocut nic. Taky ale asi nezozenies, vsetky rapkaju, niektore ale silno, niektore slabo. mozno ten novy Shimano XTR. Ale ten bude urcite tak za 300e. Asi jedine skusit zohnat rovnaky ako mas, novy, ak sa da. Inak aky system zapadiek v nom je, nemas fotku rozobraneho naboja ?
06.10.2018 - 09:40:56
00
Kúp si henten Force alebo "olovený" Novatec D042SB . Pri tom rozpočte nič nevymyslíš a požiadavka na tichosť chodu orechu je podľa mňa pritiahnutá trošken za vlasy.
P.S. Alebo nejakú neložiskovú verziu Shimano nábojov kategórie Deore + .
06.10.2018 - 11:21:45
01
D042SB je asi najtichsi z tych co som jazdil (potom asi Mavic, alebo cca tak), ale potom co sa ojazdil vnutorny ring (ale stale funguje) je po namazani dokonca povacsine uplne nehlucny. Praporky su pritlacane takym prerusenym kuskom dratu, takze nechrchotaju tak. Co je uplna parada.
06.10.2018 - 22:21:53
00
Ďakujem za tipy, pôjdem teda doňho, aj keď na tú nehlučnosť si teda budem musieť počkať... :D
07.10.2018 - 08:14:46
00
Ak ti fakt záleží na tej nehlucnosti, je tu ešte jedna lacná možnosť, ktorá funguje mne.
Raz za mesiac namazem zapadky vazelinou. Záleží aj koľko jazdis na voľnobehu. Mne to vydrží tiché cca 100km.
07.10.2018 - 09:44:00
00
Tak som nakoniec zobral Novatec D032SB (vraj náhrada za D042SB, ktorý mal závitový západkový krúžok, D032SB ho má nalisovaný). Je ho síce počuť, ale je fakt tichučký, ešte raz ďakujem lto a Turbi :)
27.10.2018 - 17:33:16
01
Zver je dost hlucha voci bajkom, to som nie raz zistil. Peso bez sance, na bajku na mna aj kukaju niekedy a nechapu :D
27.10.2018 - 18:45:45
02
keyboard_arrow_up