Čaute! Dlho hľadám tachometer, ktorý by mi vyhovoval spolu aj funkciami aj dizajnom a natrafil som na novinku od Kellys-u. Ide o tachometer KLS TRACK 30 resp. KLS TRACK 50. Ako píšem, je to síce novinka, ale nemáte niekto skúsenosti s týmito tachometrami? Hlavne čo sa týka presnosti výškomera.
stránka výrobcu: http://shop.kellysbike.com/sk/cyklopocitace/41106-cyklopocitac-kls-track-30-black.html
06.04.2015 - 16:58:15
00
vyskomery su zalozene na tlaku vzduchu. ides z domu nastavis mu znamu vysku a uz to iba rata zmeny. ked su velke zmeny pocasia tak ti to ajtak rata bludy. ono to je iba take orientacne lebo ked ti to vzorkuje raz za 5 sekund tak na to aby to vyratalo nejaky pokles alebo prirastok vyskovych metrov musi namerat 3x takze to mas 15 sekund pri 5 sekundovom vzorkovani a za tych 15 sekund prejdes dole ale aj hore kopcom znacne desiatky metrov. ak jazdis po cestach tak meranie vyskovych metrov straca absolutne zmysel. jedine kde to ma nejaku vypovednu hodnotu ak si v lese alebo mimo cesty a chcel by si vediet kolko si toho za den "dal" ale ajtak to bude +- 20 % nepresne.
tym som chcel povedat ze nie je velmi rozdiel medzi vyskomerom od sigmy a vyskomerom od kellys. vzdy je to jeden chip ktory ma nejaku citlivost a ktory meria ten tlak vzduchu. ale meraju vsetky rovnako zle :) takze ak napriek tomu tuzis po vyskomere a paci sa ti ten tachometer tak si ho kup. ako si pisal je to novinka tak moc skusenosti s tymto typom nebude a ked bude tak ti kazdy napise ze ho kupil a je spokojny. ved vies ako to byva vzdy...
07.04.2015 - 15:41:43
02
Nazdar, tuto srandu som si kupil, predtym som mal track 10 a bol som velmi spokojny, ale tato track 30 sa mi absolutne nepodarila spojazdnit. Manual nevysvetluje viacere funkcionalitu ako modre tlacitko na snimaci, domovsku vysku ci funkciu "scan" a ani som na to neprisiel. Vzhladom na to, ze track 10 fungovala vyborne tak som cakal urcite viac a ak na to nepridem tak to vratim. Snimac ok, pocitac ok, ale nekomunikuju
11.05.2016 - 19:18:43
00
Ja tiez mam tachometer kellys track 30 ale nekomunikuje snimac na prednej vydle uz druhy .neviem asi su tieto tachometre poruchove
02.11.2018 - 14:42:31
00
Nakoniec som ho nastavil cize som ho sparoval tachmeter so snimacom
02.11.2018 - 16:30:12
00
theruck tych 20% si dost prehnal ... 20-30% rozdiely v nastupanych metroch oproti skutocnosti dávaju mobilne aplikacie založene na gps ...
barometer v cyklokompe rata vyskove metre s odchylkou tak do 2% ...
02.11.2018 - 17:01:16
00
Nakoniec som ho stratil a kúpil som sigmu 16.16
25.12.2020 - 19:27:14
00
keyboard_arrow_up