Ahojte, máte niekto skúsenosť s GPS Lezyne mini GPS y10 (k dispozícii aj tu v e-shope)? Zaujali ma jeho funkcie a oproti ROXom aj cena. Dík za vaše postrehy.
06.02.2017 - 12:29:58
00
V pondelok vydali celkom podareny update - podpora viacerych bicyklov + maju vlastne odometre a snimace, nastavenia je uz mozne robit aj cez mobil, moznost cierneho pozadia, atd. Vyzera to dobre.

https://www.lezyne.com/gpsroot/gps_downloads.php
14.06.2017 - 23:14:40
00
super, poobede to taham :)
15.06.2017 - 07:12:23
00
Vysiel dalsi skvely update posuvajuci tieto computery zas o nieco vyssie v pouzitelnosti. Mne sa tieto nove layouty a fonty pacia.

http://blog.lezyne.com/special-edition-super-gps-and-new-gps-features/
31.08.2017 - 22:38:08
00
Chalani ako ste spokojni s tymito gpskami? Da sa tam realne vyuzit navigacia aj v terene, teda ze si nahodim cestu napr. z gpx suboru a my bude ukazovat aspon sipky?
12.04.2018 - 11:31:45
00
Ano, ukazuje sipky, ale v terene som to neskusal. A ked na navigaciu, tak verziu super alebo macro, mini a micro maju velmi maly display.
12.04.2018 - 12:49:58
00
Navigovat mozes dvoma sposobmi. Podla gpx alebo podla route planera v telefone. Pri oboch sposoboch sa da zapnut breadcrump - to je ze ti ukazuje len ciaru kadial mas ist. Ked sa odchylis od trasy vidis svoj bod mimo nej.

Pri druhom sposobe ti ukazuje aj sipky kam mas odbocit na krizovatke a ukaze ti aj nazov ulice/cesty. K tomu je ale potrebne aby ta ich mapa co vidis v appke v telefone poznala vsetky tvoje cesticky co mas v terene. Toto sa teda da realne skor vyuzit ked jazdis po ceste alebo nejakych vyznamnejsich lesnych cestach.

Zo skusenosti je viacej pouzitelny ten prvy sposob, kde sa priblizne orientujes ci ides spravne. Ten druhy funguje tiez, ale ked si napr v meste kde je vela krizovatiek za sebou, alebo su komplikovanejsie, tak nie vzdy ti stiha ponuknut dalsiu odbocku, alebo nevies uplne rozhodnut, ktora odbocka je spravna. Chyba tomu proste mapovy podklad pre lepsiu orientaciu.
12.04.2018 - 15:36:00
00
Ale inak som celkom spokojny. Softwarovo to pohli dost dopredu za posledny rok, da sa to pekne nacustomizovat co chces mat zobrazene a v akom rozlozeni. U SuperGPS baterka vydrzi velmi dlho, tak ako uvadzaju. Presnost GPS trackingu je v pohode aj v lese - chyta to vacsinou vsetky segmenty na Strave. Treba mat ale rychlostny senzor ak sledujes aj aktualnu rychlost. Ta z GPS nieje velmi presna ak mas stromy naokolo.
12.04.2018 - 15:58:10
00
Diki za info. Ten breadcrumb vyzera zaujimavo - presne take nieco som chcel, len z ich webky nebolo jasne ci to ide aj zo suboru pustit. Proste nech nemusim na kazdej krizovatke v lese vytahovat mobil a kukat mapu.
12.04.2018 - 20:18:29
00
Co by ste poradili kupit radsej Sigma BC 23.16 STS alebo Lezyne pripadne Bryton?Vsetky su zhruba v rovnakej cenovej kategorii a asi aj vybave,opravte ak sa mylim.Zaujima aj synchronizacia atd.Potesim sa kazdemu nazoru :)
Dakujem
06.06.2018 - 21:32:41
00
No ta sigma je obycajny pocitac, tie zvysne su s GPS. Takze to su uplne odlisne svety. Ak chces si pozerat trasu kade si siel alebo to davat na stravu tak na sigmu zabudni. Lezyne pouzivam nejaky mesiac a funguje dobre. Tie Bryton tiez vyzerali zaujimavo na papieri, vraj maju ale slabsiu podporu.
07.06.2018 - 09:38:27
00
Ja som prave dnes po dlhej dobe vybral Lezyne Super GPS. Narozdiel od nizsich modelov ma GPS, Glonass, barometer aj akcelerometer. Takze najme v komplikovanejsom terene by mal byt presnejsi. Funkcne ma vsetko co potrebujem, pripojis Bluetooth aj ANT zariadenia. Tu je porovnanie modelov od Lezyne. https://www.lezyne.com/downloads/Y10LezyneCatalog_GPSComparisonChart-USD.pdf
Ale v prvom rade si musis povedat co vlastne potrebujes, lebo ta Sigma je naozaj uplne ina kategoria.
07.06.2018 - 23:51:09
01
Ahojte,
prosim vas, mam z druhej ruky Super GPS, je tam nastaveny nazov bicykla..
Nikde som ale nenasiel kde by som to zmenil..
Dik za radu :) ..
04.11.2018 - 12:04:47
00
Cez appku si nastavis vsetko, aj nazov biku. Myslim ze to je v GPS settings a potom Bike and screen setup.
04.11.2018 - 15:31:41
00
Diky, ano tam to bolo :)
04.11.2018 - 17:23:09
00
keyboard_arrow_up