...je tam značka Hlavná cesta... keď nezabudnem, zoberiem foťák a odfotím to, lebo Google maps nie je aktuálny...
12.11.2018 - 13:15:03
00
loser

Tak ja som videl, ze ti cyklisti idu rychlo a asi nechcu mi dat prednost v jazde, tak som si povedal, ze som v aute, nezramujem ich, aj ked " mam na to pravo" ....Ci mal som ich zramovat?? Sa v tom stracam...
12.11.2018 - 13:22:00
01
loser; ok, moze byt .. kedysi to bolo myslim inak, nevychadzal som len z google maps. Ale musi tam byt potom aj znacka daj prednost v jazde na strane cyklocesty od mosta dole. Ak nie je, je to klasicky pripad, o ktorom pisem dalej. Lebo toto nie je problem vodicov :)

Podla mna je lepsie zastavit na krizovatke v strede a pustit cyklistu , pretoze nikoho nebudem brzdit, ako tvrdohlavo trvat na tom, ze mam prednost a cyklistu sundat. Ci mas pocit, ze je to inak ?

A k tomu dalsiemu, co si pisal ... precitaj toto https://www.najpravo.sk/clanky/nie-kazde-porusenie-dopravnych-predpisov-je-priestupkom.html

Predpisy su na to, aby bola "bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky" .. a pokial bezpecnost nebude ohrozena, ale bude ohrozena plynulost, je porusenie formalneho predpisu podla mna v poriadku. Samozrejme parkovanie na "invalida" je obvykle ina zalezitost :D V kazdom pripade slepo trvat na dodrziavani akehokolvek predpisu je velmi kratkozrake a moze viest aj k nehode. Viz. jeden pripad, kedy dotycneho sud potrestal, aj ked formalne nic neporusil (narazil do auta, ktore mu nedalo prednost na hlavnej)

Nemozes predpismi pokryt vsetky situacie. A preto potrebujes pouzivat hlavu, skusenosti a odhad. Iste, stane sa, ze niekedy to cele nedopadne najlepsie, sme len ludia, a ano, sa sa casto nedodrzuju aj keby sa mali, ze to ludia znezivaju a seru na to a je to tym horsie, cim viac ludi je na kope. Ale to neznamena, ze budeme trvat na absolutnom dodrziavani kazdeho predpisu, aj keby furiky z neba padali. Co sa zacina diat v inych krajinach a postupne to pride zrejme aj sem.
12.11.2018 - 13:25:09
03
ta krizovatka je oznacena touto znackou bez hlavnej (minimalne zo smeru od auparku na nabrezie). a ano z toho co som videl za tych x-krat co som tadial prechadzal - cyklisti iduci z mostu rovno k inchebe pravidelne ignoruju pravidlo pravej ruky tak ako pravidelne ignoruju pravidlo pravej ruky (polo)vodici iduci od auparku na nabrezie. vseobecne vesela krizovatka s potencialom na slusny pruser.
www.vodicak.sk
12.11.2018 - 16:17:11
01
..


Naposledy upravil touro dňa 14.05.2019 - 08:53:13, celkovo upravené 1 krát.

12.11.2018 - 17:01:56
00
Ono nebude problém v tom, že pravidlo pravej ruky neexistuje?
12.11.2018 - 17:43:00
00
kazdy normalny s vodicakom vie co sa mysli "pravidlom pravej ruky" ale vzdy sa musi dovalit nejaky mudrák s úžasnou spravou ze vlastne §20 ods. 2 zakona 8/2009 neexistuje, lebo sa to tak oficialne nevola, len hovorovo pouziva
12.11.2018 - 18:48:40
05
Ono, najvacsi problem vidim v tom, ze clovek na bicykli MUSI pouzit cestu/cyklochodnik a pritom nemusi mat vodicak ktory by ho mal naucit ake su na tej ceste pravidla
12.11.2018 - 18:57:35
00
https://plzen.idnes.cz/nehoda-cyklista-janovice-nad-uhlavou-autobus-srazil-f9a-/plzen-zpravy.aspx?c=A181115_090838_plzen-zpravy_vb

...se řidič hájil tím, že musí dodržovat jízdní řád. „Nenapadlo mě zpomalit, protože jsem vázán jízdním řádem a musím dodržovat časy,“ uvedl řidič do policejního protokolu.
15.11.2018 - 10:55:24
00
64 ročný ma prdiet doma do gauča na dôchodku a nie e šoférovať autobus plný ľudí.
15.11.2018 - 12:37:55
01
Výborná argumentácia! Predsa jízdní řád stojí nad pravidlami cestnej premávky. Niketo uprednostňuje zdvorilosť pred pravidlami, iný zase harmonogram a podaktorí pravidlo Silnejší pes yebe...
15.11.2018 - 14:51:57
00
Takto: denne ci ako sofer, ci ako chodec, ci ako cyklista vidim jedno jedine. Kazdy kazdeho musi predbehnut, prekonat prestat. Kazdy je ten jediny na svete, kto ma naponahlo a kto ma absolutnu prednost. Na ceste platia ine pravidla ako mimo nej. Na ceste sa ludia predbiehaju az za cenu ze prekrocia povolenu rychlost, neexistuje, aby audina neprednehla oktaviu v kazdom pripade aj za cenu nebezpecnych manevrov. A tak dalej. Paradoxne, s kosikom v ruke pred pokladnou, ci na poste v rade sme si opat rovni, nikto nikoho na zivote viac neohrozuje, slusne stojime v rade a je klud. Clovek vide von, na cestu a sialenstvo zacina. 50ka? Nie, za kazdu cenu budem prvy na najblizsej krizovatke, v ziadnom pripade nezastanem na prechode, este je oranzova plny plyn, niekto cuva? Jeho problem, plyn, on pocka a ak ***** jeho chyba. Toto je nasa kultura. Ten sofer autobusu ma v hlave prave takyto program a ani ho nenapadne ho vyhodnotit ako zly. On ma predsa svoj plan a ten je nadradeny a este si to aj po nehode (!) zdovodni cestovnym poriadkom (!).
15.11.2018 - 15:27:49
011
Fidel : skratia mu mzdu za neskore prichody a palivo mu daju zaplatit zo svojho, ak by nahodou to chcel dohanat akceleraciou. Taka je realita .. nie ten sofer je problem, ale zamestnavatel. A nie, on to nepovie, lebo by za to mal popotahovacky, tak sa odvola na cestovny poriadok. A podobne to mavaju kamionisti. A ano, moze povedat, ze nebude ... za dvermi sstoji 10 dalsich, co potrebuje zarobok, aspon ten minimalny. To zas ludia, ktori robia BA povacsine nechapu :) .. hlavne ti, co maju cas a peniaze na panske zabavky.
15.11.2018 - 15:33:56
01
Fidel, tvoj opis sedi ako rit na serbel...az na to, ze uz aj v tom rade (na poste) som zazil, ako sa taky DPH-ckarsky smejd vopchal predomna (uz som bol na rade a za mnou bolo cca 5 ludi). Na moju otazku co to robi, bohorovne zahlasil ze "ON sa ponahla" - spytal som sa ho ci to mysli vazne, zdalo sa ze zacne nieco blekotat, ale ludia za mnou ho zacali tiez okrikovat, tak curak so slovami "mozem je..t" radsej zduchol.
15.11.2018 - 15:35:15
00
lto napísal:
Fidel : skratia mu mzdu za neskore prichody a palivo mu daju zaplatit zo svojho, ak by nahodou to chcel dohanat akceleraciou. Taka je realita .. nie ten sofer je problem, ale zamestnavatel. A nie, on to nepovie, lebo by za to mal popotahovacky, tak sa odvola na cestovny poriadok. A podobne to mavaju kamionisti. A ano, moze povedat, ze nebude ... za dvermi sstoji 10 dalsich, co potrebuje zarobok, aspon ten minimalny. To zas ludia, ktori robia BA povacsine nechapu :) .. hlavne ti, co maju cas a peniaze na panske zabavky.


to vazne funguje tak, ze grafikon je nadradeny pravidlam cestnej premavky ?
prave dnes mi usiel spoj, lebo isiel o 4 minuty skor ako mal ...
[joke]takze sofer dostane viac penazi na vyplatu / moze si odniest naftu domov ?[/joke]
zaujimala by ma realita (nech sa soferi vyjadria, ak tu taki su) ...
15.11.2018 - 15:49:13
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up