Ahojte chcel by som radu či má význam vymeniť pravú patronu FIT4 Performance za Fit4 FACTORY.
Okrem väčšieho rozsahu nastavenia Performace 12 klikov, Factory 22 klikov, viete mi laicky povedať co by mi to ešte prinieslo.
Do ľavej nohy rozmýšľam dat MRP RAMP CONTROL.
Ďakujem za vysvetlenie.
09.12.2018 - 12:16:11
00
Pokiaľ viem, tak by medzi nimi nemal byt rozdiel okrem možnosti nastavenia otvoreného módu (22 klikov). Neviem ale čo myslíš 12 klikmi pri Performance verzii, keďže tam môžeš prepínať len medzi 3 módmi. (Jediné, čo tam môže mať 12 klikov je Rebound, ale ani tým si nie som istý koľko ich má.)
Ak by ti ale chýbalo to dodatočné nastavenie ako má Factory, tak je aj lacnejšie riešenie, ako to dosiahnúť, než vymeniť celú FiT patronu.

Sú dve sady dielov, ktoré potrebuješ na prestavbu Performance verzie na verziu Performance Elite. Jedna sada tvorí nový ovládač, ktorý je hore na vidle, a ten má naviac koliesko pre tých 22 klikov a druhá sada sú nejaké vnútornosti do patrony (skús vygoogliť pre svoju vidlu F-S Top Cap Compression Parts a FIT4 TopCap interface parts F-S). Ak by si sa pre takýto upgrade rozhodol, tak najlepšie by samozrejme bolo urobiť ho spolu so servisom patrony.
12.12.2018 - 12:13:00
00
ale on myslel zrejme Performance Elite na Factory...Performance má len FitGrip či?
12.12.2018 - 12:42:00
00
Podla bajku v profile (scott spark 920 2017) ide len o performance verziu. Avsak scott pouziva uzamykanie predneho a zadneho tlmenia na jednu packu(twinlock akebo ako to volaju) preto uprage patrony nebude mozny? Pripadne bude mozny len za patronu ktora sa da tiez uzatvarat ako chce majitel zachovat tuto vlastnost vidly.
12.12.2018 - 13:52:37
00
Nepozrel som si predtým bike v profile. Ale zdá sa, že má Grip, takže v tom prípade upgrade, čo som spomínal možný nie je. (http://www.scottmtb.cz/kola-scott-2017/scott-spark-900/scott-spark-920/)

Inak ten upgrade je možný aj keď je vidla s dialkovým ovládaním, len treba kúpiť iné FIT4 TopCap interface parts.
12.12.2018 - 15:45:44
00
Ďakujem za vaše komenty.
Pár vecí som napísal nesprávne takže pre upresnenie
Vidla je riešená ce TWINLOCK a chcem aby tak aj ostala
Áno mam REBOUND 12 KLIKOV - PREDTÝM SOM TO NAPÍSAL NESPRÁVNE, A MOŽNOSŤ NA VRCHU 3POLOHY
Ten ovládač na 22 klikov mi bolo povedané ze bude aj z možnosťou TWINLOCK 3 REZIMI
PÍSAL SOM DO RIDEFOX.
Nie myslel som PERFORMACE na FACTORY

A CO POVIETE EŠTE NA MRP RAMP CONTROL do ľavej hornej nohy

Ďakujem
13.12.2018 - 12:30:13
00
Ten mrp som pozrel, co teraz napisem su len moje domienky, netestoval som to na vlastnej “kozi”. Co to vlastne robi? Nahradzuje resp suplune rolu tokenov vo vidlici. Zmensuje vzduchovu komoru podla toho kolko si naklikas. Cize menis progresivitu “na mieste” zopar potoceniami. Ked to pisem tak to znie fajn ale kde sa to vyuzije? V bikeparku... ked striedas trate. Na skakaciu,drop,gap trat potrebujes alebo skor chces väcsiu progresivitu ktoli tvrdym dopadom. Na kamenistu,roz*banu trat chces aby vidla bola linearnejsia a viac zehlila drobnosti. Neviem si predstavit vyuzitie na vyjazde. Tot z mojej teorie.
17.12.2018 - 01:13:37
00
keyboard_arrow_up