Niektore prehliadace to robia automaticky, ale niekde treba pomoct. Skus teraz - malo by fungovat na telefonne cisla v kontaktoch. Ak to dal niekto do textu, tam nebude link.
19.12.2018 - 10:26:57
00
cervo napísal:
ale napis mi pls na ktorom bazárovom webe to funguje a funguje dobre.

https://www.bike-forum.cz/bazar ? (predam,kupim,darujem,vymenim ..)

Co inak znamena, "funguje dobre" ?

Sam mam doma kadeco drobne, co normalne nikdy na bazar nedam, ale keby som videl, ze akurat toto niekto zhana, tak je to ine, a tusim som to raz aj vyuzil.

Problem pri zoradovani podla ceny to nema ako robit, pretoze jednoducho takuto sekciu v zoradovani vylucis :)
To darovanie je tam potrebne ale zahrnut tiez, nech to nemusia ludia komplikovane furt pisat a editovat vo fore.
Vymena, ako pozeram bike-forum sa moze hodit tiez.

A porieste aj cenu dohodou, nechapem, preco by sa mala cena uvadzat , ked ide o inzerat. Len si potom ludia nadavaju , ked niekto da 1e.
19.12.2018 - 10:43:24
02
Chalani, vy sa na vsetko pozerate len svojimi ocami dlhorocnych uzivatelov, co je OK, ale dovolte nam sa na to pozerat so sirsou perspektivou.

Zrusenie ceny dohodou bolo vyhodnotene ako vhodny krok na zaklade mnozstva poziadaviek uzivatelov (ktori chceli mat predstavu o cene). Vzdy sa da na cene dohodnut, ale ked je to "dohodou", kupujuci nevie ci jeho predstava o cene je blizka tomu, co predavajuci ocakava. Ty mozno vies aku ma vacsina veci hodnotu, bezny uzivatel nie.

K tomu bike-forum bazaru. Pozri kolko inzeratov "vymenim" alebo "darujem" tam je a ake su neaktualne. S "koupim" je to trocha lepsie, ale aj tak je to minimum. Ako pisal aj Rachela komplikovat interface pre vsetkych aby 0.1% mozno funkciu vyuzilo je nezmysel.
19.12.2018 - 11:01:44
01
lto napísal:
Sam mam doma kadeco drobne, co normalne nikdy na bazar nedam, ale keby som videl, ze akurat toto niekto zhana, tak je to ine, a tusim som to raz aj vyuzil.

To sa vazne v dnesnej rychle dobe najdu ludia, co maju cas pozerat sekcie kupim, aby zistili, ci doma take nahodou nemaju a pritom to sami nechcu pridat ako predaj?
Osobne urcite radsej dobru a podrobnu kategorizaciu (povinnu pre zadavanie inzeratov predaj) ako zaklad. napr. ako https://bikemarkt.mtb-news.de
A ako bonus agentov pre posielanie mail notifikacii pre potencialnych kupujucich, ak pribudne inzerat, ktory vyhovuje ich pozadovanym kriteriam.
19.12.2018 - 11:17:22
00
To je v priprave (kategorizacia totozna so shopovou; atributy a filtrovanie ako v shope). Denne suhrny o novych inzeratoch uz funguju roky u nas.
19.12.2018 - 11:24:15
00
cervo napísal:
kategorizacia totozna so shopovou

Nepozeral som to detailne, ale ma to svoje nedostatky, ktore sa v bazari mozu viac prejavovat.
biky - chybajuca kategorizacia podla velkosti kolies a zdvihu
tlmice, naboje, stredy - chybajuca kategorizacia podla rozmerov/standardov
19.12.2018 - 11:39:55
01
Ako sa bude vyvijat shopova kategorizacia tak sa bude vyvijat aj bazarova. Ale ku kolesam a zdvihu - to su v nasom shope "atributy" (kedze produkt moze mat viacero roznych atributov), podla ktorych sa bude dat filtrovat (aj v bazari). Nechceme totiz aby bol bike vo viacerych kategoriach - ak by bola kategorizacia podla zdvihu a priemeru kolies (alebo poctu prevodov alebo materialu ramu atp.), bud by bol bike vo viacerych kategoriach alebo by bol strom kategorii obrovsky a znacne duplikovany. Opat apelujem na jednoduchost pouzivania na ukor pokrytia vsetkych moznych a nemoznych situacii.
19.12.2018 - 12:03:50
00
na margo bazaru...inzeruje sa zadarmo a mtbiker ma z predajov velky prd. zaraba na reklame a eshope, takze ano pripomienky mozeme mat ale treba brat toto do uvahy. uzivatel pouziva zadarmo nastroj a vysoku navstevnost od mtbiker-u ktory ma aj na bazar naklady, takze ja osobne som rad ze to funguje ako to funguje
19.12.2018 - 12:13:39
05
a kolko ma mtbiker uzivatelov? hadam existuje nejake cislo kolko userov inzeruje. a co tak dat poplatok 5 alebo 10e ? v DE bazari to nevyzera zle este ti pride aj domov pismo ze ti dakuju ze si zaplatil :D
19.12.2018 - 12:26:45
00
"osobne som rad ze to funguje ako to funguje" Sú to spojené nádoby.
Ak to nebude dobre fungovať, bude menej návštevníkov a tým menej ...
19.12.2018 - 12:29:04
00
ak predávam niečo za 5-10 euro, neviem si predstaviť, že mám zaplatiť za inzerát 5,-
19.12.2018 - 12:37:44
00
mal si 29 inzeratov ich hodnotu dokopy pocitat nejdem. ak myslis uzivatela ktory sa regne len kvoli tomu aby predal hlinikovu sedlovku za 5 tak to je na nom.
a teda aby sme sa pochopili uplne. islo by o jednorazovy poplatok na regnuty ucet pochopitelne
19.12.2018 - 12:42:00
00
ono je to s tymi ludmi takto, takze vdaka tomuto je tu stale dost ludi. ak zdokonalim kazdy jeden bod tak tu bude logicky este viac ludi. a kedze je pre mtbiker dolezity z hladiska zisku eshop a reklama teda navstevnost tak chapem ze aj bazar je v konecnom dosledku dolezity no ako uzivatel ktory ho vyuziva zadarmo to beriem tak ze som rad ze to je ako to je :)

Prílohy:

kolobeh ludi.png
kolobeh ludi.png 425.93 KiB thumb_up1thumb_down

19.12.2018 - 12:55:53
00
cervo napísal:
Ako sa bude vyvijat shopova kategorizacia tak sa bude vyvijat aj bazarova. Ale ku kolesam a zdvihu - to su v nasom shope "atributy" (kedze produkt moze mat viacero roznych atributov), podla ktorych sa bude dat filtrovat (aj v bazari)…. .

Jasne, tak je to OK. Ja som atributy a kategorizaciu zlial dokopy.
19.12.2018 - 13:09:02
00
Aby som nebol pochopeny zle - pripomienky a navrhy su vitane a ziadane a bazar aj ine sekcie chceme posuvat dopredu. Ale musime ich davat do vacsieho kontextu (inych nazorov, priorit, obchodnych zaujmov), tak sa nehnevajte ak nie so vsetkymi budeme suhlasit.
19.12.2018 - 13:11:43
01
keyboard_arrow_up