Oplatí sa investovať do kvalitných karbónových kolies, sú až taký veľký rozdiel oproti kvalitným hliníkovým kolesám (napr. Campagnolo Shamal Ultra, Fulcrum Racing Zero)? Na preteky nechodím (cca 3x do roka), mám rád kopce a nie som ten typ, ktorý si kúpi niečo kvalitné a drahšie a potom si to šanuje doma. V skratke kolesá na každý deň, s ktorými budem pretekať aj na tréningu. Díkičko.
02.01.2019 - 14:57:45
02
Aero karbony ta oproti AL urychlia na rovine (vahovo si oproti AL velmi neprilepsis). Ak by si chcel vrcharske karbony tak na rovine vyrazny rozdiel oproti AL nepocitis ale budu rychlejsie do kopca a bike bude zivsi pri rozbiehani - ak by si sa rozhodol pre galuskove karbony tak ta vyhoda bude este citelnejsia ako pri plastovej verzii.
Ja som nedavno porovnaval 990g vrcharske celokarbony (aj spice a naboje karbonove) a cca 1500g Ksyrium elite a pri rozbiehani to je citit. V kopci som vyrazny rozdiel necitil ale pri porovnani casov boli karbony o par sek rychlejsie to je fyzika.
Cize za mna karbony jedine ak:
a) ten cool pocit lahkosti pri akceleracii vrcharskych karbonov je pre teba dostatocna motivacia
b) bojujes o popredne pozicie na zavodoch alebo potrebujes z nejakeho ineho dovodu byt o tych par sekund max par minut rychlejsi (v zavislosti od dlzky trate)
c) aero karbony sa niekomu mozu javit cool po stranke vzhladu - ak sa ti to paci a je to dostatocna motivacia preco si nespravit radost :)

Nevyhody karbonov su asi jasne - o nieco horsie brzdenie za mokra a cena.
02.01.2019 - 17:49:49
05
Hlavne kúpa kolies nie je nijaká "investícia".
02.01.2019 - 19:16:56
01
Pre dobreho jazdca moze byt aj investicia. Napr keby zacal vdaka usetrenym s vyhravat vacsie prize money :) Ale to asi nebude pripad zakladatela vlakna...
02.01.2019 - 19:49:55
00
Ber to tak., ze kriptomeny su dnes nejasne, tak som sa rozhodol investovat do pozitku z jazdy :)
02.01.2019 - 20:00:37
02
tulenik prosim ta odporuc dopytujucemu sa prislusnu temu. tam je rad viac ako dost.
02.01.2019 - 20:55:08
00
Tiež sa čudujem, že si nevšimol správnu tému: https://www.mtbiker.sk/forum/cestne-komponenty/kolesa-na-cestak-t20852-3375.html
však je "dosť navrchu"...
03.01.2019 - 11:28:00
00
keyboard_arrow_up