V predmetnej veci vyjadrujem svojem stanovisko:

Uviedol som niekolko prikladov a odovodnenie, preco je / by bolo jednoduchsie vymazat ako editovat.
Chapal by som namietky, vyjadrenie nesuhlasu, avsak namiesto toho to preslo do osobneho utoku, co je bezny jav na forach.
Ked nemas protiargument, napis nieco osobne!
"Vdaka" takymto osobnym konfliktom si uz niekolko ludi vymazalo profil, alebo v lepsom pripade uz roky neprispieva do fora...

Moj pristup nie je aby ludia neinzerovali, ale skor aby inzerovali spravne.
Tym, ze vymazem inzerat s odovodnenim a s notifikaciou, este neznamena zakaz inzerovat. Skor podnet, aby uzivatel sam vykonal potrebne upravy...

Nevadi ti CAPS LOCK? V TOM PRIPADE PRISPEJ DO DISKUSIE S NAZOROM, ZE MNE NEVADI CITAT TAKTO PISANY TEXT.

Pripomienky, ktore posunu webstranku k lepsiemu, su vitane. Avsak mne bol adresovany nasledovny obsah:

"zda sa mi,ze to moderatorstvo prezivas az prilis. Viel som uz vselico na forach, ale riesit stylistiku a gramatiku v inzeratoch este nie. A naviac, vyrobil si slusne faux pa. Ostatne, nie prvykrat. Na tie technicke veci, co tvrdis ani nebudem nic pisat, lebo o tom vies este menej, ako o gramatike. A co preboha riesit, ze niekto pise CAPSLOCKom ? A za to chces mazat inzeraty ? Ty vazne nemas co robit ?"

Skusam to nebrat osobne, ale nejde to. Hladam v tom protiargument, ale zistujem, ze moje skusenosti a vedomosti su nedostatocne z hladiska publikovatelnosti.

Co sa tyka pokarhania kvoli nespravnemu vyjadrovaniu sa - beriem na vedomie.

Bola to reakcia na prispevok "ak chces byť prudko korektný tak začni u seba", ktora ku dnesnemu dnu ziskala najviac (14) pacikov.
Vyjadrenie, "Astro, mam ta na haku" mala byt skratena verzia vety:
Mily Astro, velmi si vazim mnzostvo kvalitnych prispevkov z oblasti lingvistiky, ktorymi sa usilujes o zlepsenie atmosfery v tomto virtualnom kolektive, avsak tvoju vyzvu na sebareflexiu nie je mozne priamo spojit s mnou nastolenym problemom, preto sa nim budem zaoberat neskor. Za pochopenie dakujem!

Ani neviem, preco som napisal tu druhu vetu, ved podla vacsiny z vas by sa forum a text inzeratu nemal gramaticky a stylisticky upravovat a koniec koncov, vyznamovo je to to iste...

Moje dalsie vyjadrenie "Nic o tom neviem, ale mam nazor!" sa tykalo globalneho javu na world wide webe, ktore som obdrzal vo forme odporucani typu:
"tak daj podnet a apeluj na upravenie/optimalizovanie kategorii alebo filtra vyhladavania. To ci je v nazve predam, uvedena hmotnost aby zaujal, alebo zamok ci zamka ti moze byt a aj kazdemu jak sa vravi u pr..e. Uplne malicherne veci, ktore sa mi zda ze riesis len ty. Inzeruju novi ludia, taki co necitaju forum atd, ktorych je predpokladam vacsina, tak neviem co si chcel dosiahnut svojim prispevkom. Ze si to precita par desiatok, mozno stoviek uzivatelov-foristov? Dalej, jednoducho zrus moznost pisat capslockom v texte inzeratu a vybavene, v nazve to predsa automaticky rusi tak kde je problem? Chces udrziavat poriadok? Tak ho udrzuj najma na fore."

navyse som zabudol podotknut, ze nielenze vacsina inzerentov necita forum, ale pravidla inzercie necita takmer nikto.

Na jav "Nic o tom neviem, ale mam nazor!" si dovolim si pouzit analogiu z lekarskeho prostredia, ako keby som ziadal o konzilium ako postupovat pri odstraneni malobunkoveho karcinomu pluc a dockal sa nasledovnych odpovedi:
- Naco to chces ozarovat, ved to vyrez a hotovo!
- Urcite to ma z radioaktivneho ziarenia, mal by si sa snazit o zakaz vsetkych jadrovych elektrarni. Zachranis viac zivotov!
- Ked bol fajciar, tak jeho nador, jeho problem. Preco to chces riesit?


Co sa tyka moderovnia bazaru, moj nazor sa nemeni. Niekto ti ponukne priestor na slusne zabehnutom a navstevovanom webserveri na bezplatnu inzerciu tvojich veci, nezabezpecuje zaroven nedotknutelnost danej inzercie. Prave naopak, ako protiklad povoluje pouzitie admin nastrojov ako su editacia, vymazanie a ban.
Podotykam, ze pracu moderatora som bral cisto na dobrovolnickej baze, bez akejkolvek financnej alebo nefinancnej odmeny. Vykonavam ju vo volnom case, bez urcenia dna, hodiny alebo trvania, alebo zamestanany som inde, na plny uvazok.

Akakolvek zmena kompetencii, ci uz pridanie (na editaciu tovaru v eshope) alebo odobratie (na podnet inych alebo ako konkluzia doterajsej cinnosti) moj zivot neovplyvni.

Dobru noc, vsetkym!


PS: Ja, ako nepritomny na ziadnej socialnej sieti dostavam reklamy/ponuky na predaj pacikov/likeov, nieco ako 1 EUR za 100 likov. Z tohoto titulu by som sa chcel spytat, ze co robite s pacikmi/nepacikmi?
Povazuju sa tieto vyjadrenia za obchodovatelen komodity vo virtualnom svete? Pytam sa to seriozne vazne, lebo okrem tej reklamy som spozoroval jedneho uzivatela, ktoreho ako keby to bola hlavna aktivita. Tak chcem byt v obraze...
05.02.2019 - 09:38:18
00
co ma byt toto?
cena €1.200, pocet videni 14060x
https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-celoodpruzene/309165/evil-undead-carbon.html
hmm? :o
06.02.2019 - 21:44:43
00
Asi si to sám po večeroch obnovuje 😊
06.02.2019 - 21:50:44
00
iron.hide, trik je v tom, ze pri novych veciach na predaj nevytvara zakazdym novy inzerat, ale upravuje jeden a ten isty- tym zachova pocet videni a lajkov (a asi aj komentarov, takze mu mozes trochu pretrhnut retaz komentarmi s otazkami o tom Evilovi, ak to povazujes za nefer)
k tej cene ale vysvetlenie nemam, mozes to skusit kupit :)
06.02.2019 - 21:56:08
01
cervo - co bude to "overovanie telefonneho cisla"? bude teda tel.cislo, navyse prave a funkcne, povinny udaj?
-uz som sice davno nemal ziadny inzerat, ale ked som ich zadaval, tak nikdy som do nich nepisal svoje cislo, vzdy len mail
06.02.2019 - 22:38:52
00
Bude povinný pre overenie inzerenta, nebude povinne zverejnený pri inzeráte.
06.02.2019 - 22:49:09
01
https://www.mtbiker.sk/forum/post1451544.html#p1451544

Nemyslím, že takéto (scarinkovo) správanie je v poriadku. Ak s ním niekto nesúhlasí vo fóre a vyjadrí to palcom dole a on mu potom dá palce dole vo všetkých jeho inzerátoch, je to prinajmenšom detinské, ale môže tým ublížiť aj predaju.
V náväznosti k tomu, čo napísal ReHMn ohľadom palcov/"páčikov" - ak sa to naozaj deje, nebolo by lepšie ich pre bazár úplne zrušiť?
Osobne "páčiky" v bazári používam tak, že ich dám na inzerát, ktorý je podľa mňa výhodný a teda väčší počet "páčikov" môže následne napomôcť menej skúseným v rozhodovaní pri kúpe. Ale keďže nastávajú vyššie spomenuté prípady, nemusia byť vždy také prínosné a bez nich by sa ľudia museli rozhodovať naozaj len podľa kvality inzerátu (cena, fotky, popis...).
07.02.2019 - 08:12:27
09
.


Naposledy upravil MATHEW_MC_DONALD dňa 03.07.2019 - 20:53:16, celkovo upravené 2 krát.

07.02.2019 - 08:27:31
00
tomtom7 napísal:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1451544.html#p1451544

Nemyslím, že takéto (scarinkovo) správanie je v poriadku. Ak s ním niekto nesúhlasí vo fóre a vyjadrí to palcom dole a on mu potom dá palce dole vo všetkých jeho inzerátoch, je to prinajmenšom detinské, ale môže tým ublížiť aj predaju.
V náväznosti k tomu, čo napísal ReHMn ohľadom palcov/"páčikov" - ak sa to naozaj deje, nebolo by lepšie ich pre bazár úplne zrušiť?
Osobne "páčiky" v bazári používam tak, že ich dám na inzerát, ktorý je podľa mňa výhodný a teda väčší počet "páčikov" môže následne napomôcť menej skúseným v rozhodovaní pri kúpe. Ale keďže nastávajú vyššie spomenuté prípady, nemusia byť vždy také prínosné a bez nich by sa ľudia museli rozhodovať naozaj len podľa kvality inzerátu (cena, fotky, popis...).




Dobrý postreh! So scarinko tu kvantum ľudí nesúhlasí a dáva mu za to palec dole, takže asi veľa ľudí má od neho opalcované inzeráty :lol:
Na druhú stranu je tu všeobecne akceptovaný ako miestny pajác a tak od neho neprekvapí takýto prostoduchý spôsob oplácania, osobne sa nebojím že by tým ublížil môjmu predaju, skôr sa na tom zasmejem.

Ale odhliadnuc od toho trtka, s tým zrušením palcovania v bazári na 100% súhlasím. Často to môže kupcu dosť ovplyvniť alebo aj odradiť, t.j. nevyberá podľa stavu, ročníka, výbavy, ceny, atď, ale podľa (ne)páčikov. Za mňa zrušiť.
07.02.2019 - 10:07:19
00
tie opalcovane inzeraty nemas za to ze si mi dal dislike vo fore :) zas tolko si o sebe nemysli
pokial viem tak ten system like/dislike je tu prave na to aby si mohol vyjadrit nazor bez pisania textu.
ked ho niekto vyjadri dislikeom tak sa tu zacnu zrazu vsetci stazovat.
ja mam od astra vela palcov dole a? :) chcel by som mat vase problemy


Naposledy upravil scarinko dňa 07.02.2019 - 10:19:15, celkovo upravené 1 krát.

07.02.2019 - 10:17:06
00
scarinko je hlupe,prerastene decko,takze treba brat s rezervou :!:
07.02.2019 - 10:17:48
05
neviem ze by sme sa my dvaja poznali
si myslis ze ked si skryty za anonymitu internetu a prezyvku na fore tak si mozes dovolit niekomu nadavat do hlupych deciek? fakt? nerobia toto prave hlupe deti? skus sa nad tym zamysliet
07.02.2019 - 10:21:09
00
Mne staci tvoja prezentacia tu na fore a vytvorit si obraz uz neni az tak tazke.Kopa ludi z fora ma osobne pozna,ale stretnutie s podobnymi ako si Ty vobec nevyhladavam :hai:
07.02.2019 - 10:23:31
00
scarinko napísal:
tie opalcovane inzeraty nemas za to ze si mi dal dislike vo fore :) zas tolko si o sebe nemysli
pokial viem tak ten system like/dislike je tu prave na to aby si mohol vyjadrit nazor bez pisania textu.
ked ho niekto vyjadri dislikeom tak sa tu zacnu zrazu vsetci stazovat.
ja mam od astra vela palcov dole a? :) chcel by som mat vase problemy


Ahaa tak to preto že sa ti všetky moje inzeráty zdali zrovna tebe nevhodné však :rofl:

Verím že by si chcel mať naše problémy, ty máš totiž vážne problémy sám so sebou. Ak ťa v škole šikanovali mal si to riešiť hneď, takto to má dopady v dospelosti.
07.02.2019 - 10:24:58
02
hadajte preco mam zrovna vas dvoch ako jedinych v ignore? a bolo to este skor ako som tu dnes pisal :) len skoda ze sa mi stale objavuju tie vase prispevky vo forme ignore
07.02.2019 - 10:28:19
00
keyboard_arrow_up