kajto no a? natiahnuť je jedna vec, vycentrovať druhá (mimochodom, ako by si chcel nahodiť galusku na ráf po tom, čo ho upevníš do vidlice? jedine ak by si mal takú tú hračkársku, kde je len jedno rameno)
02.01.2019 - 02:20:56
00
Jasnacka sorac, pochopil som, ze to natiahnes na hotove - ze sa to na tom lepe nejako samo docentruje, ked to nafukas. V mojom pripade to vyzera asi na pasku alebo servis.
02.01.2019 - 08:44:39
00
Aké najodolnejšie plášte max šírky 25mm? Durano Plus alebo Durano DD?
27.01.2019 - 11:04:32
00
Bol by niekto, kto ma galusku Tufo HCC carbon 25 mm ochotny odmerat skutocnu sirku?Dakujem
04.02.2019 - 17:51:29
00
Tí čo používate lepidlo pre galusky, tak máte nejaký overený návod? Myslím z pohľadu počtu vrstiev, doby zaschnutia atď. Tesne pred nahodením dávate lepidlo už len na galusku? Ja som nahadzoval Contiky podľa ich návodu. Tzn.: 1 vrstva na galdu, 1 na ráf. Potom 12 h nechať zaschnúť. Pred nahodením lepidlo už len na galdu. Keď som to takto nahodil tak sa to už veľmi ťažko centrovalo. Lepidlo už riadne lepilo. (PS: Continental som dával asi prvý aj posledný krát. Galdy mali 2 týždňový pre-stretch. Bez lepidla išli krásne ľahko nahodiť. Keď som ale galdy naťahoval už s lepidlom tak sa mi chcelo plakať. Pot, krv na prstoch a stvrdnuté ruky. Nakoniec som to nejako dal.)
10.02.2019 - 13:33:55
00
Ma_Jo napísal:
Tí čo používate lepidlo pre galusky, tak máte nejaký overený návod? Myslím z pohľadu počtu vrstiev, doby zaschnutia atď. Tesne pred nahodením dávate lepidlo už len na galusku? Ja som nahadzoval Contiky podľa ich návodu. Tzn.: 1 vrstva na galdu, 1 na ráf. Potom 12 h nechať zaschnúť. Pred nahodením lepidlo už len na galdu. Keď som to takto nahodil tak sa to už veľmi ťažko centrovalo. Lepidlo už riadne lepilo. (PS: Continental som dával asi prvý aj posledný krát. Galdy mali 2 týždňový pre-stretch. Bez lepidla išli krásne ľahko nahodiť. Keď som ale galdy naťahoval už s lepidlom tak sa mi chcelo plakať. Pot, krv na prstoch a stvrdnuté ruky. Nakoniec som to nejako dal.)


Zbytocne komplikovane. S lepidlom je nenormalna babracka nech pouzijes hocijake. Najviac sa mi osvedcil stary znamy Chemopren Universal, nanesies so stetcom na rafik, potom na galusku a hned nalepis, trochu dofukas, vycentrujes, potom dofukas na 10 atm. a nechas vytvrdnut do dalsieho dna. Tak isto je to aj s lepidlom Continental, atd. proste hocijaka ina znacka, staci 1 vrstva na rafik, 1 na galusku a vybavene.
Alebo drahsia alternativa Tufo (obojstranna) paska, ktoru nalepis na rafik, nalozis na nu galusku, vycentrujes stiahnes z pasky foliu cim ti prilepi galusku o pasku a hotovo.
10.02.2019 - 14:02:43
00
najlepší bol taký gel od vittorie, stačilo napatlať ráf, založiť galusku, docentrovať, čo išlo super keďže to nelepilo hneď, dofúkať a nechať cez noc vytvrdnúť...myslím že to prestali vyrábať a miesto toho je tiež niečo podobné, akurát už treba najskôr natrieť aj galdu a nechať to pol hodinu až hodinu zavädnúť, záleží od okolitej teploty, potom sa pred montážou napatle ešte ráf a zvyšný postup už je rovnaký... nevýhoda je predĺženie toho procesu a už s tou naplatlanou galuskou sa horšie manipuluje pri nasadení, nie je to také čisté... tak som sa zasa vrátil k tufo páske... ale tá je lepšia na kotúčové kolesá, to ide potom ľahšie dole, pri ráfkových brzdách sa vie teplom tá paska tak roztiecť a poriadne držať tak to ide potom ťažšie dole.. v robote som používal chemoprénové lepidlá na lepenie brúsnych papierov ale dlhodobo ma štvali, že ten spoj bol málo trvácny a lepidlo rýchlo starlo a hustlo v plechovke.. tak som si na skúšku kúpil iné také kontaktné lepidlo a má iné zloženie trocha, tiež je viac tak gélové, tekutejšie, nie je to taký sopel ako chemoprén a príde mi že by sa mohlo dať aj na galusky dobre využiť.. keby to niekoho zaujímalo môžem tú pixlu odfotiť, z hlavy si tú značku nepamätám...
10.02.2019 - 14:22:31
01
Neprestali to vyrábať, len pozmenili spôsob použitia a premenovali:
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/lepenie-a-tmely/vittoria-mastik-pro-lepidlo-na-galusky-17-ml.html
akurát že nesedí fotka ani popis, sú to 4 17 ml tuby v jednom sáčku. Po tube na ráf, po tube na galdu, po pol hoďke nacapíš, vycentruješ, vytrieš a necháš deň tuhnúť.

    10.02.2019 - 14:32:51
    01
    neviem, možno píšem ako dement, ale však o tom istom som písal že sa to inak volá a inak požíva a už to nie je ono, ani cenou... akože možno skúsiť postup ako s tým pôvodným, že natrieť iba ráf, možno to bude stačiť, možno začne časom galda čvachtať a skákať čo bude signalizovať že je odlepená... s tým starým mastikom sa mi to raz stalo, ale to bolo najskôr zlým skladovaním, lebo už keď som ho nanášal mal inú konzistenciu..
    10.02.2019 - 14:42:10
    00
    Strejdo Tú pásku som vylúčil kvôli ráfikovým brzdám. Piplačka s lepidlom mi nevadí, to ma aj bavilo. Len to centrovanie išlo strašne ťažko. Nabudúce skúsim chemoprén, alebo mastik. Pôvodne som chcel lepiť podľa GCN videa to by som lepil asi týždeň :D Ďakujem za rady chalani.
    10.02.2019 - 16:57:46
    00
    Preco kvolu brzdam co to stym ma spolocne?
    10.02.2019 - 17:04:48
    00
    Lebo tá páska sa pri brzdení zvykne z toho tepla roztiecť, ako písal Asperitas vyššie. Osobné skúsenosti nemám (nechcem teraz nijako hejtovať pásky), ale čítal som to na viacerých fórach. Aj ten mechanik v tom videu o tom hovorí. Niekomu sa zvykla galuska na páske skrútiť. Viem, že nemôžem porovnávať zjazd profíkov z Galibieru s mojím zjazdom z Koliby :D , ale tak radšej som šiel do lepidla.
    10.02.2019 - 17:15:29
    00
    Potom ani neskusaj chemopren, ten tiez teplom rozteka. Ale mozno sa toho len zbytocne bojis. Neviem co mas za kolesa ale toto prehrievanie bolo skor v minulosti problem. Pripadne sa da zmiernit aj vhodnejsimi spalkami. Ja som jazdil uz aj na cisto nenalepenej galde, alebo ked sa mi odlepila z toho pokazeného mastiku, vtedy tiez takmer nedrzala a pohoda, ked je v nej tlak tak to musis riadne extremy jazdit aby si ju vyzul. Mne sa to este nepodarilo ani ked som dojazdieval na defekte
    10.02.2019 - 17:25:28
    00
    Problém s roztopením lepidla na páske bude skôr vidno na nízkych ráfikoch kvôli menšej ploche na odvod tepla.
    10.02.2019 - 17:43:52
    00
    Asi máš pravdu. Len sa toho zbytočne bojím. Žiadny extrém nejazdím. Človek si na nete prečíta kadečo a potom robí unáhlene závery. Obzvlášť keď ľudia väčšinou píšu len tie negatívne recenzie. Ale tak zase nechcem nič podceniť. Hlavne pri kolesách. Tie mám 50mm, čiže roztopenie by sa nemalo až tak prejaviť ako spomenul ehvie.
    10.02.2019 - 18:03:03
    00
    keyboard_arrow_up