No ved to uz ani smiesne nieje :tmi: Asi to pouzijem, az ma zastavia policajti a budem tvrdit, ze tam zaden zakaz vjazdu nebol, lebo tu to mam potvrdene z uradu aj s razitkom, ze ziaden zakaz ktory, by bol oficialne uradom schvaleny tam nemoze byt. :lol:
14.02.2019 - 13:10:25
01
No, ale prečo? Však pani má zrejme pravdu. Jasne tam píše, že sa vyjadrujú k cestám I. triedy a tam pochybujem, že by sme takú značku niekde našli. No a k cestám II. a III. triedy sa vyjadrujú iba v okresoch TT a HC. A keďže som z regiónu, tak tiež nepoznám cestu tejto kategórie, kde by značka B3 bola. Tie značky sú najčastejšie na lesných, poľných cestách, hrádzach či miestnych komunikáciach.
Už som bol v kontakte s ministerstvom vnútra, nech skúsia poradiť aký postup zvoliť.
14.02.2019 - 14:53:14
00
Jasne, ale ja som od nich chcel uplny zoznam. cize ak ju dali na vjazd do kravina, ma by v zozname.
14.02.2019 - 15:53:21
01
mam odpoved:

Okresný úrad Trnava, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií (Okresný úrad v sídle kraja) podľa §3 ods. 4 písm. a) zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách (cestný zákon) v znení neskorších predpisov určuje použitie dopravných značiek a dopravných zariadení na cestách I. triedy.
Okresný úrad Trnava, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií podľa §3 ods. 5 písm. f) cestného zákona určuje použitie dopravných značiek a dopravných zariadení na cestách II. a III. triedy v okrese Trnava a Hlohovec.

Na vyššie uvedených cestách, teda cestách I. triedy v Trnavskom samosprávnom kraji a na cestách II. a III. triedy v okrese Trnava a Hlohovec, kde tunajší úrad vykonáva štátnu správu, nie sú Vami uvádzané dopravné značky osadené ani vyznačené.


Podľa §3 ods. 2 cestného zákona, obce na miestnych komunikáciách a na účelových komunikáciách určujú použitie dopravných značiek, dopravných zariadení a povoľujú vyhradené parkoviská.

Podľa §3d ods. 8 cestného zákona, správcovia diaľnic, ciest a miestnych komunikácií vedú o týchto pozemných komunikáciách technickú evidenciu.

Podľa §3 ods. 1 zákona o slobode informácií musí povinná osoba poskytovať údaje, ktoré má alebo má mať k dispozícii. Ide napríklad o informácie, ktoré povinná osoba pri svojej činnosti používa, využíva alebo s ktorými narába. Tunajší úrad nevykonáva štátnu správu vo veci ciest II. a III. triedy (okrem okresov Trnava a Hlohovec), ani štátnu správu vo veci miestnych a účelových komunikácií, a preto nedisponuje úplným zoznamom alebo mapou úsekov všetkých verejných komunikácií osadených Vami uvádzaným dopravným značením.

Zákon o slobode informácií neukladá povinnej osobe povinnosť vytvárať na základe žiadosti informácie, ktoré v momente podania žiadosti neexistujú. Povinné osoby nie sú povinné spracovávať analýzy, referáty alebo stanoviská, povinná osoba nie je povinná spracovávať a vytvárať prehľady alebo tabuľky informácií podľa kritérií stanovených žiadateľom v žiadosti o informácie.


Cize treba napisat na kazdu obec zvlast, podelime si to, ci mate niekto lepsi napad?
A uz by som doplnil aj znacku cesticka pre cyklistov vo vsetkych variantoch C8, C12, C13.
14.02.2019 - 16:28:46
00
Ja mám dnes čerstvú informáciu s komunikáciiu s prezídiom PZ. V podstate to súhlasí s informáciou hore. Takisto sme sa spoločným rozhovorom dopracovali k záveru, že najlepšie by bolo osloviť každú obec a mesto, nakoľko oni majú tieto trasy v správe. Je to mravenčia práca, ale inak sa to zrejme nedá spraviť. Pri mestách by to nemal byť problém a väčšina miest, teda aspoň tie s ktorými komunikujeme to má spracované.
22.02.2019 - 19:50:57
00
Aj obce to maju spracovane na kolko to vsetko financuju z roznych fondov. Tak to musi byt v akceptovbatelnej unifikovanej forme.
22.02.2019 - 22:21:25
00
No už sa len do toho pustiť :)
23.02.2019 - 20:23:19
00
Ja sa hlasim, ale nemozeme byt na to dvaja. Ked nas bude aspon 20, tak ma zaratajte.
23.02.2019 - 20:27:24
00
My to u nás v cykloklube preberieme a skúsim dať dokopy ďalších ľudí.
23.02.2019 - 20:34:12
01
keyboard_arrow_up