lto napísal:
Na akej urovni , kde a kvoli comu ? Ak mas na mysli, ze chces citat len a len urcte bunky priamo na pamati SSD, tak musis obist radic (premapovava si bloky podla potreby). Ak myslis , ci to , ci citas fyzicky alebo logicky blok, ovplyvni , ci citas 1 alebo 2x, tak to nema na to vplyv. Inak povedane, napriek tomu, ze citas logicky 4k blok, precitas pri nezarovnanej particii 2x fyzicky 4k blok.


Ano, tak som to myslel, ale zaujima ma to aj (najma) pre HDD, pri SSD radic asi obist nemozno, je prilis mudry
A vplyv by to snad malo mat- ak citas fyzicky blok, citas fyzicky blok, nemusi ta zaujimat, aky vyznam maju bity v nom.
25.02.2019 - 21:55:23
00
Ono je prave otazka, ako tie data citas: ci na urovni filesystemu, alebo na urovni blokoveho zariadenia. Precitat priamo z disku (HDD alebo SSD, alebo cokolvek ine) konkretny blok (sektor) nie je problem, v linuxe sa na to pouzivat utilitka dd. Takze ak ti napr. jadro zahlasi, ze nevie precitat nejaky sektor, tak si to vies overit tak, ze si precitas prave ten jeden sektor (pripadne ho skusit prepisat, v pripade, ze ti nevadi, ze prides o data :)).
25.02.2019 - 22:48:39
00
Ahojte, ako zrýchliť moje počítadlo? Občas spustím CClenaner, ale zdá sa mi, že už to nepomáha tak, ako v minulosti. W 10 home, Toshiba intel celeron 1000M 1,80Ghz 4 GB ram, x64
26.02.2019 - 12:38:31
00
Vymenou
SSD by pocitovo pomohlo, ale notebookovy lowend procesor spred 6 rokov uz vela bajtov nenamuti
26.02.2019 - 12:42:36
00
Hack3r napísal:
Realna praca bude na tom SSD rychlejsia lebo ani windows ani ziadny iny program nepracuje so zapisom resp. citanim niekolko sto megabajtovymi subormi ale len s tymi malymi. Ano uznavam to SSD voci Samsung EVO napr je shit ale pracuje vo windows prostredi rychlejsie ako to HDD

Chapem ako to myslis, ale ked budes tahat 1GB updejtov, tak pojde pomaly :D /ale len na rychlej sieti :lol:/.. skor ale v tomto pripade je dost otazne, co sa s tym diskom stane, ak ho primerane zahltis. No, tak na obycajne pustenie windows a browsing ok, uz nejake strihanie videa by asi nedopadlo dobre :D

Zoidberg napísal:
Ano, tak som to myslel, ale zaujima ma to aj (najma) pre HDD, pri SSD radic asi obist nemozno, je prilis mudry
A vplyv by to snad malo mat- ak citas fyzicky blok, citas fyzicky blok, nemusi ta zaujimat, aky vyznam maju bity v nom.

Daju sa obist aj SSD radice, bezne to robia pri recoveringu SSDdeciek, napichnu sa priamo chip (kluc na sifru si vycitaju tiez z radica, ci odkial .. aj ked to vlastne vo vacsine doteraz SSDciek aj tak bolo jedno, moc to nesifrovali :D .. bola taka kauza nedavno). Mala by tam byt logicka mapa, ze chces povedzme konkretny blok s adresou 0xasfe4f4f , ale on ti podhodi 0xcsdvnerv, lebo ten povodny je vadny a ma to premapovane. Ale tak to funguje aj v HDD. SSD ma mozno nieco naviac, uz to nemam nastudovane.
Problem so zarovnavanim je ale v inom .. ty chces povedzme blok 0xaaaa, lenze particia je nadefinovana tak, ze konci nie na cele 4kb bloky ale je posunuta o 0x200 , takze vlastne si musis pripocitat +0x200 bajtov a si v keli, lebo musis citat 2 bloky, ponevaz menej ako 4kb nemozes (no asi som to uplne spravne nenapisal, ale tak nejako to je .. ide o logicky posun na fyzickych adresach). Co pri citani este nie je taky problem, ale zapis (nie sekvecny) ide dole. Co som si zase overoval nedobrovolne minule. Kedze testy disku ukazovali vyrazne (asi o 30% ) nizsi vykon, ako by mal byt. Nakoniec som zistil, ze partition tool napriek zapnutemu aligmentu pri kopirovani disku jednu (a akurat podstatnu) nezarovnal. Cely problem je jednoducho 4k sektor vs 512bajtovy system v OS.
26.02.2019 - 12:56:40
00
Nemate niekto skusenost s tymto bazmekom? https://www.alza.sk/tenda-u2-d5509623.htm Kupil som to za ucelom vytvorenia wifi z pc, no po pripojeni a nainstalovani ovladacov mi to neponuklo ziadny soft, a ani sa neviem k ziadnemu, resp. od vyrobcu dopatrat. Mal by to byt nejaky Tenda Network Adapter, kde si jednoducho zvolim mod prijem/zdielanie a vytvorim wifi siet... https://www.tendacn.com/en/faq/2925.html Funguje to iba v rezime prijimania signalu.
26.02.2019 - 14:27:24
00
Co chces presne ? Wifi hotspot a zdielat internet z PC cez wifinu ?
26.02.2019 - 14:30:39
00
tak
26.02.2019 - 14:36:11
00
Windows 10 ma na to klasicky klikacinu, tusim aj Windows 7.

https://support.microsoft.com/sk-sk/help/4027762/windows-use-your-pc-as-a-mobile-hotspot
26.02.2019 - 14:45:33
00
Vo win7 som nic take nenasiel
26.02.2019 - 15:37:50
00
https://zive.azet.sk/clanok/43973/ako-spravit-z-wi-fi-v-notebooku-bezdrotovy-router/
26.02.2019 - 15:47:57
00
Alebo connectify?
26.02.2019 - 15:53:20
00
Podla oficialnej dokumentacie to nepodporuje AP mode, len station mode. AP vie len model U1. Na alze pisu blbosti a treba si to overovat.
26.02.2019 - 19:21:06
00
Presne to ma napadlo, ci to vobec podporuje, ked som to nevedel rozchodit. Uz rozmyslam ze to vymenim za U6. Ale uvaza sa to aj na ofiko cz stranke http://www.tenda.cz/article/tenda-u2-wireless-n-usb-adapter
a na alze to v recenziach spomina jeden zakaznik ze to funguje, tak neviem...
26.02.2019 - 19:30:23
00
S tymi recenziami pozor, minule som tiez hladal urcity typ wifi usb , atheros drajvery, v recenziach bolo, fajne a potom v novsich niekto pisal, ze uz je novsia verzia a ta uz ma realtek. Neda sa na nic spolahnut. A aky je to akurat model to casto clovek nevycita z popisu, alebo mozu aj pisat a realita je uz inde :(
A postup od Hackera na w2 nefunguje teda ?
26.02.2019 - 21:35:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up